Ehks saaks abi sobiva tõu leidmisel ;)

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake
Mr Mouz ja afgaanid-salukid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 13 Apr 2007 16:42

ninasaba kirjutas:
Al Khabara kirjutas:Inglismaa jahitõud on hoopis erinev teema, ei saa võrrelda idamaiste hurtadega hobuste kõrval käimise osas!!!
Hmm, kust see arvamus pärit on. Kõik inglise jahitõud ei ole pehmelt öeldes kerged kuulekaks treenida, (nagu ka ülikirglik ja isepäine hurt :D), just ka avaratel aladel kus "jahit" ette tuleb, seda isegi aastakümneid kogenud jahitreeneritele. Ning minumeelest hobuse kõrval löntimine neil küll kuidagi veres ei ole.

Ma pidasin silmas silmas eelpool öeldud väidet et inglismaa jahitõud alati hobuse kõrval liikusid (ratsaniku tahte, soovide ja vajadusele vastavalt) - vähemalt sain nii aru ja sellest tulenes ka minu lause just hobuse kõrval liikumist (mitte lontivat käimist vaid liikumist, püsimist üldisena) silmas pidades mis idamaistel hurdatõugudel on erinevatel alustel (hobune on inimese liikumisvahend salukil järelpüsimiseks olenevalt millise suuna hurt võtab ja jahil teda käsuga püsima saada pole võimalik, ta on seal kõrval ehk vaid niikaua ja vabatahtlikult KUNI saaki näeb, saagi järele minekuks ka käsku ei saa ega oota ;) Hobune on ainus viis hurdale järele jõuda....salukid pole olemuselt sprinterid vaid kiirus+vastupidavus viib neid ikka jahimehest väga kaugele eriti avarar tõu kodumaa maastikul.
st jahti ei juhi inimene vaid 100% hurt.
Inglise jahitõugude kohta sisuliselt ei öelnud ma sõnagi, ma ei tea neist midagi, tunnistan ausalt, aga üks erinevus on minu arvates kindel, selle esitasin ka vastuväitena kui oli jutt hobuse kõrval püsimisest vajadusel. (vastavalt ratsaniku käsule/soovile või mistahes muule tahteavaldusele. Kui nii väidetakse et inglise jahitõude puhul on see võimalik, siis vastu ma ei vaidle (ega ka vaielnud).

PostitusPostitas ninasaba » 13 Apr 2007 18:29

Kui nii väidetakse et inglise jahitõude puhul on see võimalik, siis vastu ma ei vaidle (ega ka vaielnud).
Nagu hurdad, on ka "inglise jahitõud" tegelikult erinevad - setter ja pointer võivad olla vägagi erinevad oma instinkti tugevuselt, treenitavuselt, loomulikult allumistahtelt...
Tõesti ei soovi jälle, nagu AnneN mind ühes vanas teemas paika pani, põikpäiselt ja vigaselt vaielda, aga ma usun, et võimalikud on väga paljud asjad, kui inimene on väga andekas ja oskaja (ja selliseid on ehk üks mitmesajast). Tookord oli juttu üldisemas mõttes (vähemalt mina mõtlesin seda nii) võimalikkusest, unustame ära asja mõttekuse, õigsuse jne jne. Kui see on võimalik näiteks siis inglise pointerile, siis mina usun endiselt, et see on võimalik ka hurdale. Ja mitte et ma arvaks, et see on võimalik igale seda tõugu koerale (pointer või hurt) ja igale inimesele (näiteks eeldatavalt suhteliselt tavaliste oskustega teemaalgataja - loodan, et ei solva nüüd, kuna ei tunne, siis lihtsalt eeldan teatud keskmist taset). Ehk siis võimalik selle otseses tähenduses, silmas pidades teatud tingimusi, oskusi, keskmist iseloomu ... Enamike inimeste oskuste puhul ei ole võimalik ning olen nõus absoluutselt sellega, et väga mõtekas ja aus ei ole hakata koera omadusi totaalselt muutma - tuleb leida paremini sobiv tõug. Lähtudes asja võimalikkusest ei ole ka mõtet katsetama hakata, see tõesti lõppeb lõpuks kurvalt või vähemalt ebameeldivalt.

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 14 Apr 2007 21:15

Mina soovitaksin teemaalgatajale vaadata pigem karja- ja lambakoeri, kes peavad loomadega läbi saama, on liikuvad ja õpetatavad laias laastus. Muidugi on seal palju erinevaid tõuge, aga ideelised omadused võiksid sobida.
Ise oskan ainult paari-kolme tõu kohta rääkida, aga abiks vast seegi.
Vana-inglane sobiks mitmetelt nõuetelt. Ta on sõbralik kõikide loomadega, jahile minna ei taha (kindlasti on ka erandeid, aga ise ei tea). Omanik on talle kõige tähtsam, elab nina vastu põlveõnnalt ning ei lase perenaist võimaluse korral mitte kunagi silmist - memmekas ühesõnaga. Samas on ta karjakoer, kellel on vastupidavust liikumisel (loomulikult koormust tasapisi tõstes ja treenides). Oma peaga mõtlemises pole tugev, aga õpib hea meelega. Üldjuhul pole domineerivad (samasooliste koerte vahel võib esineda ikka), vaid pigem pehmekesed, agressiivsus on iseloomuviga. Tuleb hea meelega perenaisega kaasa, sama hea meelega tudib omaniku kaisus või nina vastu kanda kodus. Väga paindlik oma olemuselt. Looduses käimise vastu räägib aga tema uhke kasukas - võtab kaasa enamuse alusmetsast oma karvade vahel, mille tõttu on kasukas raske hooldada. No ja värv ka ei sobi.... hall valgega ning kasvult on pigem suur, kui keskmine. Hinnaklass on ka kõrgemat sorti, kuid praakvärvusega kutsikad on odavamad ning kasuka saab ära pügada suveks näiteks. Talveks selga kasvatatud kasuka sees pole tallis oodates külm jahedal ajal (sellel ajal vajab hooldust muidugi ikka). Selline lilleline jutt üldjoontes tuli :)
Belglase (tervueren) poole pealt, et pikad matkad hobuse kõrval oleksid tema arvates muidugi vägevad, kasukas ka pole kapriisne, aga saagiinstinkt on neil väga arenenud ning esimese jänese peale paneb ajama. On väga kergelt õpetatav tõug, kuid ta õpib väga kergelt ära ka selle, et sa sealt hobuse otsast teda kuidagi mõjutada ei saa :roll:. Lihtsalt jooksmine teda ei väsita, vaid keerab pigem rohkem üles, seega vaja palju trenni ja vaimset tööd. Värvilt ja suuruselt jälle sobiks.... :wink: Noores eas vajab väga ja väga palju sotsialiseerimist, kuna tõus kipub esinema argusest tulenevat agressiivsust. Domineerivuse skaalal on nad seinast-seina. Belglast peab stabiilselt kontrollima ja suunama, iseolemisele võivad järgneda tegevused-tagajärjed, mis omanikku võib-olla ei rõõmusta.
Nö esimeseks koeraks on vana-inglane minu arvates sobiv, aga seda ei ole belglane.
Näitusesetter korraliku koolitamise tulemusel võib ratsamatkadel väga mõnus kaaslane olla küll, seda enam, et ta sulle juba enne silma on jäänud. Aruta kasvatajatega oma soove koera suhtes ning vaata, mis nemad kostavad :)
koerad ei valeta

PostitusPostitas LiBaHuNDu » 14 Apr 2007 21:24

marilin kirjutas: Aruta kasvatajatega oma soove koera suhtes ning vaata, mis nemad kostavad :)

Saigi juba paari kasvataja kontaktid otsitud ja kirjutatud neile ;)

vana inglise lambakoerad on jätnud mulle muidu sellise muheda mulje kuid (võimalik et oma kasuka tõttu) jätavad liiga jässaka mulje endast.

Belglased tunduvad (kirjeldusi lugedes) olema liiga sarnased mu ema koerale. Ning sellist iseloomu ma eriti taga ei otsi, liiga keerukad-ma ei suuda neid mõista ;)

Jahikoerad on kuidagi rohkem mõistetava mulje mulle jätnud. No vaevalt, ma oskan seletad mida ma täpselt silmas pean aga mõtlen sarnaseid jooni hobustega kellega kokku olen puutunud. ( nimelt, nagu te juba aru olete saanud siis hobused on mulle märksa lähedasem teema kui koerad).

Esialgu kohutas see , et esimene koer meil selline metsaline oli, kuid õnneks on ta mind igatahes palju õpetanud ja samu pealtnäha pisikesi vigu tegema ei kipu ;)

Aaaga, eesti hagijas, mis oskate rääkida? Kas tema äkki sobiks või ei?
"Kui inimene kaotab julguse, ei suuda tema ratsu enam kihutada" - Idamaa vanasõna

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 14 Apr 2007 21:31

Hagijas paneb sul kohe esimese lõhna peale metsa poole.... Ja ka ilma lõhnata - siis ta läehb seda lõhna otsima ilmselt :P

Mis puutub vana-inglasesse, siis ei ole see koer nüüd sugugi jässakas - pügatuna on ta pigem hurdaline :irw:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 14 Apr 2007 22:00

Mul on albumis poolkarvase Täpi pilt olemas, et mingit ettekujutust tekitada. Päris kiilast penist pilt küll puudub, googlest leidsin selliselt aadressilt enam-vähem normaalse pildi (jalgadele on karv jäetud): http://www.casacupula.com/images/staff_ ... %20760.jpg
AP kodukal on veest väljuvast Täpist ka pilte, kehakujust peaks aimu saama.
koerad ei valeta

PostitusPostitas LiBaHuNDu » 14 Apr 2007 22:21

airepiret kirjutas:Hagijas paneb sul kohe esimese lõhna peale metsa poole.... Ja ka ilma lõhnata - siis ta läehb seda lõhna otsima ilmselt :P

:

No selge, selline koer mulle küll ei sobiks. Seal kus ma elan on ju oi oi kui palju kohti kus lõhnu isegi otsima ei pea :P
"Kui inimene kaotab julguse, ei suuda tema ratsu enam kihutada" - Idamaa vanasõna

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shaggy » 16 Apr 2007 16:04

Beagle ehk, pehmemad variandid paistava esivanemate jahikire ammugi unustanud olevat, välimuselt kena ja vajadusel paja- ja musikoer kah...

Olgu suur/väike - aga ikka must-valge
Kasutaja avatar

PostitusPostitas terz » 16 Apr 2007 16:31

Shaggy kirjutas:Beagle ehk, pehmemad variandid paistava esivanemate jahikire ammugi unustanud olevat, välimuselt kena ja vajadusel paja- ja musikoer kah...

täitsa OT, aga vahel on tõsiselt lõbusaid näpukaid :)
Beagle omanikel siis kohe nii vedanud, et hädaga sünnib teist pattagi panna :irw:
Iga meie otsus ja tegu muudab saatuse kulgu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 16 Apr 2007 22:15

terz kirjutas:
Shaggy kirjutas:Beagle ehk, pehmemad variandid paistava esivanemate jahikire ammugi unustanud olevat, välimuselt kena ja vajadusel paja- ja musikoer kah...

täitsa OT, aga vahel on tõsiselt lõbusaid näpukaid :)
Beagle omanikel siis kohe nii vedanud, et hädaga sünnib teist pattagi panna :irw:

Ei-ei, mina saan kahe õgard- ja lakkumishullu koera omanikuna aru, et kõigepealt lüüakse kõik pajad läikima ja siis antakse suur ilane musi :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ave00 » 17 Apr 2007 14:59

Minu bull käib ka nädalas korra-paar metsas kaasas.Ilusti püsib juures ja omapäi kondama ei lähe.Oleme kohanud jäneseid,kitsi,aga mingit huvi ta nende vastu üles ei näita.Siiski...minu retked on suht lühikesed (2-3 km) ning valdavalt aeglase tempoga.Hobuseid ta tegelikult pelgab,ainuke,keda ta ei karda on meie enda oma :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shaggy » 17 Apr 2007 15:57

:oops: võtsin teema lahti ja arvasin, et saan jahikire säilitanud beagle´i omanikelt sarjata aga vaata, hoopis naerdakse mu üle :irw: ei hakka siis näpukat parandama, on teistelgi võimalik mu üle naerda

PostitusPostitas LiBaHuNDu » 02 Okt 2008 00:23

ave00 kirjutas:Minu bull käib ka nädalas korra-paar metsas kaasas.Ilusti püsib juures ja omapäi kondama ei lähe.Oleme kohanud jäneseid,kitsi,aga mingit huvi ta nende vastu üles ei näita.Siiski...minu retked on suht lühikesed (2-3 km) ning valdavalt aeglase tempoga.Hobuseid ta tegelikult pelgab,ainuke,keda ta ei karda on meie enda oma :D

Mind huvitab, tegelikult ammu on huvitanud see bullide iseloom. Nii paljukest(VÄHE) kui nendega ise kokku puutunud olen, siis on jätnud sellise rahuliku kaalutleva mulje endast. Tõenäoliselt ema koera tõttu, kes ikka tugevalt üle käte on lastud :evil: pelgangi ise mõtet soetada mõne negatiivse imagoga koeratõu esindajat. Ja ometigi iga kord nähes bullterjaerite kuulutusi torgib miski mu sees.

Olen aru saanud, et ise oleksin ma vististi just terjeri inimene, sümpatiseeruvad nagu kõige enam. Praegu kahe täiskasvanud bulli kuulutused ajendasid mind hetkel siia kirjutama ja võtma end lõpuks ometi kokku, ja selle tõuga lähemalt tutvuma. Esialgu veel interneti vahendusel. Plaan koer soetada aina süveneb ja võimalusedki tunduvad tekkivat (kumbagi neist täiskasvanud koertest ma enda juurde võtta ei kavatse, kuna pole praegu kindlasti veel valmis selleks)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas breaker » 02 Okt 2008 09:36

Minu juba nüüd 11 aastaseks saava bullika kohta võin öelda, et nad on suppper iseloomuga koerad. Kuid teatud kiiksude võimalusega tuleb arvestada. Mul isane bull ja siiani on väga mänguhimuline ning elurõõmus. Kogu elu on temaga olnud ainult 1 probleem - tal on sees siiski suur kaklemistahe. Ja kakluskaaslased valitakse suuruse, mitte soo järgi, st. et mida suurem, seda parem. Väikeste koertega on sõber, aga mida suurem koer vastu tuleb, seda rohkem tahab bull minna kohe jõudu katsuma ja eks meil ole aastate jooksul selle pärast ikka mõned jamad ka olnud. Seesama kaklusvaim takistab ka metsas lahtiselt jooksmist, kuna ei või ju kindel olla, millise koeraga võime kohtuda. Ja pean mainima, et koer sai väiksena korralikult sotsialiseeritud ning kes tal lapsepõlvesõbrad, need on sõbrad siiani. Muidu ta ära ei jookse ja kuulab ka mõistlikkuse piires sõna.
Emased tunduvad selle kaklemise kohapealt tiba mõistlikumad enamasti - oleneb muidugi isendist ka. Ja kindlasti on ka sõbralikke isaseid, kuid selle kaklemise isu võimalikkusega tuleb arvestada.
Hobuse kõrval jooksmiseks pole ka bull vast kõige sobivam, ta tahab küll palju liikuda, aga pigem rahulikumas tempos ja mingid rattaga jooksutamised ja sellised talle ei sobi.
Kui mõtled nende kuulutustes olnud täiskasvanud bullide peale, siis on isegi lihtsam, sest on ju kohe näha, kas kaklusvaim on sees või mitte.

PostitusPostitas Eveon » 02 Okt 2008 09:49

kas supper iseloom mingi tõu iseloomu kirjeldamiseks pole mitte meelevaldne iseloomustus?
Supper võib see sellele tunduda, kellele konkreetne tõu iseloom sobib aga supper iseloom võib mõne teise inimese jaoks osutuda kohutavaks katsumuseks, sest tema jaoks tähendab super iseloom paraku hoopis muud.

Iga inimene on erinev ja igaüks näeb super iseloomu omas võtmes..

Mitu aastat tagasi meeldis mulle ka bullterjer. Ma nimetan seda õnneks, et juhtusin paaril koeraüritusel kuulma bullikate omanike pajatusi, kuidas nad peavad oma koera aegajalt paika panema, maid koeraga jagama, ... et kooselu sujuks... koera kehtestamise hetkel vastu maad suruma, seljas tal istuma, hoidma, kuni koer rahuneb ... ja teha seda jälle ja jälle ... :roll:
Õnneks ei soetanud ma endale bullikat, nagu ka mitte inglise bulldogi, staffi ...
Aga ma olen ma ja ta on ta :hups:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas breaker » 02 Okt 2008 12:03

Suppper iseloomu alla pidasin silmas bullikate rõõmsameelsust, mänguhimu, julgust ja teotahet. Olen nõus, et bullikas ei sobi kõigile ja esimeseks koeraks teda ka ei soovitaks. Õnneks ei ole ise pidanud oma bullikaga võimuvõitlust pidama, kuigi tegemist on suht domineeriva isendiga - suhted on lihtsalt kutsikaeast paigas olnud. Ei ole kuulnud ka tuttavate bullikatega seda pidevat maha surumise vajadust..., aga need lihtsalt minu kogemused.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 02 Okt 2008 12:05

Kui suur / milline vahe on super, supper ja suppper iseloomul?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 02 Okt 2008 12:18

maris kirjutas:Kui suur / milline vahe on super, supper ja suppper iseloomul?

Totaalselt ja väga äärmuslikult OT:
Super, ingl. k. üli-. Super iseloomuga koer on hästi kasvatatud ja kasvanud, ei põhjusta omanikule erilisi probleeme.
Supper, ingl. k. õhtusöök. Supper iseloomuga koer on lausa suurepäraselt kasvatatud ja serveerib omanikule õhtusööke, pärast peseb nõud ja koristab toa.
Suppper on värdsõna. Suppper iseloomuga koer on kombinatsioon super ja supper iseloomuga koerast. Ilmselt lisaks muudele majapidamistöödele käib ka poes ning on vajadusel kaine autojuht. Uute oskuste lisandumisel võib iseloomu kirjeldusele lisada järjest uusi p-tähti. :nänä:

Antagu andeks, aga eesti keeles kirjutatakse see sõna "super". Nagu ka inglise keeles. Armastan õigekirja ja see "supper" on lihtsalt valus vaadata. :)
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 02 Okt 2008 12:21

ma tahtsin ka just sedasama küsida. Eesti keelde on tekitatud uus sõna supper, mille tähendusest ma polegi veel aru saanud, (ja mitte ainult siin foorumis). Maris, vastuseks sulle et võibolla super on super, supper on eriti super ja suppper on kõikse superim :irw:

Aga mis mina ka tean, eelmisel sajandil seda ju koolis ei õpetatud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 02 Okt 2008 12:24

Aa, et a la tore, toredam, toredaim?

Huvitav millal selle ÕISist võib leida :roll:

Aga jah, mind ka koledasti häirib see. Nagu ma olen ka varem kojas kirjutanud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas breaker » 02 Okt 2008 12:30

Teie kallite silmakeste säästmiseks muudaksin hea meelega oma suppper - super vastu, kuid siis oleksid järgnevad postitused ju täiesti arulagedad. Mitte et need postitused hetkel mingitki väärtust omaksid teemaalgatajale, aga vähemalt on tähenärijatel jälle päev kirjas :irw:

PostitusPostitas Eveon » 02 Okt 2008 12:32

[img:24:30]http://forums.abrahadabra.com/images/smilies/doh.gif[/img]
Üks video räägib rohkem, kui tiitlid ja tuunitud pildid

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 02 Okt 2008 13:00

Teemavälist jätkates. Vana tähenärijana ei saa ma kuidagi aru, kas supper tuleb maakeelsest sõnast supp või hoopis laenuna inglise keelest, kus supper on õhtusöök. Noh, vähemalt mõlemad on toiduga seotud ja kui koeral supper iseloom, siis võib karta, et toidule hakkab ka omajagu kuluma. Et vaja on nii suppi kui õhtusööki, ja vaevalt ta ilma magustoidutagi siis lepib.
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 02 Okt 2008 13:13

maris kirjutas:Aa, et a la tore, toredam, toredaim?

Huvitav millal selle ÕISist võib leida :roll:

Aga jah, mind ka koledasti häirib see. Nagu ma olen ka varem kojas kirjutanud.

Mind ka viimasel ajal see väga häirib, kuigi minu signatuuris ei ole silti "Toetan õigekirja" sest teen palju näpukaid, aga vigase sõna käibele juurdumine nii laialdaselt häirib ka mind kummalisel kombel, seega ka see OT kirjutis siin...

vaoni kirjutas:

Totaalselt ja väga äärmuslikult OT:
Super, ingl. k. üli-. Super iseloomuga koer on hästi kasvatatud ja kasvanud, ei põhjusta omanikule erilisi probleeme.
Supper, ingl. k. õhtusöök. Supper iseloomuga koer on lausa suurepäraselt kasvatatud ja serveerib omanikule õhtusööke, pärast peseb nõud ja koristab toa.
Suppper on värdsõna. Suppper iseloomuga koer on kombinatsioon super ja supper iseloomuga koerast. Ilmselt lisaks muudele majapidamistöödele käib ka poes ning on vajadusel kaine autojuht. Uute oskuste lisandumisel võib iseloomu kirjeldusele lisada järjest uusi p-tähti. :nänä:

Antagu andeks, aga eesti keeles kirjutatakse see sõna "super". Nagu ka inglise keeles. Armastan õigekirja ja see "supper" on lihtsalt valus vaadata. :)

You made my day :ha:

OT: Sorry, ei olnud tähenärimine, lihtsalt mõtlesin et reageerin, ei midagi isiklikku :angel:

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 02 Okt 2008 13:31

*Kaja kirjutas:kui koeral supper iseloom, siis võib karta, et toidule hakkab ka omajagu kuluma. Et vaja on nii suppi kui õhtusööki, ja vaevalt ta ilma magustoidutagi siis lepib.

:ha: Just-just, supper iseoomuga koer võib omanikule kalliks maksma minna.

Kui keegi tähti ei näriks, siis varsti oleks ka kojas laialdaselt kasutusel lisaks "supper"-sõnale ka sellised toredad väljendid nagu präägu, mull, kuntslik, rönken, buberteet, materjaalne, müüa (müüja asemel), jamh jne. Ning mõned originaalsemad ja loovamad isikud võiksid kasutada isiklikku eripärast kirjastiili, olgu selleks siis suurtäht iga sõna alguses või hüüumärk (või mitu) iga lause lõpus. Sellist teksti paraku on teistel raske lugeda. Katsume siin säilitada korrektset kirjakeelt, mõned komavead anname ju ikka andeks. :)
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 02 Okt 2008 13:59

Kikslut ma just legisun, et Iansmaglil thtei kaklnids, et ploe onliule mis jorajärkers on tehäd snõa sees. Paisib sleslet, et õgiel kaohl on snõa eesmine ja vaimnie thät nnig ljeuga saab kapirdundjat aru. Hamkake kjaos ka persetimarka?

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 02 Okt 2008 14:24

Mis see viimane sõna on? :ha: Ülejäänu sai välja veeritud :irw:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Margareta » 02 Okt 2008 14:25

Noh, tegelikult on tõesti täiesti arusaadav, just diagonaalis lugema harjunutele. "Persetimarka" võttis küll hetkeks kukalt kratsima...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 02 Okt 2008 14:28

Praktiseerima. Aga ma muidugi ka tegelesin selle sõna tähtede ümbersättimisega kohe eriliselt :irw:

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 02 Okt 2008 14:31

kapirdundjat?
Ja see viimane sõna ei tule ka täheliselt õige kui tähti närida :P
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas breaker » 02 Okt 2008 14:33

Käisin vahepeal lõunal ja tore näha, et asi on endiselt aktuaalne :irw:. Ja nagu näha marise kirjast, said ju kõik aru, millest jutt käib. Mulle ka see perseti... asi jäi esimese lugemisega arusaamatuks, aga üldiselt inimese aju ikka tore asi, paneb ise tähed ka vajalikku järjekorda.
Mis puutub õigekirja, siis ma arvan, et kõik teavad, et suppper ei kirjutata kolme ega kahe p-ga. See pigem sõna rõhutamiseks.
Ohh hea mõte tuli, kuna mitmekordsed tähed siin mõnedel silma niiväga häirivad, siis võiks ju sõna rõhutamiseks võtta kasutusele + märgid :irw: .
Ikka nii et super tähendab niisama tore, super+ siis et kohe väga tore ja super++ tähendaks erakordselt tore :twisted:

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 02 Okt 2008 14:38

breaker kirjutas:Ohh hea mõte tuli, kuna mitmekordsed tähed siin mõnedel silma niiväga häirivad, siis võiks ju sõna rõhutamiseks võtta kasutusele + märgid :irw: .
Ikka nii et super tähendab niisama tore, super+ siis et kohe väga tore ja super++ tähendaks erakordselt tore :twisted:
Ei ole midagi uut siin päikese all... Mootoriõlide puhul on need super plussid juba ammu kasutusel ja keegi ei kiunu
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 02 Okt 2008 15:18

maris kirjutas:Huvitav millal selle ÕISist võib leida :roll:

Miks see õppeinfosüsteemis peaks olema? :twisted:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 02 Okt 2008 15:30

Kirjutajal ikka juhtub :angel: . Aga mitte krooniliselt :P

PostitusPostitas LiBaHuNDu » 04 Okt 2008 18:40

Oi teid, hea meelega näriks ise ka, aga ma pole klaviatuuri kasutamises just osavaim. Eriti tänu asjaolule, et mul tähtede alt saiapuru ja teab mida veel täis on, ja mõningad klahvid keelduvad aegajalt (õigeaegselt)reageerimast.
Aga, kas tähenärijatele ideepoolest sobiksid siis vähem närijad koerad (appi, see küll nüüd keeleliselt korrektne ei tule), et omanikule ka midagi hambaalla jääks? ;)

PostitusPostitas LiBaHuNDu » 12 Mär 2009 01:28

Nonii, lugesin selle teema jälle läbi. Tundub, et "lähitulevik" kestab minul ligi kaks aastat (teema postitasin 2007 aprillis). Igatahes on minu valik lõpuks tehtud ja kui kõik ilusti läheb siis saan juba selle nädala sees koeraomanikuks :)
Vahepeal sai kätt proovitud iiri setteri ja tiigerbokseri ristandiga (teda ma tutvustasin ka "Meie koertes").
Arvan, et mul oli piisavalt aega vaadata ja mõelda ja koerte seas uusi tutvusi luua. Ning ka enda eluga jõuda stabiilsemasse punkti. Aitäh kõigile kes aidata proovisid.
:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas collie bella » 06 Veebr 2010 16:59

Tore et valik tehtud :irw: .
mina olen oma koertega rahul aga kas sina ka oled omadega rahul
[img:200:35]http://img212.imageshack.us/img212/3874/dog2mustshotlane0za.gif[/img]

PostitusPostitas LiBaHuNDu » 07 Veebr 2010 18:05

Arvan, et tegin õige valiku. Varsti juba aasta oma elu jaganud Käkk(paberiteta Jack) Russell Terrieri plikaga.

Eelmine

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline