Aretuse kohta

areng ja aretus

Aretuse kohta

PostitusPostitas maribelle » 13 Jaan 2010 12:50

Kas keegi oskab öelda, kas on mingisugust väga head lehekülge, kus lugeda koerte aretuse kohta, kus on palju nõuandeid ka :) ?
Või oskab keegi soovitada mõnda raamatut?
Või äkki keegi räägib siin enda kogemustest? Kus tuli idee? Kas see on Teie hobi? Kui, siis tean et see on väga kallis hobi , aga kaua läks Teil aega, et oma väljaminekutega plussi hakkasite minema? Ja mis koertega tegelete ja palju teil neid kodus on?
Kõik kommentaarid SELLEL teemal oodatud :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 13 Jaan 2010 12:55

Eesti keeles on kirjandust vähe, aretusest on juttu kogumikus "Koer" ja vähesel määral ka muudes vanemates koeraraamatutes. Inglisekeelsete osas tasub Amazon.com-i otsingumootorisse lüüa "dog breeding" ja tulemuseks on päris hea hulk raamatuid, küll erineva taseme ja kvaliteediga. Küllap annab guugeldaminegi mingeid tulemusi.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Kasutaja avatar

Re: Aretuse kohta

PostitusPostitas maris » 13 Jaan 2010 13:02

maribelle kirjutas:Kui, siis tean et see on väga kallis hobi , aga kaua läks Teil aega, et oma väljaminekutega plussi hakkasite minema? Ja mis koertega tegelete ja palju teil neid kodus on?

Minu väljaminekud on siiamaani plussis. St. ainult väljaminekud ongi.

Aga äkki sa kõigepealt seletaksid, millest selline teemapüstitus?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

PostitusPostitas maribelle » 13 Jaan 2010 13:21

Lihtsalt see teema huvitab mind ja arvasin, et see oleks siin õige koht oma küsimustele vastused saada :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 13 Jaan 2010 14:03

Tegeletud oma 25 aastat ja nulli jõudmist veel ei tähelda :D . Väljaminekud kõvasti ülekaalus, aga hobi puhul see nii ju kipubki olema - nii, et ei virise.
hurt ei ole "blondiin"

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 13 Jaan 2010 14:35

Samal arvamusel, üsnagi kallis hobi on see koertega tegelemine.

Enne peaks minu arvates olema mingi nägemus endale huvipakkuvast tõust. Seejärel soovitaks käia näitustel ja leida kontakte vastava tõu kasvatajatega. Kõige paremat infot saab neilt, kui õnnestub leida kasvataja, kellega hästi jutule saad :) .
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)
http://www.sweetchihua.com

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 14 Jaan 2010 22:54

Independent Inquiry into Dog Breeding
Patrick Bateson
University of Cambridge

http://breedinginquiry.files.wordpress. ... 120110.pdf

http://dogbreedinginquiry.com/
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 14 Jaan 2010 23:45

See on väga üldine teemapüstitus.
Kui nüüd alateemadeks lahti võtta, siis leiab Kojast palju erinevaid kirjutisi juba otsinguga.

Samas aretus ise kui selline on keeruline ning tõuspetsiifiline.
Ehk üks asi on tõukoera lihtsalt omamine ja teine asi aretus.

Soovitan Kojas ringi tuhlata.

Head lugemist!
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 15 Jaan 2010 01:57

Kui ikka väga see hobi huvitab, siis soovitaks selle tõu kasvatajatega tuttavaks saada ja leida endale head nõuandjad. Minu meelest on üsna võimatu seda raamatust või netist õppida.
Väljaminekute kohta ütlen ka, et enamikel kasvatajatel on ikkagi kõrval olemas põhitöö, mis toob leiva lauale ja mille eest makstakse ka oma hobi kinni. Ka mina maksan sellele hobile oma palgast peale ja mõnikord küsin veel perekonna eelarvest ka lisa.
Õnneks on mõistev mees, kes annab andeks, et kulutame koertele selliseid summasid, mille eest "normaalsed inimesed" saaks iga kuu reisil käia. :hups:

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 15 Jaan 2010 02:15

Kui teemaalgataja on huvitatud koerte kasvatamisest oma edaspidises elus, siis soovitaksin tal osa võtta kasvataja-koolitustest. Seal antakse esimese hooga üldine ülevaade kõigest, mis nimetatud tegevusega kaasneb :)
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KatiMaria » 20 Jaan 2010 10:21

Ei ole kasvataja. Olen koera omanik. Nii palju kui mina aru olen saanud, siis eesti on üks väga pisike riik. Soovitaks uurida netist juurde, kuidas ka mujal maailmas asju toimetatakse. Ise olen küll uurinud ainult ühte tõugu ja palju infot olen just saanud väljamaa lehtedelt ja suheldes teiste maade sama tõu omanikega. Igal kasvatajal on aretusele omad eesmärgid ja inimene soovitab tavaliselt eelkõige seda, mis talle endale meeldib. Nüüd kui kasvatajaid on eestis vähe ja mujalt ka ei uuri midagi, siis see info võibki jääda ühekülgseks.
Kindlasti ei usu, et sellega kuidagi rahaliselt plussi saaks jääda. Lisaks rahale on vaja veel tohutult aja ressurssi. Saades koeraomanikuks, loobusin senisest hobist. Lihtsalt ei jõua kahe hobiga väga põhjalikult tegeleda. Ma isegi ei kujuta ette praegu, kui palju aega peaks investeerima pesakonna kasvatamisele... :roll:
Samoyed - More Than Just a Pretty Face!

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline