Saksa dogi kasv ja areng

areng ja aretus

Saksa dogi kasv ja areng

PostitusPostitas Serendipiti » 19 Aug 2012 13:28

Mul on kodus 13 kuune must isane saksa dogi, kes oma vanuse kohta on suhteliselt väike. Turja kõrgus on 82-83 cm ja kaal umbes 56-58 kg. Minu ühel tuttaval on sama vana tiiger dogi ja tema on minu omast 2x suurem. Turja kõrgus on 90 cm ja kaal üle 60 kg.
Kas keegi oskab öelda, millest selline suuruse vahe? Kas on võimalik, et ka minu koer veel kasvab? Olen kuulnud, et dogid kasvavad kuni 1,5 eluaastani.
Süüa saab minu koer korralikult, nii palju kui tahab aga viimasel ajal pole tal üldse enam isu. Hea kui päevas 200g ära sööb.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 19 Aug 2012 14:20

Isase dogi minimaalne kõrgus on 80 cm turjast, seega Teie koer vastab täiesti standardile ja ei ole põhjust muretseda, Teil on täiesti normaalse kasvuga koer. Maksimaalne kasv on geneetiliselt määratud ja on erinevatel isenditel erinev - nagu ka inimesed on erineva pikkusega, ei ole sama tõugu koerad täpselt samade mõõtudega. Kui me räägime koera tervisest, siis mitte alati ei ole suurem parem - mida suurem koer, seda suurem on koormus näiteks liigestele. Seega mul-on-suurem-kui-sul teema ei tohiks koerte osas küll määrav olla.
Dogid kasvavad tõesti kaua, kuid esialgu saavutatakse enamvähem kõrgus kätte ja seejärel hakatakse pigem massi koguma.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 19 Aug 2012 20:11

Oleneb ka täiesti mis tüüpi dogi on. Eestist ja Skandinaaviamaadest enamasti saabki väikest kasvu dogisid. Suurusest ükskõik millise kehaosa puhul ei saa juttugi olla.
Tahad suurt massiivset koera siis soovitaks ikka Venemaale, Poolasse vaadata. Seal tuleb vaid terviseuuringuid ja düsplaasia uuringuid jälgida, sest paljude puhul on need tegemata.

PostitusPostitas Serendipiti » 19 Aug 2012 22:55

Olen kuulnud jah, et Eesti dogid pidid väiksemat kasvu olema, muidugi ei saa seda kõikide kohta öelda, sest olen näinud ka dogisid kes on väga suured ja sealt pesakonnast kust minu oma pärit, seal on 2 koera, kes ka juba hästi suured.
Ja see tiigerdogi, kellega enda oma võrdlesin, on pärit Lätist.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 20 Aug 2012 15:08

Pigem tuleks ikka vanemate ja vanavanemate päritolu vaadata. See, kus kutsikas sündinud on, ei määra kasvu. Ikka sugupuu ja aretus. Kõik pesakonna kutsikad ei ole ka alati ühte kasvu ega nägu ega tegu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 21 Aug 2012 01:31

Eestis on sellises vanuses ainult üks pesa ja pole nad nii skandinaavlased midagi :D Kas kasvataja on koera viimasel ajal näinud ja mida tema turjakõrgusest arvab? Aga see pesakond (kahte kutsikat nägin viimati juuni alguses, pilte võid vaadata siit ) tundubki olevat selline suhteliselt hilise arenguga, siis nad nägid ikka veel päris tited välja. Dogide puhul on see ka täiesti normaalne :) Kõrgusesse selles vanuses eriti enam ei kasva, no mingi 1 - 2 cm võib veel kasvada, aga kui massi juurde tuleb, siis tundub igal juhul suurem :) Minu esimene dogi oli umbes 85 cm ja ma ei ütleks, et ta väga väike oleks olnud. Aga muretsemiseks ei ole põhjust, on küll nähtud neid pea meetriseid dogisid, kelle ainus pluss ongi kõrgus. Ja ega alati ei maksa uskuda ka neid sentimeetreid, mida omanikud ütlevad, omanike jutu järgi on enamik isaseid 90 cm või rohkemgi ja emased napilt alla 90 :irw:

OT! kas see tiigerdogi on ikka Lätist või on hoopis Leedust? Kui see leedukas, siis ilus suur koer :)

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist