Eesti suurim koer ?

areng ja aretus
Kasutaja avatar

Eesti suurim koer ?

PostitusPostitas Blue » 24 Veebr 2010 21:51

Maailma suurimaks tunnistati hiljuti sinine saksa dogi Goerge :)

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1237727/Is-Giant-George-worlds-tallest-dog-The-7ft-long-blue-great-dane-claim-title.html

Kes on Eesti kõrgeim? Minu sinise Saksa dogi turjakõrgus 88 cm, kaal 75kg, kuus sööb umbes 30 kg kuivtoitu.

Hiiglaste omanikud, mõõtke oma koerad ära! :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 15 Mär 2010 23:39

Heh,avastasin alles praegu selle teema :D
Mõõtsin ära (pole ammu mõõtnud-oli endalgi huvitav teada saada): isane Iiri hundikoer turjakõrgus 93 cm.(kaal 77 kg)
OT.elab korteris ja magab voodis .Ja mitte lihtsalt magab voodis,vaid öösel magab voodis minu poole peal jalutsis :D
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tirts » 27 Mär 2010 07:30

Koduste vahenditega (st metallist mõõdulint ja nihelev koer) mõõdetuna on iiri hunt Patrick turjast 94 cm. Aprillis läheme vaktsineerima, siis mõõdan-kaalun kliinikus üle.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 28 Mär 2010 00:19

Oleks mulgi huvitav mõõta millegi korralikuga(ei mitte sellep. ,et äkki saaks sentimeetreid juurde :wink: ),sest ma mõõtsin samuti suht suvalt ja pehme, õmblejate tarbeks mõeldud ,mõõdulindiga.
Järgmine kord kui maastikujooksude jaoks vibusid mõõtma hakataks võtan järjekorda ,et ka Rommel ära mõõta.
Lihtsalt huvi pärast (sest ma ei poolda tegelikult seda ,et ükskõik millist tõugu peaks aretama vaid selles suunas ,et saaks võistelda kategooriates suurim ,väikseim ,kõige nugelisem ,kõige pikema karvaga ,kõige võimsam ,kõige kurjem jne).
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tirts » 28 Mär 2010 04:09

Kui aus olla, siis ma juba mõnda aega loodan, et ta enam ei kasva, sest olen täpselt sama meelt selle "kõige-kõige" nimel aretades koera tervisega riskimise suhtes. Õnneks meil vist neid kõige suuremaid eraldi kusagil näitustel ei tunnustata?

PostitusPostitas -apple- » 28 Mär 2010 11:00

Ohsaa missugune pirakas on see lingil antud koer :D . Tundub kergelt uskumatu :hups:

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 28 Mär 2010 14:18

Kasutades neljapäeval iirlaste koolitusel Markku Mähoneni öeldud sõnu, võtke julgelt kodus enda mõõdetud sentimeetritest 2 cm maha, sest see on tavaline kodus tehtav mõõtmisviga. Ent ametlikult - Guinessi rekordite raamatu jaoks mõõdeti koera väga erinevalt sellest, mida iirlaste ühing ametlikuks mõõtmiseks korraldas Iirimaal. Sest tegelikult ju rekord meie oma, eksju, dogid lihtsalt tahaksid üle lüüa :P (see siis naljana mõeldud).
Nimelt võib kõrgemat koera mõõta siis, kui ta seisab neli jalga maas (nii said asjast aru iirlased) ja siis, kui ta seisab tagajalgadel püsti (nii said aru dogiomanikud). Ning kolmas variant on mõõta ninaotsast sabaotsani.. Võta nüüd kinni, mis õige on.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 28 Mär 2010 15:36

Maialiisa,su jutt jummala õige.
Esiteks ,aus ja õiglane nagu ma olen ( 8) ),võtsingi ma umbes-täpselt mõõtes pigem sent maha kui panin juurde.
Koera kõrguse mõõtmine on minu arvates ikka selle va TURJAkõrguse järgi-nii nagu minu teada ka hobuste puhul. Elik siis nii nagu iirlased mõõdavad.
Ninast sabaotsani....no ma ei tea ,ega koer pole maduuss,keda nõnda mõõta.See mu isiklik arvamus .
Ja kõrgus merepinnast kui koer on tagajalgadel püsti...Nii mõõdetakse minu arusaamist mööda inimeste pikkust :P
Aga tegelikult meenutab see iirlaste ja dogide omavaheline kõrgema koera võistlus mulle saarlaste ja hiidlaste omavahelist igikestvat ``sõprust`` :D
Või Vestmani ja Piibelehte:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 28 Mär 2010 17:21

Merle - vibude mõõtmise riist ehk ametlikud taadeldud riistad on liialt lühikesed, et iirlasi mõõta :D Tean, sest proovisin oma piigat eelmine aasta mõõta lasta. Seega ametliku atesteeritud joonlauda peaks küsima EKLilt. Proovin meeles pidada, kui sinna lähen järgmine kord.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 28 Mär 2010 18:09

Aga äkki orgunnite siis mingi suurema koeraürituse raames ametliku mõõtmise, oleks vast paljudel huvitav suurt kogust hiiglasi vaadata. Vaatepilt oleks päris võimas 8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 28 Mär 2010 19:16

Iirlaste ja hirvekoerte ehk sotlaste erinäitus on 5.6 Tallinnas - oled teretulnud vaatama. Eelmine aasta mõõtsime koeri, kõrgeim oli 93 cm..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Edjuka » 28 Mär 2010 19:41

Nu ei tea kuidas neid mõõta. Edjusha kodus oli 86 sm, aga kord proovisime teda mõõtma väljas siis oli 76 sm. Ma saan aru veel 2-4 sm, aga kuhu kaduvad 10? :hups: Ja iirlased veel sellised loomad.... nad oskavad VÄIKSEMEKS minna. Kuid nei ei huvita mitte midagi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 28 Mär 2010 20:10

Edjuka kirjutas:Nu ei tea kuidas neid mõõta. Edjusha kodus oli 86 sm, aga kord proovisime teda mõõtma väljas siis oli 76 sm. Ma saan aru veel 2-4 sm, aga kuhu kaduvad 10? :hups: Ja iirlased veel sellised loomad.... nad oskavad VÄIKSEMEKS minna. Kuid nei ei huvita mitte midagi.

Minu koer on ka iga kord ise suuruses, sõltuvalt tujust, maksimum on 72 cm olnud, miinimum midagi 65 kanti vist :irw: Mina olen sellest ammu aru saanud, et vajadusel oskavad nad väiksemaks minna, või mõni ka suuremaks. Kojas siin üks kasutaja, bkit, tal ka emane asiaat, iga kord kokku saades naerame: võtab koera autost välja, mina lähen enda omaga juurde, mu koer pisitilluke, temal hiigelsuur, läheb natuke aega mööda, rahunevad maha ja ühekõrgused :irw: Üks vist tõuseb kikivarvule, teine vajub kokku :P
Maialiisa, tänan kutsumast, võibolla et isegi tulen vaatama :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 28 Mär 2010 20:37

No suuruse muutmise musternäide on minu üldjuhul standardi alumisel piiril olev isane, kes suudab muuta end midagi huvitavat silmates kaelkirjakuks ja üli suureks ning samas põllul end oletatava looma eest varjates muutub liikumisel sama kõrgeks, kui põllul olevad taimed... Oleme muuseas ka näitusel saanud tõu erikohtunikult kirjelduse, et koeral on väga ilus pikk kael. Mille peale need, kes koera tunnevad, teavad, et tal ei ole sugugi pikk kael vaid väga lühike ja ei saanud aru, mida kohtunik nägi ning küsisid, et kuda ma teda kaelast pikemaks venitasin... vastus oli lihtne - näitus toimus õues ja platsi teises servas liikus kass..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sirje » 29 Mär 2010 02:44

Maialiisa kirjutas:Kasutades neljapäeval iirlaste koolitusel Markku Mähoneni öeldud sõnu...

Ma olen vist midagi väga olulist maha maganud? Polnud sellest kahjuks midagi kuulnud. Oleks väga huvi pakkunud...
Duracellikoer- BULLIKAS!!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 29 Mär 2010 02:56

:D nu turjakõrguse mõõtmine on sageli jah tõeline tsirkus, mina ka ei saa aru, miks seda sageli poole kaela pealt mõõdetakse :irw: . Iirlastest ja dogidest - standardis ette nähtud miinimumkõrgus on neil ju väga sarnane, aga kui näitustelgi neid tõuge vaadata, siis üldjuhul on iirlased ikka kõrgemad :) . Mis aga puutub selles lingis olevasse rekorddogisse, siis jah... endale sellist ei tahaks ja kellelegi teisele ka ei soovitaks. Olen selle koera piltidele lisaks ka videosid vaadanud ja ega seal midagi väga toredat ei paista. Muide kõige tõenäolisemalt on tegemist väikese kutsikana kastreeritud koeraga.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 29 Mär 2010 03:26

Mu arusaamise järgi peaks turja mõõdetama nii: [img:464:280]http://s43.radikal.ru/i102/0912/d4/75da228e1a90.jpg[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 29 Mär 2010 09:31

Sirje kirjutas:
Maialiisa kirjutas:Kasutades neljapäeval iirlaste koolitusel Markku Mähoneni öeldud sõnu...

Ma olen vist midagi väga olulist maha maganud? Polnud sellest kahjuks midagi kuulnud. Oleks väga huvi pakkunud...

Ei ole maha maganud. Tegemist oli kinnise üritusega teises riigis.

PostitusPostitas saluki » 10 Mär 2011 21:00

See sksasa dogi oli tõeliselt suur. Minul endal on saluki (hurda) kutsikas kes on selle togiga võrrledes mingi kirbukakka :P .
Minu saluki Iida on parim koer kes mul elus on olnud.

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline