Puggle

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake
& paks orav Almera
Kasutaja avatar
Postitusi: 5717
Liitunud: 18 Aug 2004 14:15
Asukoht: Karlova serv

Puggle

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Apr 2008 13:29

Juba mitmeid aastaid räägitakse erinevate tõugude miksidest, neist on netis palju pilte liikvel, osad peavad neid popiks ja osad vaatavad neid meeleheitel. Süddeutsche Zeitungis oli koguni 2 pikka artiklit uute "tõugude" teemal- kahjuks ei anna nett vanemat (ja paremat) artiklit enam välja, vaid see on paigutatud kavalalt mingisse tasulisse arhiivi, kuid ühes väiksemas artiklis oli ka põgusalt juttu sellistest poppidest tõugudest nagu:

näiteks shnautser+ puudel= SHNOODLE. Ei aja karva ja väidetavalt ei haugu ka, on tõeline Hollywoodi staaride lemmik.

Samuti on popiks tõuks osutunud LABRADOODLE (labrador+puudel).
Üldiselt proovitakse ristata väga erinevaid tõuge, panes neil kentsakaid tõunimesid ja müües siis neid trenditeadlikule ostjaskonnale.
Ameerikas on sellised segatõud erakordselt tähtsad staatusesümbolid:: Jennifer Aniston ja Tiger Woods peavad kodus labradoodle tõugu koera, Sylvester Stallone, James Gandolfini, Jake Gyllenhaal ja Julianne Moore on ostnud endale popi PUGGLE, Jessica Simpsonil on MALTIPOO – malta koera ja puudli ristand.

Willy Brandt olevat omanud koera, keda kõik pidasid mitte taksiks, vaid taksisarnaseks (see oli liiga suur taksi jaoks). Brandti unistuseks olevat olnud tegeleda ristamisega niikaua, kuni tal õnnestuks ristata taks bernhardiiniga ja saada tulemuseks DAKTINER.

Hetkel pole moekoerteks aga saanud mite daktinerid vaid just eelmainitud PUGGLE´d, kes on saadud mopsi ja beagle´i ristamisel. Saksamaal on üks kasvataja, kes on 12 aastat tegelenud beagle´itega, kuid 2 aastat tagasi oli tal üks ups-pesakond, kus mops ja beagle kokku said ja nendest sündisid sellised kutsikad, kes kasvatajale toredad tundusid ja keda kasvataja puggle´deks nimetas. Nüüd on ta juba mõned aastad ainult selle “uue tõuga” tegelenud ja müüb puggle-kutsikaid väga edukalt Ameerikasse, nende hind algab 1500 eurost, kuid väidetavalt müüakse neid seal edasi veel topelt suuremate summade eest.
Keda huvitab, kuidas puggled välja näevad, siis siin on vaatamist.
http://www.puggle.de/
Samuti on sellel lehel ka "tõu"iseloomustus, kes keelst aru saab, võib pilgu peale visata. Kokkuvõtvalt on nad üsna üles kiidetud- suurepärast iseloomuomadustega- kõik sõbralikkus ja südamlikkus, mis on võimalik ühelt mopsilt pärida + nad ei norska, nagu mopsid tavaliselt teevad.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Satangin Orbit Sugarfree
Kasutaja avatar
Postitusi: 1372
Liitunud: 18 Aug 2004 17:24
Asukoht: Tartu 58°22'42"N; 26°46'47"E

PostitusPostitas Lotta » 12 Apr 2008 14:48

http://www.dogbreedinfo.com/abc.htm
siit leiab nii mõndagi huvitavat hübriidide kohta. Inimeste fantaasia on piiritu.
Race cars not dogs!

WhippetLotta {ätt} hot.ee
. .

Postitusi: 77
Liitunud: 30 Juun 2005 16:02
Asukoht: Harku vald

PostitusPostitas Anja » 14 Apr 2008 12:34

Selliste teemade puhul huvitab mind, kuidas need kasvatajad garanteerivad, et kutsikad tulevad just soovitud tõuomadustega- sõbralik nagu mops ja mittenorskav nagu beagle?
Äkki tulevad hoopis norskavad ja jäärapäised nagu mopsid ja energilised nagu beagle-d?
Ja välimik ju tõenäoliselt ka erineb, vaevalt et kõik kutsikad selliste nunnude rullsabadega tulevad.

& piiritu loomaarmastus
Kasutaja avatar
Postitusi: 485
Liitunud: 07 Juul 2008 02:23
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Lammaz » 08 Apr 2009 17:34

Afollie on kenasti välja kukkunud, kuid ma ei mõista, milleks seda kõike vaja on?
Ma hoolivat koertest rohkem kui inimestest..

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist