Sinised tiibeti mastifid

areng ja aretus

Sinised tiibeti mastifid

PostitusPostitas Piksik » 24 Mär 2013 22:24

Olen koera otsingutel ja pikka aega uurinud neid ja vaadanud. Jõudsin kutsika peaaegu välja valida, nüüd loen netist sellist teksti :

Euroopas viimasel aastakümnel aretatud nö " sinine " ja samuti hall värvus ei ole Hiina ega Tiibeti kasvatajate sõnul kunagi olnud lubatud või soovitud värvus Tiibeti mastifitel. Hiina Tiibeti mastifite klubi tõustandard ei luba seda värvi koerte kasutamist aretuses, ega tunnista neid puhtatõuliste Tiibeti mastifitena.Veel mõni aasta tagasi keelas selle ka FCI-standard,ja hetkel küll Euroopas lubatud,loodavad algupäraste liinide aretajad,et seoses Hiina saamisega FCI-täisliikme staatusse kaotab see Euroopa aretuse tulemusel tekitatud värvus lähiaastatel koha puhtavereliste Tiibeti mastifite tõustandardis.Hiinas ja Tiibetis loetakse sinised ja hallid koerad segavereliste kohalike karjakoerte hulka.

Ma olen sõnatu! Mis ma sellest jutust järeldan, et võtan puhtatõulise koera,mis lähiaastatel segavereliseks tunnistatakse! Tahaks vahest näitustel ka käima hakata... Kas see pole siis soositud värv?
Oskab keegi midagi tarka õelda!

PostitusPostitas Piksik » 27 Mär 2013 22:23

Ma nüüd oskan tarka õelda :)
Eelpool kirjutatud tekst oli eksitav ja sinine värvus on täiest lubatud :) sain sellele kinnituse!

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline