sooviks paari tõu hinda teada?

areng ja aretus

sooviks paari tõu hinda teada?

PostitusPostitas freiheil » 01 Apr 2009 12:56

rottweiler-kui palju,rottweiler paberitega-kui palju
saksa lambakoer-kui palju ja saksalambakoer paberitega -kui palju?
UMBES...tänud vastajatele.:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Safikas » 01 Apr 2009 13:11

Miks küsimused topelt on?
Nali tänase päeva puhul?

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 01 Apr 2009 13:23

Äkki soovitakse teada, et kui palju maksavad rotweilerid ja saksa lambakoerad paberitega ja ilma paberiteta? :roll:

Hinda ei oska pakkuda, aga tõudokument maksab koera hinnas üldjuhul tagasihoidlikud 200-300 krooni.

PostitusPostitas Eveon » 01 Apr 2009 14:01

KUI ma nüüd ei eksi, olla saksa lambakoera hind naaaatukene odavam kui saksalambakoera hind. :hups:
Eestis alles vähelevinud saksalamba koertel aga harulduse tõttu üüratud hinnad. Küll need ka lama ajal natukene taskupärasemaks langevad. :walk:

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 01 Apr 2009 14:06

Igatahes Saksa lamba koer maksab ilma paberiteta 25 000 krooni, paberitega neid ei õnnestu siit üldse saada, Venemaalt ehk saab.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 01 Apr 2009 14:08

Olukord on muutunud. Eestist ei ole enam võimalik osta tõutunnistusega saksalambakoera kutsikat, see on tingitud sellest, et Kennelliit tõstis tõupaberite hinda 3000 krooni peale alates 1. aprillist ja enam ei ole mõtet paberitega sakslasi toota. Paberiteta võib saada 25 000 eest ja seda igast tuntumast kennelist.
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

PostitusPostitas Eveon » 01 Apr 2009 14:32

Nad siis ikkagi jätsid 3000 kroonile paberite hinna? :o
Alguses oli raudpoltkindel seisukoht, et alla 5000 krooni paberilehe eest ei maksa ukse taha köhima tullagi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 01 Apr 2009 15:01

Eveon kirjutas:Nad siis ikkagi jätsid 3000 kroonile paberite hinna? :o
Alguses oli raudpoltkindel seisukoht, et alla 5000 krooni paberilehe eest ei maksa ukse taha köhima tullagi.

Jah, ma just käisin täna oma kutsikatele pabereid sisse viimas ja loobusin. Vähemalt jääb seekord südametunnistus puhtaks, ei pidanud pettusega tegelema nagu tavaliselt , sest ega ma ise ka täpselt kunagi ei tea, kes mu koera tegelikult 2 x aastas kargab.
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

freiheil vastab...

PostitusPostitas freiheil » 01 Apr 2009 15:23

ok eks ma siis postitan homme sama küsimuse uuesti kui arvatakse et ma nalja teen!!!ma tahan meeletult lihtsalt koera saada ja tahaks teada kui palju nad maksavad!!!!!!ootaks ikkagi normaalseid vastuseid.aitäh!:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas n2ffic » 01 Apr 2009 15:32

Riskides kuri tädi olla, soovitan sul paar kuud Koja teemasid (kõikvõimalikke) lugeda ja alles seejärel uuesti oma küsimus postitada (kui jäi veel midagi arusaamatuks) :)
Seltsis on segasem, aga segastega me ei seltsi!

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 01 Apr 2009 15:32

Kui tõsiselt, siis on pikk-pikk teemaarendus siin: http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=5480 .

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 01 Apr 2009 15:39

Ja mulle tundub, et reeglite alafoorumit tasub ka lugeda: http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=14356
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 01 Apr 2009 16:02

Puust ja punaseks - saksa lambakoer = paberitega saksa lambakoer. Koer, kes näeb välja nagu saksa lambakoer, aga ei oma tõupabereid = saksa lambakoera moodi koer. Nii lihtne see ongi. Koera kuulumist teatud tõugu kinnitab ainult tõutunnistus.
Koja otsingumootori abil saab kätte üsna palju selleteemalisi arutlusi. Otsingusõnaks kasvõi "paberiteta tõukoer". Head lugemist! :)
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

freiheil...

PostitusPostitas freiheil » 01 Apr 2009 16:14

hmmm...kuhu lehele ma sattunud olen...delfi.ee???tundub küll,mölin on suurem kui ma ei tea mis...kõige naljakam on see et ma küsisin AINULT KUI PALJU MAKSAVAD TEATUD KOERAD...hmm naljakas...ja tegelt ka SORRY mõnele kui ma ei vaadanud vanu teemasid vms .ma lihtsalt leidsin et kui ma siia teema postitan siis saan kiiremini vastuseid!!!ja on mul endal parem jälgida!!!aga noh mis teha kui see kah keelatud!

KÜSIMUS :MIKS INIMESED NII ÕELAD JA KURJAD ON???(mõned kes siis segast peksma on hakanud)(mitte kõik)!!!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas SissyJ » 01 Apr 2009 16:18

heh, ma nüüd olen ka õel ja peksan segast, aga kõige kiiremin saad sa vanu teemasid vaatamata vastuseks: kasuta otsingut, vaata vanu teemasid...
Edit: vastates su viimasele küsimusele, keegi pole veel õelust üles näitama hakanudki, ära näe tonti seal, kus seda pole...
Andestagem oma lemmikuile nende puudused, sest meie enda omad on kujundatud nende näo järgi.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 01 Apr 2009 16:24

Rahu, ainult rahu. Mõne foorumiga liitudes ja enne postituste tegemist oleks viisakas lugeda läbi ka foorumi reeglid. Kojas ei tolereerita "paberiteta tõukoerte" propageerimist ja seetõttu on Sinu küsimuse sisu osaliselt ka kohatu. .
Oma küsimuse sellele osale, palju maksavad paberitega koerad, saad sa vastuse Aino viidatud lingilt. Küsimuse teisele osale ehk paberiteta koera hindade kohta võin vastata järgmist - SLK või rotveileri moodi koera saad näiteks varjupaigast üsna odavalt, mujalt täpselt selle hinnaga, nagu müüja heaks arvab. Kas see on abiks, kui ma ütlen, et paberiteta SLK laadse kutsika hind on näiteks vahemikus 1 - 6000 krooni?
NB! Koerte hinnad ei ole kuskil mingi seadusega paika pandud, niisiis küsib müüja täpselt sellise hinna, nagu südametunnistus ütleb ja ostjaga kokkuleppele saadakse. Koera hind, muide, oleneb vahel suuresti ka ostjast.
Ning viidatud teemasid tasub üldjuhul puhtalt enda harimiseks juba lugeda. :)
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

freiheil

PostitusPostitas freiheil » 01 Apr 2009 16:28

ma ei taha SLK MOODI koer ega rottweileri MOODI koera tahan kas puhast tõugu pabetitega või ilma...niiet vaevalt neid varjupaikades on...või...

& santlaager
Kasutaja avatar

Re: freiheil

PostitusPostitas vaoni » 01 Apr 2009 16:32

freiheil kirjutas:ma ei taha SLK MOODI koer ega rottweileri MOODI koera tahan kas puhast tõugu pabetitega või ilma...niiet vaevalt neid varjupaikades on...või...

Nüüd jõuame jälle ringiga tagasi minu eelviimase postituse juurde - palun loe see uuesti läbi. Koera tõulisust tõendab tõutunnistus. Ilma tõutunnistuseta koera tõulisus ei ole tõendatav, järelikult ei ole tegu tõukoeraga. Tegemist on põhimõttelise küsimusega ja paraku nii lihtsalt on.
Ilma tõupaberita koer, kes näeb välja nagu SLK, ongi lihtsalt SLK moodi koer - temaga ei saa minna tõukoerte näitusele ja esitada teda SLK tõu raames, kuna tema tõugu ilma paberita ei ole võimalik tõendada.

Kuidas ilma sünnitunnistuseta eestlane tõestab, et ta on eestlane?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snuffik » 01 Apr 2009 16:38

Aga kui sa tahad paberiteta tõukoera, siis see ju ongi vastava tõu MOODI koer. Sa ei või iial kindel olla, et koera vanemad on ikka mõlemad seda tõugu mis sulle väidetakse. Maksad õige mitu tuhat "paberiteta puhtatõulise" kutsika eest ja siis selgub, et loodetud SLKst kasvab mingi lontu. Ja see on veel väike viga, palju hullem, kui saad mõne päriliku haigusega kutsika (sest paberiteta koeramüüjad tavaliselt terviseuuringute peale raha ei kuluta) ja pärast kulutad ravi peale mitu korda suurema summa kui oleks maksnud korralikust kennelist ostetud kutsika eest.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lotos » 01 Apr 2009 16:47

Ma võrdleks pigem selle juhtumiga, kus teatud kiropraktik väitis, et teatud aasta isa on tema bioloogiline isa....mida too muidugi polnud :P
Eestlane saab oma päritolu tõestada ka mõne vanavanema sünnitunnistusega jne - muidugi see eeldab, et tal omal on sünnitunnistused, mis viivad antud andmeteni

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

Re: freiheil...

PostitusPostitas Kirke » 01 Apr 2009 16:56

freiheil kirjutas:hmmm...kuhu lehele ma sattunud olen...delfi.ee???tundub küll,mölin on suurem kui ma ei tea mis...kõige naljakam on see et ma küsisin AINULT KUI PALJU MAKSAVAD TEATUD KOERAD...hmm naljakas...ja tegelt ka SORRY mõnele kui ma ei vaadanud vanu teemasid vms .ma lihtsalt leidsin et kui ma siia teema postitan siis saan kiiremini vastuseid!!!ja on mul endal parem jälgida!!!aga noh mis teha kui see kah keelatud!

KÜSIMUS :MIKS INIMESED NII ÕELAD JA KURJAD ON???(mõned kes siis segast peksma on hakanud)(mitte kõik)!!!!
Meie lehele regades Sa tegelikult pidid kinnitama, et oled koja reeglid läbi lugenud... Vaoni ütles selle ka kenasti välja.

Lisaks ei ole koda kauplus, kus lettide peal tõu- ja mittetõukoerte kutsikad, hinnalipikud varba küljes. Kojas käivad üldjuhul inimesed, kes soetavad endale koera, mida nad tõepoolest tahavad. On ta siis tõuga või tõuvaba.
Kui kohe ei ole võimalust, siis oodatakse, korjatakse raha või räägitakse konkreetse kasvatajaga läbi.

Hinnad, muide, võivad olla erinevad. Mitte ainult erinevatel kasvatajatel, vaid ka pesakonna siseselt. Lisaks muutuvad hinnad ajas, sest kasvatajad elavad täpselt samuti Eesti muutuvas majandusruumis. Niiet ainukese õige vastuse saad ikka ise tööd tehes ja kasvatajate käest otse uurides.
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Kasutaja avatar

koera hind

PostitusPostitas miranda » 01 Apr 2009 18:21

postita homme või millalgi sama küsimus - inimestel täna naljatuju ja palju aega. Kui vana oled - tundub, et suht noor. Teadmiseks - rottweiler on problemaatiline koer, ainult emotsioonidega pole selle koera puhul midagi teha, nõuab järjekindlust ja ka karmi kätt. Ise näen kolmandat aastat vaeva teise ringi rottweileriga, kes kutsikana kasvatuseta jäetud.
koerad arvavad, et nad on inimesed,
kassid arvavad, et nad on jumalad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 01 Apr 2009 18:44

freiheil kirjutas:KÜSIMUS :MIKS INIMESED NII ÕELAD JA KURJAD ON???(mõned kes siis segast peksma on hakanud)(mitte kõik)!!!!

MIKS INIMESED NII LOLLID JA LAISAD ON?!?! (Mitte kõik, mõned, kes idiooti mängivad, rumalaid küsimusi esitavad ja elementaarsest viisakusest internetisuhtluses kuulnudki pole).

Mul küll täna naljatuju ei ole :hups:

Homme sama küsimust esitades saab samad vastused - paberiteta koer EI SAA OLLA tõukoer ja vastus küsimusele on vanades teemades olemas, kui vaevuda otsingut kasutama :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Cacib » 01 Apr 2009 18:50

Pressiteade
Seoses nõudluse kasvuga paberitega koerte järele,
otsustas Kennelliit ajakirja "Koer" aprillinumbrile lisada
juba eelnevalt allkirjastatud ja registreeritud tõutunnistuse,
kus tühjaks on jäetud vaid tõu, sünniaja ja nime lahter -
need saab koeraomanik oma vabal valikul sinna ise lisada.

Selline suurepärane lahendus pakub inimestele võimaluse ka
majandussurutise ajal endale tõukoer soetada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Madli » 01 Apr 2009 20:19

freiheil kirjutas:ma ei taha SLK MOODI koer ega rottweileri MOODI koera tahan kas puhast tõugu pabetitega või ilma...niiet vaevalt neid varjupaikades on...või...

eee...ilma nöökimata- kuidas sa muidu kujutad omale vaimusilmas seda ostmist ette? Kui sa tõust ju huvitatud oleks, siis sa näitustel oleks ju kasvatajatega vestelnud ja teadnud kõigile oma kysimustele vastuseid.
Su valikus on 2 täiesti erinevat tõugu- sa peaksid võibolla ennem natuke omale selgeks tegema mis on mõlema tõu plussid ja miinused.
Inimesed ei ole õelad ja kurjad, vaid meile kõigile meeldivad "õudsalt paljud tõud", aga tavaliselt koerakasvataja nagunii ei müü sulle kutsikat kui sa põhjendad "et sulle lihtsalt õudsalt meeldib ja mõlemat tõugu sa ei oska õieti kirjutada mitte sellest et sa poleks tõu kohta palju uurinud vaid sellest et sa oled dysgraaf". Lihtsalt paljud kasvatajad on kas otseselt või kaudselt saanud emotsionaalselt haiget sellise suhtumisega- sa ei võta omale koera ju kapi peale seisma, kus kord nädalas tolmu võtta. Lisaks õudsalt meeldimisele kaasnevad iga tõuga omad probleemid- tee need endale kõigepealt selgeks, siis saad ka aru oma esitatud kysimuse veidrusest.
Tee ise paremini, mitte ära kuluta aega arvustamaks teiste tegemisi!

nisuterjerid Glenn & Orr
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuuli » 01 Apr 2009 20:26

Paberiteta "rottweilerit" sai umbes poolteist aastat tagasi 2500 krooniga AGA kutsikad olid ussikuuritamata, vaktsineerimata, rääkimata kiipimisest, ja nn kasvataja ei jõudnud oodata kuna kutsikatest lahti saaks, st kutsikad jagati ära 1 kuu vanuselt. Lisaks kutsikavõtjal soovitati kutsikat toita oma toidu ülejääkidega :( .
Selliselt kutsikat võttes on väga suur võimalus väga kiiresti sellest 2500 kroonist ilma jääda, sest keegi ei garanteeri milline näeb koer suureks sades välja, lisaks vägagi reaalsed tulevased terviseprobleemid.

ja kuldne leedi Bianca

PostitusPostitas triin5005 » 01 Apr 2009 20:31

Tuuli kirjutas:Selliselt kutsikat võttes on väga suur võimalus väga kiiresti sellest 2500 kroonist ilma jääda, sest keegi ei garanteeri milline näeb koer suureks sades välja, lisaks vägagi reaalsed tulevased terviseprobleemid.

Mu meelest see ongi põhiline millele peaks teemaalgataja keskenduma. Eeldan, et talle meeldib antud tõugude välimus, aga kui osta paberiteta rotikas või sakslane siis ei tasu imestada kui kutsikast kasvab hoopis kolmanda välimusega koer, mitte selline nagu ostja soovinud oleks.
Seega, ei mingit garantiid! (Muidugi ei ole tervis ammugi mitte vähetähtsam, sealgi pole garantiisid)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 01 Apr 2009 21:03

Inimestel on kombeks sama kasutajanime erinevates kohtades kasutada, info on vaid ühe hiireklõpsu kaugusel.

Kui oma esimeses postituses soovisid kindlasti slk-d ja tõupaberitega, siis nüüd ei ole tõueelistused enam nii kindlad ja muutunud on ka tõutunnistuse olemasolu vajalikkus. Ega ometi raha kaalukausil olnud? Ja kui paar aastat tagasi oli küsimus, et "kas sul ikka on raha, et koera üleval pidada" kuidagi kummaline, siis täna enam mitte. Suvel kui Iirimaalt tagasi tuled, on tööd veel raskem leida kui eelmisel sügisel.

Äkki oleks mõttekas oodata rohkem selle koera võtmise otsustamisega?
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Madli » 01 Apr 2009 21:05

Mulle meenub yks vana koomiks, kus oli kujutatud meest jääkaruga turuväravas mammilt kysimas, et kas teie olite see, kes eelmisel aastal mulle puhtatõulise paberiteta bolonkakutsika myys...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Volli » 01 Apr 2009 21:42

..hm.ka minu üks lemmikkoomiksitest-lausa välja lõigatud ja alles !

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Saba » 01 Apr 2009 22:33

:irw: minul ka on se üks lemmikkoomiksitest ja vaatasin järele, isegi arvutis olemas.
[IMG:400:269]http://s43.radikal.ru/i099/0904/76/052283f3eb25.jpg[/img]
... minu lemmikud on kaunid ja mugavad Borzoid...

freiheil

PostitusPostitas freiheil » 01 Apr 2009 23:10

VAADAKE ÜHISKOND,MA ISIKLIKUT ARVAN ET IIRIMAALT ON SUHT NÕME MINGEID LAMBIKAID LÄBI HELISTAMA HAKATA!!!(INTERNET ON OLUKORRAKOHASEM)JA MUL ON TEGELIKULT KOLM KOERATÕUGU MILLE VAHEL MA VALIN,NIIET JAH,SELLE TÕU VÕTAN MIS ESIMESENA KÄEULATUSES ON!!!(SLK,ROTTWEILER.BULLTERJER)NIIET EI OLE ASI RAHA KAALUKAUSIL HOIDMISEGA!!!!

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 01 Apr 2009 23:13

Meil Kojas osatakse kirjatähti ka lugeda ja suurtähed loetakse karjumiseks. Seda siis mite ainult kojas, vaid igalpool Internetis.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas n2ffic » 01 Apr 2009 23:39

Ma südamest loodan, et keegi paneb su peale hirmsa needuse, et sinus tärkaks armastus nende kolme tõu vastu. Vastasel juhul on mul kahju sellest loomast, kellele langeb osaks õnnetus sinu karja liikmeks saada (räägib inime, kes liitus Kojaga lootuses kupitud doberit leida)
Seltsis on segasem, aga segastega me ei seltsi!

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 01 Apr 2009 23:43

Helistada ju ei ole vaja - kõikidel Eestimaisetel kennelitel on olemas kodulehed, kus on kirjas ka meiliaaressid. Meilindus minu meelest ei ole tasuline ka Iirimaal - või on?
Koda ei ole ühiskond - Koda on kogukond. Kogukond inimesi, kes peavad kalliks koeri ja nende tõuge ja kes nimetavad asju nende õigete nimedaga.
Võttes esimese ettejuhtuva tõu sellest kolmest... noojaah. Valik on muidugi sinu, kuid paraku on kõik need tõud iseloomude, käitumisomaduste jms. alusel kardinaalselt erinevad. Millist neist sa tegelikult tahad?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

ja kuldne leedi Bianca

PostitusPostitas triin5005 » 02 Apr 2009 09:07

Miks on sul sõelale jäänud need kolm tõugu ja kas vaid ainult välimuse põhjal?

Tõprakari
Kasutaja avatar

PostitusPostitas calime » 02 Apr 2009 09:16

freiheil kirjutas:VAADAKE ÜHISKOND,MA ISIKLIKUT ARVAN ET IIRIMAALT ON SUHT NÕME MINGEID LAMBIKAID LÄBI HELISTAMA HAKATA!!!(INTERNET ON OLUKORRAKOHASEM)JA MUL ON TEGELIKULT KOLM KOERATÕUGU MILLE VAHEL MA VALIN,NIIET JAH,SELLE TÕU VÕTAN MIS ESIMESENA KÄEULATUSES ON!!!(SLK,ROTTWEILER.BULLTERJER)NIIET EI OLE ASI RAHA KAALUKAUSIL HOIDMISEGA!!!!

Ausalt öeldes ma tõsiselt loodan, et enne suuremat paradigma nihet Sinus ei satu sulle 'käeulatusse' ühtegi koera. Aga väga isekalt loodan, et kui satub, siis pole see vähemalt bullterjer. On muidugi võimalik, et oled muidu tasakaalukas, kuldse hinge ja kätega ja vastutustundlik, igati viisakas inimene, ainult intereneti teel on selline ... suhtlemispuue, aga milline on tõenäosus?
Never laugh at live dragons - Bilbo Baggins

I am not altogether on anybody's side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Tõprakari

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 02 Apr 2009 10:08

Ükskõik mis koeratõu puhul selliselt hinda küsides tekib olukord nagu keegi tuleks ja küsiks lambist:

* Kui palju auto maksab. Noh ütleme ford, et vaatasin eemalt ja meeldib.
- Milline ford?
* FORD noh!
- Eeeee....
* Krt, kui palju see FORD siis maksab!!!
- Alumist ja ülemist piiri ju nagu ei ole. Samas ma ei soovitaks seda kõige odavamat osta. Vaata ikka, et hooldusraamat oleks olemas jne ja parem uuri enne erinevaid tüüpe ning ostma minnes võta keegi targem kaasa.
* KRT KÜLL KAS KEEGI EI SAA SIIS OTSE ÖELDA KUI PALJU FORD MAKSAB!!!!!
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

landsu & paksbokser
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ferdinand » 02 Apr 2009 10:49

Jätkates Rebase Fordi näidet, siis autot ostes võib ju ka sama marki/mudelit autot ostes maksta selle eest x summa või x+summa. Kõik oleneb, mis konkreetse autoga kaasa pannakse. Kutsikate puhul sõltub hind vanematest, turuseisust, kennelist jne.
Rotweiler ja SLK on suured koerad, mõlemal tõul on pärilike haigusi, mis mõjutavad koera elukvaliteeti. Kui kutsika võtad, siis ära lähtu hinnast vaid kindlasti vaata, kas vanematele on terviseuuringud tehtud. Mõlemad tõud on teenistuskoerad ning seetõttu võib halva õnne korral sattuda ebastabiilse närvikavaga koera peale. Uuri järgi, millised on sinu kutsika vanemate iseloomud. Ise tegin 16aastaselt selle vea, et ostsin paberiteta rotika. Sain koera, kel oli d-puusad (tugev puusadüsplaasia, mis tegi talle valu terve elu). Valust tingitud oli ka agressiivsus. Elasime koos 13-aastat, kuid ütlen otse, et oli aegu mil kooselu oli kõike muud kui meeldiv. Mina olen oma vitsad kätte saanud ja enam iial ei osta paberiteta tõukoera. Selle asemel, et Kodalisi kurjadeks sõimata õpi parem siinsete inimeste soovitustest.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Cacib » 02 Apr 2009 11:45

freiheil kirjutas:VAADAKE ÜHISKOND,MA ISIKLIKUT ARVAN ET IIRIMAALT ON SUHT NÕME MINGEID LAMBIKAID LÄBI HELISTAMA HAKATA!!!

Usun, et ega korralikud koerakasvatajad pole ka sellise suhtumisega lambikast inimesest huvitatud.
Ja lambist endale koera võtta pole ka mõtet, lambist võib ju koerast poogen saada ühel päeval

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Madli » 02 Apr 2009 13:04

freiheil kirjutas:VAADAKE ÜHISKOND,MA ISIKLIKUT ARVAN ET IIRIMAALT ON SUHT NÕME MINGEID LAMBIKAID LÄBI HELISTAMA HAKATA!!!(INTERNET ON OLUKORRAKOHASEM)JA MUL ON TEGELIKULT KOLM KOERATÕUGU MILLE VAHEL MA VALIN,NIIET JAH,SELLE TÕU VÕTAN MIS ESIMESENA KÄEULATUSES ON!!!(SLK,ROTTWEILER.BULLTERJER)NIIET EI OLE ASI RAHA KAALUKAUSIL HOIDMISEGA!!!!

Mhmh...huvi on, miks mitte eks. Kaks tõugu pead sa ilmselt oma nimekirjast maha tõmbama, sest mina ei tea neil olevat kasvatajaid, kes müüvad oma kutsikaid käte pikkuse järgi...
Mitte et see minu asi väga oleks aga kuna sa tõesti kasutad sama kasutajat igal pool, siis vähem kui aasta tagasi sa kurtsid kohas x et sul on kahe aastane laps ja raha pole ja mis abi riigilt saab- mismoodi sa nagu seda koera asja siis mõtled oma peaga? Koer kulutab sama palju raha kui laps (rõhutatult nagu suur laps suisa), 2 sinu valitud tõugu on päris rasked tõud- kas sa nagu võtad käeulatuses koera ja siis hakkad testima et kas saad hakkama ja kas raha jätkub? Aga kui ei jätku? Mis koerast siis saab?
Kui sa võtad koera ikka sellesama käte pikkuse järgi, siis eeldatavasti sellist pisiasja millise iseloomuga on su tulevase koera vanemad sa ei uuri. Aga mis siis saab kui koer sind ei respekti ja on agressiivne su väikese lapse peale? Mis siis koerast saab?
Kaks su tõugudest on molossid- toidad valesti, liigesed koormab yle. Mis saab edasi su lonkavast koerast?

Mul on tunne et sa oled koerte asjadest vist natuke valesti aru saanud- tegelikult ei torma keegi kandikul sulle kutsikaid pakkuma ja kui sa pole sobiv kandidaat, siis maksa või kolme kordselt- keegi ei võta seda riski et panna oma koera kutsika elu ohtu.

Võta alguses akvaariumikalad ja ma ei ironiseeri kusjuures. Nendega on täiesti raske, neil peab akvaariumit puhastama, syya andma ja siis nad veel kipuvad lihtsalt surema. Mul oli tööl tuttava akvaarium ja ma istusin ykskord terve öö läbi ja elustasin kala...Ikka suri ära ja pärast pillisin päev otsa kala pärast...Kui sa saad akvaariumikaladega hakkama, siis võiksid edasi mõelda. Muide nii väiksele lapsele on akvaariumikala esialgu parim lahendus. Ja kui sa tunned, et sa oma kaladesse ei kiindu w sind jätab kylmaks, kui keegi neist sureb, siis ära yldse koera võta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jolanda » 02 Apr 2009 16:14

Madli kirjutas: Koer kulutab sama palju raha kui laps (rõhutatult nagu suur laps suisa),

Tõesti? :o
KK1

PostitusPostitas bullonotsu » 02 Apr 2009 19:58

freiheil kirjutas:hmmm...kuhu lehele ma sattunud olen...delfi.ee???tundub küll,mölin on suurem kui ma ei tea mis...kõige naljakam on see et ma küsisin AINULT KUI PALJU MAKSAVAD TEATUD KOERAD...hmm naljakas...ja tegelt ka SORRY mõnele kui ma ei vaadanud vanu teemasid vms .ma lihtsalt leidsin et kui ma siia teema postitan siis saan kiiremini vastuseid!!!ja on mul endal parem jälgida!!!aga noh mis teha kui see kah keelatud!

Väga enesekriitiline märkus! :twisted:
bullo-lemb :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Zoja Puhur » 02 Apr 2009 20:08

Selline küsimus on sama hea esitada, kui laterna all münti otsida, sest seal on valgem otsida. Pole ühest vastust hinnaprobleemile. Hinnad erinevad, riigiti, tõuti, kasvatajati ja pesakonniti.
"Growing up is such a barbarous business, full of inconvenience." Captain Hook

ja loomaaed pagasis
Kasutaja avatar

PostitusPostitas luckydog » 02 Apr 2009 20:40

rebane kirjutas:Ükskõik mis koeratõu puhul selliselt hinda küsides tekib olukord nagu keegi tuleks ja küsiks lambist:

* Kui palju auto maksab. Noh ütleme ford, et vaatasin eemalt ja meeldib.
- Milline ford?
* FORD noh!
- Eeeee....
* Krt, kui palju see FORD siis maksab!!!
- Alumist ja ülemist piiri ju nagu ei ole. Samas ma ei soovitaks seda kõige odavamat osta. Vaata ikka, et hooldusraamat oleks olemas jne ja parem uuri enne erinevaid tüüpe ning ostma minnes võta keegi targem kaasa.
* KRT KÜLL KAS KEEGI EI SAA SIIS OTSE ÖELDA KUI PALJU FORD MAKSAB!!!!!

Oi rebane! Nagu naela pea pihta. Küll seda fordi sai ikka valitud... Oma koeri veel rohkem. Aga nii ühe kui teise puhul on hinnad seinast- seina. Sõltub sellest mida sa tahad. Aga seda ei tea sa enne, kui OLED ISE ENDAS SELGUSELE JÕUDNUD. Soojalt soovitan!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 02 Apr 2009 20:43

Nonii, teeme ehk nüüd siis sedasi, et freiheil hingab korraks sisse ja välja tuletab meelde, et adminile vastukirja saates kinnitas ta, et on tutvunud reeglitega ja soovib oma konto aktiveerimist. Seega oleks lugupeetav pidanud ka läbi lugema reeglitest, et kojas ei tolereerita paberiteta tõukoera kutsikate tootmist/müümist/vahendamist jne.

Võta rahulikult, loe läbi, mida siinsed kodalised on sulle vastanud ja õpi sellest. Ära märatse ja karju, nagu oleks sulle liiga tehtud.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

freiheil

PostitusPostitas freiheil » 02 Apr 2009 22:04

tähendab ok ma ma ei saa üksi teie vastu!!!edu teile teie tegemistes,olgu see siis näiteks kasvõi internetis teiste pommitamine!SRY ET ÜLTSE MINGI TEEMA JULGESIN ARETADA!
KENA KEVADET!

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 02 Apr 2009 22:10

Meie vastu ei olegi vaja saada :) . Sul on endal vaja lihtsalt kojareeglid korralikult läbi lugeda ja siis natukene mõelda. Seda, et tõde pidada valus olema, on tõdenud juba vanad roomlased aastatuhandeid tagasi :angel: Sulle on siin teemas antud link, millele võiks klikata ja vastava teema läbi lugeda. Kui sa hakkad aga valima koera hinna järgi - siis parem tõesti ära võta koera. Teede teene nii endale kui ka võtmata jäetud koerale.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 02 Apr 2009 23:19

freiheil kirjutas:SRY ET ÜLTSE MINGI TEEMA JULGESIN ARETADA!

Ültse on parem mingeid teemasid aretada kui näiteks koeri.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dejavu » 03 Apr 2009 15:04

Katleen :plaks:
Kennel Enthusiastic - dalmaatslased

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist