Väljas pissil käimine - Pomeranian

areng ja aretus
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Veebr 2015 22:16

Väljas pissil käimine - Pomeranian

PostitusPostitas kaisah » 28 Juun 2015 20:38

Tere! Ma nüüd ei teagi, kuhu selle probleemiga pöörduda.. ehk oskab keegi siin aidata.

Oleme elukaaslasega nüüd peaaegu 3 kuud ( saab 13.juuli ) olnud koeraomanikud. Koer ise saab 18.juuli 6 kuuseks.
Mure on selleks, et ei saa kuidagi hakkama väljas pissil/kakal käimisega. Oleme nüüd kuskil 1,5 kuud järjepidevalt käinud väljas temaga, teeb küll ilusti oma hädad väljas aga tuleb tuppa, läheb natuke aega mööda ning pissib uuesti. Meil on toas talle need nn. pissilapid maas. Otsime ka sellise aluse, millel on kunstmuru aga see on talle vist liiga väike ning seal talle käia ei meeldi. Ehk ongi ta veel liiga väike ning see kõik võtab aega? Kui lapid maast ära võtta pissib ta kuhu juhtub. Kuna mõlemad käime tööl 7-10h päevas siis peab tal olema ikka koht kuhu oma häda teha. Kuna oleme koeraomanikud esmakordselt ja üldse seda tõugu on vähe, siis ehk siit keegi oskab meid aidata? Elukaaslane on juba täiesti all andnud.

...ja pätakad
Kasutaja avatar
Postitusi: 2248
Liitunud: 16 Jaan 2007 17:29

Re: Väljas pissil käimine - Pomeranian

PostitusPostitas annee » 29 Juun 2015 14:14

Kas teie koera kasvataja on Eestist muidu? Uurige nt Linda Jürgensilt, tema tegeleb pommide kasvatamisega.

Aga kui teie kutsikas on üksi olles lahtiselt elamises, siis piirake tema liikumist päevaks, st pange kas mõnda väiksemasse tuppa või kõige parem oleks soetada kutsikale pesapuur või aedik, kuhu tekitate kutsika jaoks mõnusa ja mugava pesa. Ükski koer oma pessa häda ei tee, vaid õpib seal kiiremini kannatama. Harjutada tuleb ka järk-järgult, otsige siit foorumist puuriga harjutamise teemasid. Tundub jah julm esialgu aga tegelikult on lõppkokkuvõttes palju parem nii teile endale (saate koerast rohkem rõõmu, kui vaeva) ja ka koerale, kes õpib kiiremini puhtusepidamise selgeks.

Postitusi: 6
Liitunud: 19 Veebr 2015 22:16

Re: Väljas pissil käimine - Pomeranian

PostitusPostitas kaisah » 06 Juul 2015 21:07

Jah on Eestis! Aga ta ei ole selline inimene kes nagu aitaks, isegi ei küsita kuidas koer elab. Enne ostmist oli küll oi-oi milline jutt! Tundub, et tegeleb nende kortega vaid raha teenimise eesmärgil :?

Oleme seda puuri asja küll mõelnud. Aga kui me tööl olema isegi ca 10h siis ta ehk ühe korra pissib selle aja jooksul. Ning tuppa ei kaka üldse, vaid ootab ilusti kui koju tuleme. Aga kui me kodus oleme, siis ta koguaeg käib pissil. Praegu on eriti palavad ilmad ka, eks ta siis joob ka päris palju.

Kasutaja avatar
Postitusi: 50
Liitunud: 21 Mai 2009 14:28

Re: Väljas pissil käimine - Pomeranian

PostitusPostitas Tuluke » 07 Juul 2015 15:28

Noh, oleme siis samas olukorras. Viiekuune emane terjer ja olukord läheb järjest hullemaks. Kuigi meil on puur - kõik óód on seal kinni, muidu läheb kóóki laua peale hyppama ja kakab (ai, kuidas tahaks oelda hullemini) laua peale. Tegime graafiku, kuhu märgitakse, millal õue tegi. Alguses nagu isegi aitas, aga nyyd laseb salaja ikka, niikui selja poorad - näiteks sóób ära ja laseb ruttu sinnasamasesse toidunõu juurde. Ma ei tea, taks (eelmine koer) oli kyll intelligentsem õppija, olen päris õnnetu

Kasutaja avatar
Postitusi: 2183
Liitunud: 24 Aug 2005 20:05

Re: Väljas pissil käimine - Pomeranian

PostitusPostitas muumiliina » 08 Juul 2015 23:30

kaisah kirjutas:Aga kui me kodus oleme, siis ta koguaeg käib pissil. Praegu on eriti palavad ilmad ka, eks ta siis joob ka päris palju.

Nujah, eks see palavaga rohkem joomine mõjutab muidugi ka, aga ilmselt on asi põhiliselt selles, et üksi kodus olles ta enamiku ajast magab ja siis muidugi pissib palju vähem. Tegelikult nii noore kääbuskoera puhul peaks 7-10 tunni jooksul ainult üks pissiloik olema isegi väga hea saavutus :) Kui te ise kodus olete, siis ta kindlasti möllab ringi, muidugi pissib ka rohkem ja mänguhoos ei tule ju meelde välja küsida. Eks te peate teda lihtsalt sagedamini välja viima :)

Tuluke kirjutas:Noh, oleme siis samas olukorras. Viiekuune emane terjer ja olukord läheb järjest hullemaks. Kuigi meil on puur - kõik óód on seal kinni, muidu läheb kóóki laua peale hyppama ja kakab (ai, kuidas tahaks oelda hullemini) laua peale. Tegime graafiku, kuhu märgitakse, millal õue tegi. Alguses nagu isegi aitas, aga nyyd laseb salaja ikka, niikui selja poorad - näiteks sóób ära ja laseb ruttu sinnasamasesse toidunõu juurde. Ma ei tea, taks (eelmine koer) oli kyll intelligentsem õppija, olen päris õnnetu


Ära nüüd koera õppimisvõimetuses küll süüdista :) , selline käitumine näib pigem viitavat sellele, et ta teab väga hästi, et tuppa teha ei tohi. Mille peale ta sellisel viisil "protesteerib", seda ma ei oska öelda. Tegelikult tasuks konsulteerida mõne probleemsete koerte koolitamisega tegeleva inimesega.

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline