Kes soovib hulluks minna...

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake
Kasutaja avatar

Kes soovib hulluks minna...

PostitusPostitas karvik » 17 Okt 2007 01:21

...ja kellel on palju vaba aega, võib kiigata sellisesse kohta, mis nimetab ennast Ameerika Hübriidkoerte Klubiks ja tutvustab nende poolt tunnustatud tõumixe http://www.dogbreedinfo.com/americancan ... idclub.htm

Kasutaja avatar

PostitusPostitas roco » 17 Okt 2007 01:52

osad koerad seal on kyll päris armsad :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Corgihuviline » 17 Okt 2007 09:02

Corgi ja Jack Russeli ristand oli küll väga sümpaatne. See vist ka ainus, päris kõiki ei viitsinud läbi lapata. Osad samade tõugude järeltuijad ikka väga ühest äärest teise välimusega.
Hämmastav, et ameeriklastel esineb lontkõrvalisi corgisid? Shih Tzu ja corgide ristandi mamma - väidetavalt corgi omas parajat hagija kõrva :o
Või ongi tegu omanike väljamõeldud tõugudega ka mammade papade asjus :)
corgi - hinge korgitser ja südamete lahtimurdja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Walhalla » 17 Okt 2007 09:35

No kuidas saab kellelgi tulla pähe ristata afgaan ja rottweiler :roll:
Inimestel on vist palju vaba aega seal Ameerikas. Tahaks kohe sellise hübriidi pilti näha, esimese hooga kahjuks ei leidnud.

PostitusPostitas Rosenose » 21 Okt 2007 13:56

Einoh.. põnev on neil seal Ameerikamaal.
Ei tea, miks Euroopas keegi nii tark ei ole, et luua krantside tõuühing?
Karvane armastus.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 21 Okt 2007 14:18

Aga see tõug St.Weiler oli küll päris lahe. Bernasuurune rotikas.
Inimesed, elame sõbralikult.

PostitusPostitas ninasaba » 21 Okt 2007 15:14

Vabandust, aga mõtlen siin... ma ei saa hästi aru, mis selle kõige eesmärk on. Kas tõugude segamine on kuidagimoodi heakskiidetav, huvitav tegevus? Pean tunnistama, et mul on hetkel natuke segane :oops: . Ausast krantsist või ka uups-segamisest ma saan ise aru ja ei mõista hukka. Aga.... et luua organisatsioon ja mõnesmõttes propageerida tahtlikku teiste inimeste aretustöö solkimist... Ei jõudnud pilku peale heites selleni, kas need on kõik uups-segud ja kas ainuke eesmärk on järge pidada ja segud registreerida. Loen siit kommentaaridest välja heatahtlikku suhtumist, küll on nunnud ja vot tahaks näha veel eriti ekstootilisi mikse... mina küll ei taha, ausalt :o . Vahe vist on (isiklikult minu jaoks), kas keegi teeb sellist segamist meelega ja mis selle eesmärk on (sihilikult ja teaduslikult luua aretuses uut tõugu - sellest saan aru) Kas ma olen liiga kitsarinnaline äkki :oops: ? Muidu ju Kojas mõistetakse hukka tahtlik aretustöö solkimine?

Kaks ühesugust blondiini
Kasutaja avatar

PostitusPostitas BernikasSally » 21 Okt 2007 17:12

Leidsin ka Sally nn"tõu" ülesse:D
http://www.dogbreedinfo.com/e/euromount ... arnese.htm
Euro Mountain sheparmese:D
:irw:
Nagu näha on USA's millerdus väga levinud :(
Ei räägi saladusi, kuulab ja lohutab- koer!

PostitusPostitas kelos » 21 Okt 2007 17:42

Minu arvates päris masendav, kuidas seal Ameerikamaal igale miksile ja ristandile oma register ja ühing tehakse, et oleks ka ikkagi tõukoertega võrdne ja tunnustatud. Tõesti tekib tunne, et mis siin ikkagi tõukoertega punnitada, ristame ka, mis pähe tuleb ja armsam/tugevam/targem kokkumiksituna olla võiks, raha tuleb ja elu on ilus.
Rotto (14.06.1999-22.07.2008)

Eesti Päästekoerte Ühing
www.paastekoerad.ee

PostitusPostitas myy » 30 Nov 2007 20:05

Miks te imestate, et kuskil selline asi üldse toimub? See on ju elementaarne et inimesed otsivad uutsust ning lahendusi. Toon välja mõned võimalused cross-breedingu põhjused, miks seda tehakse:
1) Inimesed on uudishimulikud. Tahavad pidevalt teada, mis juhtub siis, kui ma teen nii. Kas te pole vahel mõelnud, millised oleksid teie kutsu tited mõne teisest tõust koeraga? Enamus, või no vähemalt mõned teist ju ikka on. Ja ameeriklased mõtlesid, et aitab mõtlemisest, teeme ära ;)
2) Osalt on see ka aretajate süü, et ei ole suudetud läbi aretuse parandada tõukoerte tervist. Tõukoertel on üllatavalt palju hädasid, mis levivad edasi põlvest põlve ning tõsi on see, et krantsid on tervemad.
3) Mõnele inimesele meeldib näiteks dalmaatsia koer, kuid ainus puudus on see, et ta on liiga suur. Siis ta paaritab teda Jack Russeliga ning loodab saada tähnidega väiksemamõõdulist koera.
4) Mõne koera iseloom on indiviidile vastuvõtmatu kuid välimus meeldib. Ta sooviks, et ta saaks vahetada ära näiteks dobermani ebaustavuse prantslase sõbralikuse vastu. Cross-breeding aitab segamini lüüa ja miksida ka loomade erinevaid iseloomujooni.

Põhjuseid on veel, kuid ma arvan et need on kõige laialdasemalt levinud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 30 Nov 2007 20:15

myy kirjutas:Ta sooviks, et ta saaks vahetada ära näiteks dobermani ebaustavuse prantslase sõbralikuse vastu.

Ma loodan, et selle ebaustavuse all mõtlesid ikka umbusklikust?

Aga üldiselt tuleks see lehekülg kodalisele peremees lugeda anda. Tal oli ju ka plaan sellise asjaga tegelema hakata. :irw:

& väike rosin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas :Emma: » 30 Nov 2007 20:17

myy kirjutas:Miks te imestate, et kuskil selline asi üldse toimub? See on ju elementaarne et inimesed otsivad uutsust ning lahendusi. Toon välja mõned võimalused cross-breedingu põhjused, miks seda tehakse:
1) Inimesed on uudishimulikud. Tahavad pidevalt teada, mis juhtub siis, kui ma teen nii. Kas te pole vahel mõelnud, millised oleksid teie kutsu tited mõne teisest tõust koeraga? Enamus, või no vähemalt mõned teist ju ikka on. Ja ameeriklased mõtlesid, et aitab mõtlemisest, teeme ära ;)
2) Osalt on see ka aretajate süü, et ei ole suudetud läbi aretuse parandada tõukoerte tervist. Tõukoertel on üllatavalt palju hädasid, mis levivad edasi põlvest põlve ning tõsi on see, et krantsid on tervemad.
3) Mõnele inimesele meeldib näiteks dalmaatsia koer, kuid ainus puudus on see, et ta on liiga suur. Siis ta paaritab teda Jack Russeliga ning loodab saada tähnidega väiksemamõõdulist koera.
4) Mõne koera iseloom on indiviidile vastuvõtmatu kuid välimus meeldib. Ta sooviks, et ta saaks vahetada ära näiteks dobermani ebaustavuse prantslase sõbralikuse vastu. Cross-breeding aitab segamini lüüa ja miksida ka loomade erinevaid iseloomujooni.

:myyr:
"Pedigree indicates what the animal should be. Conformation indicates what the animal appears to be. But, performance indicates what the animal actually is."

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 30 Nov 2007 20:24

myy kirjutas: Tõukoertel on üllatavalt palju hädasid, mis levivad edasi põlvest põlve ning tõsi on see, et krantsid on tervemad.

Kui tõukoerte haigused levivad põlvest põlve, siis kuidas levivad krantside haigused? Et kui krantsil on miski häda, siis see ei levi edasi?
Mis sunnib inimest arvama, et kui ta paaritab russeli ja dalmaatsia koera, siis tulemuseks on pisikesed täpilised koerad?
Prantslaste kohta olen ma kuulnud igasugu asju - pidid väga galantsed olema ja jube hästi naisi moosida oskama, aga et nad just erakordselt sõbralikud oleksid, pole ma kuulnud :roll:
Naerata, sest homme on veel hullem...

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 30 Nov 2007 20:28

Kallis laps - ja sellise mõtteavalduse peale soovid sa veel tõukoera soetada? See küll minu isiklik arvamus, aga sinu kui kutsikaomaniku tõsiseltvõetavus sai nüüd küll sinu enda käe läbi niisuguse hoobi, et...
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 30 Nov 2007 20:34

airepiret kirjutas:Kallis laps - ja sellise mõtteavalduse peale soovid sa veel tõukoera soetada? See küll minu isiklik arvamus, aga sinu kui kutsikaomaniku tõsiseltvõetavus sai nüüd küll sinu enda käe läbi niisuguse hoobi, et...

Mul on küll sooviks tulevikus veel tõukoeri soetada :oops: Ei või vä? Mis hoop? Mh? Olen vist plundiin...

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 30 Nov 2007 20:40

Kes sul käsikis nii kiiresti kirjutada :irw: Tegelikult oli minu pöördumine myy poole.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 30 Nov 2007 20:42

airepiret kirjutas:Kes sul käsikis nii kiiresti kirjutada :irw: Tegelikult oli minu pöördumine myy poole.

Ahsoo. Nojah. Ja mina lootsin veel laps olla või nii. Jälle pettumus :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 30 Nov 2007 20:48

PiretR kirjutas:
Prantslaste kohta olen ma kuulnud igasugu asju - pidid väga galantsed olema ja jube hästi naisi moosida oskama, aga et nad just erakordselt sõbralikud oleksid, pole ma kuulnud

Ja hr.Dobermann oli ka täiesti olemas :D . Maksukogujana vist mitte eriti sõbralik...

PostitusPostitas myy » 30 Nov 2007 21:18

Minu mõtteavaldus ei tähenda kindlasti mitte seda, et ma pooldaks cross-breedingut ja sellega kunagi tegelema hakkaks. Mind ajendas kirjutama hoopis see, et kõik varasemad kommentaarid siin foorumis olid ala. "miks küll nii tehakse; see on ebanormaalne". Tahtsin sellele "MIKS?" küsimusele vastuseid leida. Igal asjal on ju oma põhjus eriti kui seda viljelevad mitmed inimesed ning kui on loodud lausa oma ühing. Nagu juba ennem mainisin, ei poolda seda ka mina. Antud veebilingil tuhlates võib leida ju leida enamasti siiski väga imeliku, kui just mitte taunitava välimusega koeri ning iial ei tea, mida selline asi võib kaasa tuua. Aga usakad on ju täiesti teistsugune rahvas, USAs on lubatud ka geeneetiliselt muundatud toiduainete turustamine mille positiivsus on suure küsimärgi all. Mõni ime siis, et nad tõuge miksivad.

PostitusPostitas myy » 30 Nov 2007 21:35

PiretR kirjutas:
myy kirjutas: Tõukoertel on üllatavalt palju hädasid, mis levivad edasi põlvest põlve ning tõsi on see, et krantsid on tervemad.

Kui tõukoerte haigused levivad põlvest põlve, siis kuidas levivad krantside haigused? Et kui krantsil on miski häda, siis see ei levi edasi?
Mis sunnib inimest arvama, et kui ta paaritab russeli ja dalmaatsia koera, siis tulemuseks on pisikesed täpilised koerad?
Prantslaste kohta olen ma kuulnud igasugu asju - pidid väga galantsed olema ja jube hästi naisi moosida oskama, aga et nad just erakordselt sõbralikud oleksid, pole ma kuulnud :roll:

No kui sa kuulnud pole, eks ma siis räägin. Mul on kodus imetore prantslasepoiss, kõigi kõige suurem sõber isegi ilma maiustusteta.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 01 Dets 2007 12:12

myy kirjutas:2) Osalt on see ka aretajate süü, et ei ole suudetud läbi aretuse parandada tõukoerte tervist. Tõukoertel on üllatavalt palju hädasid, mis levivad edasi põlvest põlve ning tõsi on see, et krantsid on tervemad.

:myyr: Palun loe varasemaid teemasid, nt. Peremehe algatatuid ja ka näiteks minu postitusi nendele, kus ma "tervetest" krantsidest ja "haigetest" tõukoertest räägin. Ma ei viitsi ennast kordama hakata.

Siinkohal on väga õige sõna "loodab". Mis tegelikult välja tuleb, on ilmselt üllatus. Lisaks välimusele on olemas ka veel teatud tõule iseloomulikud käitumisomadused. Nende pärandumist ette ennustada on üsna võimatu.

:hahaha: Nii võib rääkida ainult inimene, kes geneetikast lähemalt kohe üldse midagi ei tea. Et vahetame välimuse ja iseloomu - hoplaa! ära. Vihjeks - teatud geenid, mis määravad ära teatud omadused, päranduvad tavaliselt koos. Mistõttu on kindel välimiks seotud kindlate tunnustega, seda ka näiteks käitumises. Soovitan hankida infot vene teadlaste tehtud katsest kasvanduse sinirebastega. :)
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 01 Dets 2007 13:13

Mille paganase pärast sa küll seda chowd tahad??
Viimati muutis Maiemaie, 01 Dets 2007 16:45, muudetud 1 kord kokku.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

White'n Black
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Trips » 01 Dets 2007 16:09

Mitmed praegused tõud kunagise teadliku "crossimise" tulemus.
Ka on vähemalt mõningate tõugude välimust-iseloomu kohendatud teadliku teise tõu sissetoomisega.

On geneetikuid, kes toovad "crossimise" kui ühe võimaliku väljapääsutee aretuse pudelikaelast.

Saame ju tuua ka meile suht lähedalt täiesti ametliku crossimise näiteid (Maris viitas mulle mõni aeg tagasi ametlikku pincheri snautseri ristamist Soomes). Küll aga on sel puhul tegemist siiski pikaajaliselt planeeritud projektiga, mida ma ei usu neist ristanditest, mis on teemaalgatuseks toodud lingil.
Koer - Inimlikud voorused ilma inimlike pahedeta. (Lord Byron)
www.landseer.ee

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 03 Dets 2007 13:15

Ei ole mitte nõus ei krantside tervise ega ka dobermanni ebaustavusega.

Krantside tervisest on räägitud siin foorumis rohkem kui küll. Omal nahal kogetust niipalju, et minu doberil ei ole olnud mitte ühtegi tervisemure, mille võiks põhjustada tema tõukoer olemine (naela jalga astumine reeglina ikka tõutunnistust ei küsi. Eelmisel prantslasel ei olnud ühtegi terviseprobleemi, praegusel on olnud kõrvapõletik. Ei saa öelda, et minu krants oleks tervem, kui teised. Pigem esineb tal ootamatuid oksendamisi, milles ei ole leidnud seost mitte millegagi. Õnneks kestavad need max. päeva ja ei tekita koera jaoks muid ebameeldivusi (peale paastupäeva muidugi :roll: ).

Dobermanni ebaustavaks pidamine tuleb panna ehk sinu tihedamate kogemuste puudumisele kas selle tõuga. Nende kasvatamine ei ole kõikide jaoks jõukohane ja selle tagajärjed kipuvad saama suurema kõmu osaliseks, kui puudli või spanjeli iseloomunäitamised aga võin su vabalt kutsuda külla enda Tupsuga tutvust tegema ja veenduma, et dobermann ei ole miski kole murdjas :)
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Re: Kes soovib hulluks minna...

PostitusPostitas riinarah » 12 Aug 2015 12:57

Kallid koramanikud ja ka need,kes tahavad selleks saada.Pöördun oma tõsise murega,kas keegi sooviks endale 4,5 a Sarpei mix koera,kes on vaktsineeritud,kiibitud ja steriliseeritud.Koer on väga sõbralik kõigiga ja harjunud vabalt aias jooksma,väga energiline.Seoses suure elumuutusega otsin oma kutsale uut kodu.Pilte saab näha Riina Matt fb lehelt.Pildid pole väga head sest talle ei meeldi pildistamine ja autoga sõitmine.

PostitusPostitas riinarah » 12 Aug 2015 13:02

riinarah kirjutas:Kallid koramanikud ja ka need,kes tahavad selleks saada.Pöördun oma tõsise murega,kas keegi sooviks endale 4,5 a Sarpei mix koera,kes on vaktsineeritud,kiibitud ja steriliseeritud.Koer on väga sõbralik kõigiga ja harjunud vabalt aias jooksma,väga energiline.Seoses suure elumuutusega otsin oma kutsale uut kodu.Pilte saab näha Riina Matt fb lehelt.Pildid pole väga head sest talle ei meeldi pildistamine ja autoga sõitmine.
Telefoni nr 56608986

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 17 Aug 2015 00:38

Ei näe nagu sellenimelisel kontol koerast pilte. Võib-olla ei ole need avalikud?
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist