Metsik koer DINGO, kas puuduv lüli? Koera põlvnemislugu?

areng ja aretus
Kasutaja avatar

Metsik koer DINGO, kas puuduv lüli? Koera põlvnemislugu?

PostitusPostitas Peremees » 31 Okt 2009 12:58

[img:500:393]http://img249.imageshack.us/img249/3108/141106582525d77a2585.jpg[/img]

Ühes teises teemas tuli veidi juttu siis põnevast nimest nagu on DINGO! Kahjuks meie maal saada olevast koeramise jms. raamatutes on just sellest lülist ja DINGOST häbematult vähe juttu!

Peremees kirjutas:
Viimane avastus oli Austraalia teadlastel, kes DINGO liini uurivad ja leidsid siis Kagu-Aasia vanimate koerte DNA-s sama mustrit mis Austraalia täna elavate dingodes. Ehk siis tegemist on KOERAGA mitte mingi hundi liiniga!

vaoni vastas
Mismõttes viimane avastus? See on ju ammu teada, et dingo ei ole hunt, vaid metsik koer. Kas nende mitteõnnestunud hundi koeraks muutmise katsete kohta viidet saaks? Artiklid, raamatud, uurimused, millele see väide toetub? Rebastest on praktiliselt koerad saadud katselise paari-kolmekümne aastase aretustööga. Ka hundiga ristamise läbi on mitu eri tõugu alguse saanud.

Metsik koer DINGO, kas puuduv lüli?

Vaata foorumi kasutaja vaoni lühikesele küsimusele tavaliselt vastatakse lühidalt! Ehk siis printsiip: tõesta enne, et see mis ma just väitsin on vastupidine, siis ma seletan pikemalt mida ma väitsin vms. Netis on nii tavaline, et vahel väide-küsimustega esitatakse mingi olematu väljakutse või TÕESTA SEDA, eriti teemades kus tuleks ehk hoopis teisiti läheneda, st. lugeda-lugeda ja siis seedida ja siis püüda aru saada ning siis ka arutada. On teemasid, kus ei saa teha lühikest 3 küsimust ja ootan 3 lk. vastuseid. Aga ok, istun korra maha ja kirjutan lambist, mis meenub või mida olen aastatega sel teemal üles korjanud (info).

Dingoga on siis sedamoodi lood, et seni on see liin olnud üsna salapärane ja kes nad siis ikka on? Peter Savolainen ja tema uurimisrühm on leidnud viited (on ka teisi uurimistöid, nii väidatakse mitmes kohas), et dingo on siis koerana sisse toodud Indiast ja Kagu-Aasiast inimeste poolt vahemikus 3500-5000 aastat tagasi. Seni maadeldi, kas ta on koera mingisugune esivanem vms. mis on hoopis teine liin kui hunt!

Seni ei ole jõutud teadusmaailmas kokkuleppele kuidas lausa dingot kutsuda on pakutud: Canis familiaris dingo, Canis lupus dingo, Canis dingo ... ?

Tegelikult ei julge keegi väita midagi kindlat, veebis võib leida sadu artikleid dingo teemadel, kus on üles pandud kümneid hüpoteese ja teooriaid, kes nad on ja mis nad, on nad hübriidid, eraldi alamliik jms. Teadlaste maailmas räägitakse ikka teooriate keeles (st. võimalik hüpotees).

[img:480:297]http://img402.imageshack.us/img402/3631/200508011050f12cf6.jpg[/img]

Austraalias käib pikemat aega vaidlus, et kes ja mis on (kas hunt.koer või siis metsik-koer ning kust ta põlvneb) dingo ning kas ta on liik kes vajab kaitset ja on nö. Austraalia põline asunik või sisserännanud ja pigem kuulub ajaloo prügikasti, selles mõttes et saab temast mis saab. Käib lausa väitlus-vaidlus, et kas see tülikas dingo ikka oli ka Austraalia loodusele ja inimesele ohuks (hetkel on viimase 100 aasta jooksul Austraalias umbes jutt, et parim dingo on surnud dingo, kuna nad on üsna osavad karja murdjad). Kuid põliselanike rahava pärimustes olid dingot hoopis olid voodi soojendajad, laagri koristajad, jahindus kaaslased ja valvekoerad. Austraalias on dingode vastane kampaania käigus lausa olnud vastukampaaniaid, kus käiakse tänaval särgiga, "dingo on süütu". On olnud mitmed juhtumid, mis on olnud kaheldava väärtusega "tõestusele rajatud" - tunnistajate väidetele baseeruvad, kus inimene sai surma dingo rünnakus. Nii põliselanikud kui ka paljud Austraalased usuvad aga et dingod on selle maa osa ning nende ohjeldamatu tapmine (nad on lindpriid) tuleb lõpetada, nad ei ohusta turismi jms. Dingode levik, vaata siit.

Tegelikult müsteerium jätkub! Kui Dingo on pärit Kagu-Aasiast või isegi Indiast, siis kuidas ta toodi saarele? Mismoodi ta sai saarele? Kreatsionistide arvates on see tõendus veeuptuse järgsest mandrite sildadest või mandrite liikumisest (platoode lõhenemisest) hilises ajaloos. Väidetavalt elasid ka Austraalia kängurud enne Indoneesias, kus nad hiljem hävinesid suurte kiskjate - tiigrite jms. poolt.

Küsimusi on tegelikult veel rohkem. Mis veel, dingo on evolutsionistidele paras pähkel, kuna see lükkab ümber nende väited , et veeuputust ei saanud olla. Et ühest emas ja isas paarist ei ole võimalik ei saa põlvneda kogu liik, ehk piiratud arv liiki ei ole jätkusuutlik. Dingo näide tegelikult ütleb et on, kuna dingo jäljed ulatuvad nii ehk naa vaid ühele paarile kes väidetavalt sisse toodi. Seega on dingo väga kuulus ja palju vaidlust tekitav koerlane, kelle ja mille ümber on palju mõistatuslikku jms.

Üks huvitav asi veel, dingod on ühed ainulaadsed ka selle poolest, et nad suudavad looduslikult ka ellu jääda ilma lihata ning on palju fakti-tõendusi, et nad suudavad ka karjakasvatus piirkonnas elada nii, et nad loomi ei murra. Kreatsionistide arvates on see üsna ilmekas näide, et inimesele anti õigus ka kodustada loomi (meelevald kõigi loomade üle) ning et just dingo võib olla see üks lähtematerjali allikas - liin!

Osad aga väidavad, et Austraalia dingo ongi just koerlaste esivanemate liin, hoopis neist (nende vanematest, kas Austaarlias või siis Kagu-Aasias ja Indias) on põlvnenud koerte liin. Samas on ühed, kes ütlevad, et dingo ja Aasia hundid on väga sarnased (iidne rahvuste häll jääb ju Iraagi ja selle ümber paiknevatele aladele), et hoopis sealt on dingo aga ka teised koera liinid pärit. Vat niimoodi, väga kirju teooriate pilt. Netis on seda materjali ikka väga ohtralt, võtab veidi aega et otsida,. Ma olen aastaid nö. silma peal hoidnud ja see oli siis nö. lühike kokkuvõte. Kui tahtsid "tõestust" joonised, piltide, viidete - "puust ja punaselt" jms. siis kahjuks pean nentima, et mul ei ole salvestatud viiteid ja kel huvi peab lihtsalt ise kaevama.

Kui puutud kokku FAKTIDEGA koeraraamatutes, et koer on ON kodustatud hunt siis ma veidi parandaks, tegemist on siiski TEOORIAGA ja ühe võimaliku HÜPOTEESIGA! Seda nüüd tõe pähe küll müüa oleks liialdus ja teisi kes teisti arvavad, ning neid narriks pidada on teaduse mõistes pisut ahistav-vägistamine "tõe" poolt.

Mina isiklikult olen veendunud et hunt ja koer on ERI liinid. Tegelikult ütlen otse välja: Jumal lõi koera inimesele abiliseks. Algsed rahvad olid pea kõik karjakasvatajad ja neil kõigil olid juba siis koerad. Koerad olid aga pea eluks vajalikud abilised, need kuulusid nagu nende elu juurde. Vanade tsivilisatsioonide viited ja pärimused ju räägivad (n. Egiptuse omad), et Jumalad andsid korvi mille sees olid terad, te külvake neid maha. Sama oli ka koduloomadega, lehm, kits, lammas, siga jms. Jah on teadlasi kes nö. naeruvääristavad seda teooriat aga on neid, kes oma teooriatega seda hoopis kinnitavad.

Kirjutasin selle siia mitte vaidluseks ega ka väitluseks - ei viitsi vaielda, vaid eelkõige selleks, et ehk äratab see ehk huvi, kes on see metsik koer dingo? Mis temaga siis on vms.

Samuti olen häbematult vähe (tegelikult pea polegi, eks see ole ka nõuka aja jääk) eestikeelset materjali teemal: PUUDUVAD LÜLID evolutsionistide teoorias ehk HUNT - KOER põlvnemisloos. Seal on neid lülisid päris palju ja asi ei ole päris FAKTI-TÕDE vaid evolutsiooniteooria on ikkagi teooria või siis ka hüpoteesi kogumik, millele on lihtsalt hulk viitavaid tõendeid. Sama on aga ka teiste teooriatega milledel on samuti viitavaid tõendeid ja mis räägivad vastupidiselt evolutsiooniteooriale. Ma ise leian, et on ikka väga suur vahe, kas su esivanem on ahv või siis väga-vanaisa ja -ema Aadam ja Eeva. Samuti vaatad oma lemmikut ja siis mõtled, kust te küll pärinete, kas hundist või siis on teid tõesti loodud kohe sellistena meie kõrvale.

See postitus on ka nö. tasakaalu mõttes, et seni on küll koera põlvnemislugudes meie maal enamus materjale ja infot vaid tugevalt kallutatud evolutsiooniteooria poolt! Evolutsiooniteooria võib ka muutuda kinnisideeks või hulluseks, millega seletatakse pea kõike. Asju tasub tasakaalukalt võtta ja ilma

Eks igaüks teeb valiku lähtuvalt enda veendumustest! Mina valin selle keisi Looja kasuks, kuna see on lihtsalt LOOGILINE, mittemillegist ei saa tekkida MIDAGI!

pere-mees

[img:285:190]http://img21.imageshack.us/img21/769/banner1fc.jpg[/img]

Teemavälist: Western Australian DINGO ASSOCIATION
Ma olen avastanud, et koerad on Jumala poolt kingitud kaaslased, kellele neljajalgseks sõbraks, kellele valvuriks, kellele abiliseks või kõik koos. Iga päev 1 koera lugu.

aka Edelweiss

PostitusPostitas TigerLily » 31 Okt 2009 13:52

Siin on räägitud Dingost, kui perekoerast:
http://www.dogbreedinfo.com/dingolindy.htm

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 31 Okt 2009 14:22

Usulised veendumused on muidugi igaühe enda asi ja kes tahab loomisse uskuda, siis uskugu. Minul isiklikult on raske uskuda, te keegi viitsis kõike muudkui luua ja õigetesse kohtadesse sättida ning et koer kui liik järsku tühjalt kohalt "ilmus". Et evolutsioon on võimalik ja toimub, näitab kasvõi seesama kodustatud koer Canis familiaris või siis Canis lupus familiaris koolkonnale, kes peavad koera hundi üheks alamliigiks.

Mis puutub dingosse, siis enamjaolt on teda peetud kodustatud koera üheks metsistunud variatsiooniks, mida põhimõtteliselt ütleb ka Peremehe viidatud artikkel. Seega ma ei saa tõesti aru, mismõttes see nii uus avastus on - pigem on tegemist siiani kehtiva teooria kinnitamisega. Kuna vaidus käib, kas koer lugeda eraldi liigiks või hundi alamliigiks, siis ei saa panna kindlalt paika ka dingo klassifikatsioonilist kuuluvust. Üheks liikidevahelist piiri märkivaks omaduseks on võimetus anda omavahel (sigimisvõimelisi) järglasi. Teoreetiliselt siis nii, et mida varem lahknenud liik, seda vähem on võimalus neil omavahel ristandjärglasi saada. Koer ja hunt teadupärast annavad elujõulisi ristandeid. Samuti dingo ja koer. Muide, Eestiski on minu teada üks mees palju aastaid tagasi dingot pidanud, sellest ilmus ka kunagi lehes artikkel koos pildiga.
Ahjaa, dingo kui kodustatud koerte esivanem - uurimused on näidanud, et dingod on pigem metsistunud kodustatud koerad kui kodustatud koerte metsikud eelkäijad.

Üks huvitav asi veel, dingod on ühed ainulaadsed ka selle poolest, et nad suudavad looduslikult ka ellu jääda ilma lihata ning on palju fakti-tõendusi, et nad suudavad ka karjakasvatus piirkonnas elada nii, et nad loomi ei murra.

Kariloomade mittemurdmine ei tähenda, et nad reeglina liha ei tarbiks. On väidetud, et kariloomade osa nende toidulaual on ca 1-7%. Põhitoiduks on neil väikeimetajad, küülikud, kängurud jne. Tsiteerin: "The dingo is a carnivore, but like other wild dogs it can live without meat. " Paksendus minu poolt. Ka koeratõugude hulgas on neid, kes saavad väga hästi hakkama taimsel toidul.

Viitaid tahtsin ma nende katsete kohta, kus on ebaõnnestunult proovitud hundist koera aretada. Oma väiteid tõestama peab ikka väitja ise. :)
Algsed rahvad olid pea kõik karjakasvatajad ja neil kõigil olid juba siis koerad.

Noh, siiamaani väidetakse ja ka õpetatakse, et esialgu olid inimesed siiski kütid-korilased, karjakasvatus ja põlluharimine tuli inimkonna arengu hilisemal perioodil. Vanemad leitud säilmed näivad seda teooriat ka kinnitavat. Egiptuse jt tsivilisatisoonid on juba hilisemad - just karjakasvatuse ja põllunduse areng andis inimestele võimaluse jääda elama ühe koha peale ja ehitada linnu. Aga ilmselt on see jälle asi, milles evolutsiooniteooria ja jumaliku loomise pooldajate arvamused lahku lähevad. :)

Edit: Viisakas oleks ka mind teavitada enne minu foorumisise sõnavõtu avalikku ülespanekut oma blogisse.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Peremees » 04 Nov 2009 09:47

Ahjaa, dingo kui kodustatud koerte esivanem - uurimused on näidanud, et dingod on pigem metsistunud kodustatud koerad kui kodustatud koerte metsikud eelkäijad.

Nõustun, kuid samas. Ka see on vaid teooria, on ka neid kes vastupidist väidavad. Nimelt, kas dingod on seniste Kagu-Aasia või India eellased, kes nii nagu Austraalia sattusid sattusid ka mujale. Ehk siis on leitud otsene liin dingo DNA sarnasused mingi Hiina kandis koerte DNA-s. Et siis Aasia üleüldiselt ei ole selle liini häll vaid pigem Lähis-ida ja Põhja-Aarfika.

Noh, siiamaani väidetakse ja ka õpetatakse, et esialgu olid inimesed siiski kütid-korilased, karjakasvatus ja põlluharimine tuli inimkonna arengu hilisemal perioodil. Vanemad leitud säilmed näivad seda teooriat ka kinnitavat. Egiptuse jt tsivilisatisoonid on juba hilisemad - just karjakasvatuse ja põllunduse areng andis inimestele võimaluse jääda elama ühe koha peale ja ehitada linnu. Aga ilmselt on see jälle asi, milles evolutsiooniteooria ja jumaliku loomise pooldajate arvamused lahku lähevad.

Ka iidsed pärimused eri kultuurides räägivad et üks mees ja naine (Aadam ja Eeva) heideti elu hällist (Eedeni aiast) välja ja neile anti korviga kuldteri kaasa. Need olid viljaterad ja ka taimede seemned! On inimesi kes seda legendiks ja lollide lohutuseks peavad aga on lausa kristlastest teadlasi, kes usuvad, et inimesed hakkasid kohe nii karjakasvatusega kui ka põlluharimisega tegelema (ja juba kohe tööriistadega). Aga see selleks, see on teemaväline liin.

Kood: Vali kõik
Kariloomade mittemurdmine ei tähenda, et nad reeglina liha ei tarbiks. On väidetud, et kariloomade osa nende toidulaual on ca 1-7%. Põhitoiduks on neil väikeimetajad, küülikud, kängurud jne. Tsiteerin: "The dingo is a carnivore, but like other wild dogs it can live without meat. " Paksendus minu poolt. Ka koeratõugude hulgas on neid, kes saavad väga hästi hakkama taimsel toidul.

Hundi puhul see on välistatud! Nüüd kui dingo on metsistunud koer, siis nii see ju siis ka on. Aga ehk asja - postituse iva või point ongi siis selles, et osad väidavad, et dingo on täna samas seisuses milles - kus ta oli enne nö. kodustamist ehk ringiga tagasi. Ehk siis dingo on metsik koer pärit Lähis-Idast siis Indiast sealt levinud edasi ning inimesed kodustasid teda. Austraalias on ta lihtsalt tagasi olukorras, kus ta oli enne. Kuigi Austraalias on väga levinud, et dingod on lihtsalt ka talu koerad.

Ehk siis mitte HUNT > KOERAKS liin vaid midagi muud. Midagi mis ei mahu EVOLUTSIOONITEOORIA sisse ja raamesse! Algmaterjal koer, keda inimene siis nö. kodustas ja kellest põlvnevad mitmed liigid.

Aga ega ma vaidluseks ei kirjutanudki, lihtsalt hulk erinevaid mõtteid ja üles nopitud killukesi. Tegin seda sp. et meie maal eesti keeles on sellest nii vähe infot. Ja pole see DINGO midagi nii tavaline, tema ümber on palju salapära, materjale ja huvitavat.

Huvitav kas Eestis ka nö. pesuehtsat Austraaliast toodud DINGOT on? Väga huvitav, kas DINGODEL on ka veidi pikema karvaga isendeid, liine?

Veidi teemaväline

Viisakas oleks ka mind teavitada enne minu foorumisise sõnavõtu avalikku ülespanekut oma blogisse.

Kirjutasin privas vastuse ...
Ma olen avastanud, et koerad on Jumala poolt kingitud kaaslased, kellele neljajalgseks sõbraks, kellele valvuriks, kellele abiliseks või kõik koos. Iga päev 1 koera lugu.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 04 Nov 2009 09:55

Peremees kirjutas:Ehk siis mitte HUNT > KOERAKS liin vaid midagi muud. Midagi mis ei mahu EVOLUTSIOONITEOORIA sisse ja raamesse! Algmaterjal koer, keda inimene siis nö. kodustas ja kellest põlvnevad mitmed liigid.

Millel selline väide põhineb? Kas Peremees arvab, et (pöörd)evolutsioon toimub mõne tuhande aastaga? Koera mittepõlvnemist hundist saab tõendada sellega, et dingo pole hundistunud?
Koerala kodanik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Peremees » 04 Nov 2009 10:08

päike kirjutas:
Peremees kirjutas:Ehk siis mitte HUNT > KOERAKS liin vaid midagi muud. Midagi mis ei mahu EVOLUTSIOONITEOORIA sisse ja raamesse! Algmaterjal koer, keda inimene siis nö. kodustas ja kellest põlvnevad mitmed liigid.

Millel selline väide põhineb? Kas Peremees arvab, et (pöörd)evolutsioon toimub mõne tuhande aastaga? Koera mittepõlvnemist hundist saab tõendada sellega, et dingo pole hundistunud?

Nagu mainisin, et mind ei eriti ei huvita netis teatud teemade üle arutlemine, mis juba ette määratud vaidluseks vms. On teemasid milles on hea kaasa rääkida ja arutleda. Aga veidi sügavamate asjade jaoks on muud kanalid.

Pakuks et antud teemas peaks mitmel suveõhtul pikad istumised tegema, kuni öösel lõkkekorvi ääres tähistaevast vaadata ja arutleda, jutt kisub pikaks ...

Ära võta seda kui sellena, et jään vastuse võlgu või löön araks väitlemises vms. Kuna mulle on küsimus või vastuväide väljakutse (olen selline ka lobiseja tüüp ja väidelda ka tavaelus meeldib) ja oleks kiusatus siin keset tööpäeva matta selle alla mitu tundi aga ma siiski jätan seekord vahele.

Loodan, et pettumust ei valmistanud. Ma päriselus võin neil teemadel sõbralike inimestega küll arutada. Aga nett ja netivaidlusest hakkan vaikselt võõranduma, kohati on see nii tobe (net seab vestlusele kohtavad piirid, tavaelus jõuab selle aja sees n. 3t arutada sõbraga teemat - ligi 10 korda rohkem arutada ja rääkida!).

Aga kokkuvõtteks, kui Jumal armu anna ja lubab, siist vastaks aga kusagil mujal või teine kord ...

kena auh siia lõppu :hups:

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 04 Nov 2009 12:30

Peremees kirjutas:Loodan, et pettumust ei valmistanud. Ma päriselus võin neil teemadel sõbralike inimestega küll arutada. Aga nett ja netivaidlusest hakkan vaikselt võõranduma, kohati on see nii tobe (net seab vestlusele kohtavad piirid, tavaelus jõuab selle aja sees n. 3t arutada sõbraga teemat - ligi 10 korda rohkem arutada ja rääkida!).

Sellega absoluutselt nõus :) net on väga kehva suhtluskanal.

Edit.
Küll aga viskad Sina teemasid netis üles ja õhutad inimesi vaidlema-arutlema ja siis mingil hetkel hüppad alt ära, see osa ei ole kena.
Koerala kodanik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 04 Nov 2009 12:45

OT Minule meenutab dingo ilme seda koera (ehk shikokut): http://angelswithfurjapan.files.wordpre ... ishful.jpg

Tarri & Fera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AIE » 04 Nov 2009 13:07

Ma olen kuulnud/lugenud sellisest teooriast, et erinevates maailma paikades on koera eellased erinevad (koerlased). Põhjamaades on selleks hunt, mujal hoopis šaakal jne. Selle pärast koerad nii erinevad välimuselt ongi.
Koer-ninaotsast sabani üks suur emotsioon!

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 04 Nov 2009 13:51

Viiendas rühmas, algupärased koerad, on enamik sellised püstkõrvsed ja rõngassabad. Loomult ka sellised metsikumad ja jäärapäisemad. Ja väga palju on nende seas ka punaseid tõuge. Dingo läheb kenasti selle koerterühma juurde.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 04 Nov 2009 14:53

AIE kirjutas:Ma olen kuulnud/lugenud sellisest teooriast, et erinevates maailma paikades on koera eellased erinevad (koerlased). Põhjamaades on selleks hunt, mujal hoopis šaakal jne. Selle pärast koerad nii erinevad välimuselt ongi.

Ja mina olen lugenud, et šaakaliverd koeras ei ole, olgu ta pärit mis iganes maailma nurgast.
Maailm on värviline!

Tarri & Fera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AIE » 04 Nov 2009 19:08

*Kaja kirjutas:
AIE kirjutas:Ma olen kuulnud/lugenud sellisest teooriast, et erinevates maailma paikades on koera eellased erinevad (koerlased). Põhjamaades on selleks hunt, mujal hoopis šaakal jne. Selle pärast koerad nii erinevad välimuselt ongi.

Ja mina olen lugenud, et šaakaliverd koeras ei ole, olgu ta pärit mis iganes maailma nurgast.

Koerte intelligentsuse raamatus on päris pikalt kirjutatud koera põlvnemisest ja seal on kirjas, et kõige tõenäolisemateks kanditaatideks peetakse hunti ja šaakalit.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 04 Nov 2009 19:26

AIE kirjutas:
*Kaja kirjutas:

Koerte intelligentsuse raamatus on päris pikalt kirjutatud koera põlvnemisest ja seal on kirjas, et kõige tõenäolisemateks kanditaatideks peetakse hunti ja šaakalit.

Ja mis aastate materjalide alusel? Sest DNA uuringute alusel ei ole enam ammu kandidaate.
Maailm on värviline!

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 04 Nov 2009 19:27

Viimased andmed väidavad ikkagi, et hundi alamliigid on koera esivanemateks, šaakali kohta esitati ka kunagi teooria, ent seda pole miski minu teada kinnitanud (sh geeniuuringud).

Dingole väga sarnaseid metsikuid koeri on veelgi. Näiteks Uus-Guinea laulev koer, kes meenutab ka välimuselt väga dingot.

Ehk siis mitte HUNT > KOERAKS liin vaid midagi muud. Midagi mis ei mahu EVOLUTSIOONITEOORIA sisse ja raamesse! Algmaterjal koer, keda inimene siis nö. kodustas ja kellest põlvnevad mitmed liigid.

Nüüd Sa lähed omadega natuke rappa. Liin on ühe liigi sisene mõiste. Näiteks saksa lambakoera erinevad liinid. Koerast ei põlvne küll mitte üht liiki. Hunt on liik, punarebane on liik, kabehirv on liik. Koertel on tõud ja liinid.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Tarri & Fera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AIE » 04 Nov 2009 22:56

*Kaja kirjutas:
AIE kirjutas:
*Kaja kirjutas:

Ja mis aastate materjalide alusel? Sest DNA uuringute alusel ei ole enam ammu kandidaate.

Ma ei tea. Ta ei too konkreetseid viiteid välja, aga kirjutab, et koerte ja šaakalite DNA-l on umbes 6%-line erinevus, mis näitab suurt sarnasust. Veel kirjutab ta, et vaaraode aegadel olid egiptlastel kodustatud šaakalid, keda nad koertega ristasid.
Kas DNA uuringute alusel on tõesti koera ainukeseks eellaseks hunt?
Ma ei ole sellesse teemasse nii sügavalt süüvinud. Lihtsalt imelik tundub....maailm on suur ja lai ning koerad näevad maailma erinevates paikades väga erinevad välja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 04 Nov 2009 23:15

Ka hundid erinevatel mandritel näevad ju välja erinevad? :roll:
Everyone around you was corrupted

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 04 Nov 2009 23:18

Hunt on eellane, geneetiliselt tõestatud. Kirsi Sainio loeng algas selle teema käsitlusega. Jube huvitav oli, ausalt.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 04 Nov 2009 23:24

Inimese ja shimpansi DNA erinevus on erinevatel andmetel ca 1-2%. Homo sapiens sapiens'i liigisisene DNA varieeruvus jääb väidetavalt 0,1% juurde. Hallhundi ja koioti DNA erinevus on 4%. Koera ja hallhundi DNA erinevuseks olen lugenud ca 0,2 %.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 18 Mär 2010 21:04

Siin on üks põnev artikkel dingo teemal.
Koerala kodanik.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 24 Nov 2011 23:01

Veidi segane artikkel, aga räägib koerte kodustamisest.
Koerala kodanik.

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline