Mis tõug oleks meie peres õnnelik?

tõulised ja tõutud, igale oma nurgake

Mis tõug oleks meie peres õnnelik?

PostitusPostitas Mesiohakas » 11 Aug 2016 08:50

Palun soovitage, milline koeratõug meie võimaluste ja tingimustega kõige paremini sobiks.
1) Koer oleks mõeldud meie kuueaastase tütre sõbraks, seega peaks tal olema lastega väga hea klapp. Loomulikult hoolitsevad tegelikult looma eest vanemad, kuid laps peaks tundma, et tema ei ole koerale teisejärguline. Laps on suur-suur loomasõbrer ja võib tundide kaupa sugulaste-sõprade koertega mängida.
2) Koer võiks armastada küll liikumist (käime palju metsas ja looduses), aga olla toas rahulik ja mitte liiga energiline. Ma töötan tihti kodus, nii et saan koerale päeval seltsi pakkuda, kuid ma ise olen loomult pigem introvert ja nii loomade kui inimeste puhul on pealetükkivus mulle väsitav. Seega kindlasti ei sobi meile närvilised ja pidevalt ringi sebivad koerad. Soovin sellist koera, kes naudib füüsilit lähedust ja koosolemist, aga ei vaja pidevat suhtust. Seega mõnevõrra iseseisvamat koera sooviks (aga lapsesõbralikkus on esikohal).
3) Mees käib tihti välisreisidel ja olen need ajad lastega üksi. Seega peaks koer suutma mõnikord leppida ka lühema jalutuskäigu või ainult aias käimisega - näiteks kui lapsed on haiged vm. Loomulikult vajab iga koer sageli ka pikemaid käike ja jookse, aga sellist koera ei saa me endale lubada, kellele vähese liikumisega päevad kohe halvasti mõjuvad. Meil on oma väike aed, nii et seal saaks koer olla piiramatult ega peaks pidevalt toas olema ka siis, kui me liikuma ei pääse.
4) Välimuselt pigem keskmist kasvu, aga välimus ei ole esimene kriteerium.

Re: Mis tõug oleks meie peres õnnelik?

PostitusPostitas Sillu » 11 Aug 2016 19:41

Soovitaksin bernhardiini - kasvult küll suured, kuid mega rahulikud, lastega mega kannatlikud, ka siis kui tal seljas ronitakse. Ei vaja üüratult palju liikumist. Väga mänguhimulised, kuid mängimise aeg on suht lühike, sest väsivad ruttu kui jooksevad. Toas rahulikud, sest neile meeldib magada. Meeldib lähedus ja seetõttu magavad alati seal, kus sina oled. Ei ole pealetükkivad.

PostitusPostitas Mesiohakas » 12 Aug 2016 16:40

Aitäh soovituse eest! Bernhardiin on suur lemmik, aga kardan, et meie jaoks kasvult liiga suur. Kui alguses mainisin, et suurus ei ole väga oluline kriteerium, mõtlesin ise pigem seda, et võib ka väike olla, kui ei ole keskmine. Välimuselt eelistaks küll suurt, aga aed on väike, auto on väike, suurt ei ole nii lihtne igale poole kaasa võtta jne, seega läheks raskeks.
Alguses jäi mainimata veel see kriteerium, et koer peaks olema üsna lihtsalt koolitatav. Mulle ei meeldi, kui koer on kasvatamatu ja teeb, mis tahab (kellele meeldiks), aga meil on koertega nii vähe kogemust, et esimene (täiskasvanuea) koer peaks olema võimalikult "lihtne".
Olen mõelnud kuldsele retriiverile, aga kardan, et ta vajab rohkem liikumist, kui me saame võimaldada, samuti on nad kutsikana väga energilised. Iseloomult tundub kirjelduste järgi sobivat cavalier, lapsele ka väga meeldiks, aga meile endale tundub välimusel liiga tüdrukulik, tahaks natukenegi jässakama või jõulisema joonega looma - kuigi ei välista cavalieri. Beagle ja bassetid meeldivad, aga neid on kardetavasti raskem koolitada. Nagu taksigi. Ja nad on ka väikesed. Keskmise suurusega sõbralikke rahulikke lihtsaid koeri aga ma rohkem ei teagi.

PostitusPostitas maurus » 13 Aug 2016 22:16

Aga ehk tasub vaadata Tallinna koerte hoiupaiga lehele, seal on praegu päris suur hulk vahvaid kodu otsivaid koeri. Juhul muidugi, et ei pea olema tõukoer.

PostitusPostitas alfarose » 15 Dets 2016 17:47

Corgi on paraja suurusega ja sotsiaalne koer,kuid tahab kindlasti koolitamist ja reegleid. Lapsele tuleb samuti selgitada,kuidas kenasti kohelda uut sõpra. Edu oma koera otsimisel!
Koerad-minu õnne maaletoojad 365 päeva aastas.

& Black Sabbath
Kasutaja avatar

PostitusPostitas piano120 » 17 Dets 2016 22:42

Ma harva soovitan enda tõugu küsijatele, aga sellistele kriteeriumitele võiks sobida nt basset hound (või ka mõned teised bassetitõud, kes on küll pisut aktiivsemad.) Eelkõige just emane - isased on oluliselt kleepekamad.
Iseseisev koer, ei vaja pidevalt inimese küljes olekut. Samas hea meelega naudib ka pikki jalutuskäike ja jooksmist, samas kui eriti täiskasvanuna on vabalt nõus magama diivanil ja rahulduma lühikeste õueskäikudega (kui vihma sajab, siis niikuinii on väljaminek pigem sunniviisiline. Minu koer jooks ka kõrrest, kui võimalik vist).
Kui on lastega koos kasvanud, saavad suurepäraselt läbi. Eestis on ka kaks koera lausa lugemiskoertena aktiivselt 'kasutuses'. Olulist tähelepanu vajab see, et omanik peab olema järjekindel - järjekindlam kui koer (kui basset midagi tahab, siis ta võib olla tohutult järjekindel ja kaval selle saavutamiseks.) Samas kui piirid paigas, siis on väga mugav koer pidada.
Koolitamine pole teatud piirini raske - söögi nimel ollakse väga paljuks valmis. Protsess on üsna loominguline ja mõlemale poolele lõbus. Võistluskuulekus vajab pikemat pühendumist, detailide lihvimine pole nende teema - mina olen enda koeraga ära teinud ka KK1, kuid pigem on see ikka selline oma lõbuks nokitsemine.
"Põhjus, miks koeral on nii palju sõpru on sellest, et oma keele liigutamise asemel liigutab ta intensiivselt saba."
http://web.zone.ee/maarjakalma

Mine Eri sorti koerad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline