Koerte aretus ja sellega kaasnevad probleemid

areng ja aretus
& kuldne kolmik
Kasutaja avatar

Koerte aretus ja sellega kaasnevad probleemid

PostitusPostitas Prissu » 28 Sept 2009 19:44

.. just täpselt selline pealkiri on minu uurimustööl, mis on siiani kahjuks veel täiesti tühi. Üsna raske teema valisin ja õpetaja ei taha väga minuga nõustuda selle teema kohalt ( kuna ise ta ei jaga väga midagi koertest :irw: ). Veidi materjali on kogutud, aga materjali oleks vaja veel ja veel ja veel. Kallid inimesed, äkki oskate mulle soovitada raamatuid, filme, artikleid? Peagi võtan mõne kennelikasvatajaga ühendust, kes oleks minuga pikemalt nõus sellel teemal rääkima. Pakuks ehk keegi ise mulle ennast appi?

Mõistus on täitsa otsas juba endal.. no peaaegu :hups:

Parimat,
Priscilla
Ei ole paremat sõpra, kui seda on koer!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 28 Sept 2009 19:50

Jeerum, igas Koja teemas on ju probleem, tee lahti ja muudkui kirjuta.
Lapsed on tänapäeval ikka mugavad ja laisad.....
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 28 Sept 2009 19:51

Alustaks vast sellest, et mis taseme töö (st mis kooliastmes tuleb esitada) ning mis aines (bioloogia?) :).

Kas on midagi konkreetsemat millele sa tahad rõhuda (tervis, iseloom, välimik) või pigem selline üldine teemakäsitlus, et räägime paljust, aga mitte nii süviti?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

& kuldne kolmik
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Prissu » 28 Sept 2009 20:00

maris kirjutas:Alustaks vast sellest, et mis taseme töö (st mis kooliastmes tuleb esitada) ning mis aines (bioloogia?) :).

Kas on midagi konkreetsemat millele sa tahad rõhuda (tervis, iseloom, välimik) või pigem selline üldine teemakäsitlus, et räägime paljust, aga mitte nii süviti?

11. klassi uurimustööga on tegemist, ise sain teema valida. Õpetajale ei ole sobinud siiamaani ükski minu 4st pakututest teemadest. Mõtlesin, et teengi siis koertest - teema, mis mind ennast väga huvitab..
Pigem üldine teemakäsitlus, kuna töö tuleb nii 13-15 leheküljeline.

Katleen, ära siis kohe nii kurjalt. Lihtsalt mul on mõistus endal täielikult otsas, õpetajatele ei sobi absoluutselt mitte midagi, mul on juba teema väljamõtlemiseks läinud 2 nädalat ja teema valmiskirjutamiseks on jäänud kõigest 2 ja pool nädalat. Pane mind enda olukorda - ma kirjutan elus esimest korda uurimustööd, ma pole veel isegi näidiseid näinud. Õpetaja nõuab minult teaduslikku kirjandust, see mis kojas on, need onju inimeste enda arvamused. Jah, kõik lingid, mis siit alateemast olen saanud olen tõstnud juba oma " lemmikute " alla ja hakkan neid töötlema peatselt.
Rohkem positiivsust :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 28 Sept 2009 20:06

Ma ei tea, kas sa inglise keelt loed. Kui jah, siis alusta vast siit: http://www.k9web.com/dog-faqs/breeding.html

Saad äkki mingi ülesehituse oma tööle.

Edit: veidi raskema (ja teaduslikuma) keelega: http://vein.library.usyd.edu.au/links/Mcgreevy.pdf

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 28 Sept 2009 20:16

Üldisest teemast on alati palju raskem kirjutada, ükskõik mis valdkonnast jutt. Elu sees ei mahutaks Sa ära kogu tõuaretuse probleeme 15 leheküljele. Vali üks tõug ja üks konkreetne probleem, see teeb Su enda elu märksa lihtsamaks. Võta oma lemmiktõug ja sellele kõige omasem terviseprobleem, millest on kirjandust ja millest ise ka mingit analüüsi oskaksid kirjutada. Teed ka õpetaja elu lihtsamaks :P

& kuldne kolmik
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Prissu » 28 Sept 2009 20:16

Aitäh, inglise keelt olen juba 8 aastat õppinud, sellega ei tohiks probleeme olla. Tänud Sulle linkide eest, ise poleks neid kindlasti kuskilt otsida oskanud. Mul on veel üks küsimus - Kas peaksin võtma luubi alla mingid kindlad tõud ja rääkima nende ajaloost ja aretus eesmärkidest või siis üleüldiselt?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 28 Sept 2009 20:25

annee86 juba vastas, et üldisem käsitlus on kindlasti laialivalguvam ja raskem, kui konkreetsem teemakäsitlus. Võid ju esimese "peatüki" teha veidi üldisema, ning siis juba määratleda täpsema teemakäsitluse. Olgu see siis kas tõu- või probleemipõhine.

Ja väga palju aitab google. Need kaks linki tulid välja sõnadega "dog breeding problems". Loomulikult tuli ka palju selliseid linke, mis on kas väga konkreetse ja uurimistöö jaoks liiga lühikese käsitlusega. Aga kui piisavalt selekteerida, siis leiab küll. Ning kui otsing paremate sõnadega piiratleda, on ka tulemused konkreetsemad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 29 Sept 2009 00:43

Prissu kirjutas: ma kirjutan elus esimest korda uurimustööd, ma pole veel isegi näidiseid näinud. :)

Ilmselt oled ise üht-teist kahe silma vahele jätnud ja õpetaja samuti, kui 11.klassis tehakse elu esimest uurimustööd. Igas raamatupoes on saada ja netis samuti "uurimustöö vormistamine", näiteks:
http://www.hot.ee/voorepk/uurimustoode_kord2006.doc
Nõuded on üldjoontes ikka samad, kas kirjutatakse siis elu esimest referaati või ülikooli lõputööd. Vormistamine peab korralik olema, viitamine korrektne ja töö kondikava peab enne kirjutamise alustamist olemas olema. Uurimustöö eeldab, et korjad mingi X hulga materjali ja teed sellest vastavalt alguses püstitatud ülesandele töö teises pooles järeldused, mida siis teistele tutvustad.
Suurim viga, mida võid teha, on korjata kokku hunnik pahna ja üritada see kõik ühte tööse pressida. Soovitan samuti keskenduda ühele kitsale teemale, kasutada pigem vähem materjali, aga teha sisukam ja paremini vormistatud töö.

PostitusPostitas bemy » 29 Sept 2009 08:21

Koolid nõuavad väga erinevat uurimustöö vormistamist. Arvan, et sa peaksid siiski saama oma koolist näidistöö, mingil muul teemal, siis oskad täpselt oma tööd vormistada.
Ka meil tehti uurimustöö, koertest- tõesti raske teema. Aga kui töö on korralikult vormistatud ja tehtud, siis kaitsta on seda suhteliselt lihtne, sest ega ka õpetajad oska selles teemas suurt kaasa rääkida. Meie uurimustöö õnnestus "5 " ja sai antud , kas sellel teemal ära eksam.
Tavalised teemad , mis valitakse (näiteks: seksuaalvähemus, kohv jne), neid kaitsat on suht raske, sest igaüks auditooriumist võib esitada küsimusi, st. sul peab teema läbi ja lõhki selge olema.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 29 Sept 2009 09:08

Ka minu laps teeb kooli tarbeks uurimustööd ja kooli kodulehel on töö vormistamise nõuded üleval (teemad samuti), lisaks on viidatud ka materjalidele, kust saab lähemalt uurida tööde vormistamise nõudeid.
Koerala kodanik.

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 29 Sept 2009 11:01

Küsi endalt, mida sa selle tööga saavutada tahad? Millisele probleemile vastust otsid? Siis on sul lihtsam leida see nn. "point", millele oma töö rajada ja ka lihtsam on soovitada sulle kirjandust, kust leiad oma mõtetele teaduslikku tausta. Ehk püstita hüpotees, mida tõestada tahad, nagu öeldakse.

Kui tegemist on uurimustööga, siis tuleb sul järgmiseks valida meetod. Et kuidas sa seda uurimistööd teed. Kas teed küsitluse, vaatled või teed katse. Sest raamatutarkuse ümber kirjutamise puhul on tegemist referaadiga, mitte uurimustööga. Ja neid tulemusi tuleb siis analüüsida, et leida, kas need kinnitavad sinu algset arvamust ehk hüpoteesi või mitte.

Või... on teil tegemist tüüpilise mõistete lahti seletamiseta ja tegelikult peetakse uurimistöö all silmas tavalist referaati?

Oeh.. seda kõike oleks pidanud õpetaja seletama teile, mitte foorumlased.

PS - ei ole midagi hullu, kui uurimistöö või referaadi alguses ei tea, kuidas pärast kondikava välja näeb. Inimesed on erinevad. Üks planeerib algselt väga täpselt, mida ja kus ja paneb endale sellega piirid paika. Teine võtab probleemi ja uurib seda ning kondikava kujuneb-muutub tegevuste käigus.

PostitusPostitas baranka » 29 Sept 2009 16:48

Mina kitsendaks teemat: Koerte aretus Eestis
ja töös võiks käsitleda järgmist: ülevaade koerte aretuse ajaloost Eestis, levinumad tõud, kennelid, reguleerivad asutused (kennelliit) ja õigusaktid ja siis nt lõppu mõne suure kogemusega koerakasvatajaga intervjuu (ja muu hulgas rääkida ka probleemidest) vms. Nt Anne ja Iren Naarits, http://www.oshanamehs.com/

sellised mõtted siis...

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 29 Sept 2009 16:51

baranka - oled sa kindel, et kitsendasid teemat?

PostitusPostitas bemy » 29 Sept 2009 17:06

baranka kirjutas:Mina kitsendaks teemat: Koerte aretus Eestis
ja töös võiks käsitleda järgmist: ülevaade koerte aretuse ajaloost Eestis, levinumad tõud, kennelid, reguleerivad asutused (kennelliit) ja õigusaktid ja siis nt lõppu mõne suure kogemusega koerakasvatajaga intervjuu (ja muu hulgas rääkida ka probleemidest) vms. Nt Anne ja Iren Naarits, http://www.oshanamehs.com/

sellised mõtted siis...

Mina pakuks mingi konkreetse tõu aretus Eestis ja ka vestleks selle tõu kasvatjatega samuti uuriks varjupaikadest, palju selle tõu esindajaid satub aastatega varjupaika.
Nüüd vist läks teema küll kitsamaks. :P

& kuldne kolmik
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Prissu » 29 Sept 2009 17:24

Aitäh kõigile vastajatele. Selgitan nüüd - Meil on koolis eraldi õppeaine uurimustööde alused, vormistuse ja sellise saan kõik õpetajalt, millest küll erilist abi ausalt öeldes pole, lihtsalt tema dikteerib ja meie kirjutame. Pärast tunde olen jäänud temaga rääkima ja arutama, missugust teemat võtta ja missugust jätta. Enam ei jõua temaga vaielda, mul on selleks kulunud 3 nädalat, et saada lihtsalt teema. Vajasin just abi .. nö inimkeeli, mitte õpetajatelt, vähemalt mitte oma õpetajalt, sest see inimene ei oska seletada, tal küll jutt jookseb nii, et on peaaegu seal klassi ees lämbumas, aga no mitte kui midagi aru ei saa. Õnneks ma pole ainus, seega viga pole vist ainult minus.
Aga nüüd teemasse .. Pean kirjutama lühikese töö ( uurimustöö ), kus peab olema kasutatud 3 autori seisukohta ja 5 allikat. Töö on " review " mis tähendab, et antakse ülevaade senistest katsetest ja loetakse materjale. Siin teemas pakuti käsitleda ainult Eesti aretust - ma kardan, et materjali jääb liiga väheks, sisu peab olema vähemalt 10 lehekülge pikk. Ise mõtlesin, et uurin 3 kindla tõu aretust ja probleeme, mis sellega kaasnevad. Ehk siis maailma kõige populaarsemat tõugu, enda lemmiktõugu ja siis minu silmis kõige rohkem " kahjustatud " tõugu aretuse käigus.

PostitusPostitas bemy » 29 Sept 2009 17:29

Ära karda, pärast juttu rohkemigi kui vaja. Meil õnnestus kokku kirjutada 32 leheküljeline uurimustöö ühest konkreetsest tõust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 29 Sept 2009 18:24

Prissu kirjutas: Aga nüüd teemasse .. Pean kirjutama lühikese töö ( uurimustöö ), kus peab olema kasutatud 3 autori seisukohta ja 5 allikat. Töö on " review " mis tähendab, et antakse ülevaade senistest katsetest ja loetakse materjale. Siin teemas pakuti käsitleda ainult Eesti aretust - ma kardan, et materjali jääb liiga väheks, sisu peab olema vähemalt 10 lehekülge pikk. Ise mõtlesin, et uurin 3 kindla tõu aretust ja probleeme, mis sellega kaasnevad. Ehk siis maailma kõige populaarsemat tõugu, enda lemmiktõugu ja siis minu silmis kõige rohkem " kahjustatud " tõugu aretuse käigus.

Täitsa :OT:, aga mis katsetest on jutt?
Mulle isiklikult tundub, et oled asjatult kulutanud kolm nädalat uurimustöö pealkirja väljamõtlemisele, ülejäänud kolm kuluks ilmselt sellele, et millest siis töö koosneks.
Täna jumalat, et õpetaja ei tea koertest mitte midagi, sest uurimustööd tegelikult nii keerulisel teemal nii lühikese ajaga (kaks nädalat muu koolitöö kõrvalt) ei ole küll võimalik kirjutada.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist