Algaja koeraomanik ja SLK tööliin vs näituseliin vs perekoer

areng ja aretus
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 02 Apr 2009 09:53

Lisaks siis veel, et kasvataja ka teavitab omanikku kutsika vanemate terviseprobleemidest. Ka nendest, mida tahaks peita ja mis silmaga nähtavad ei ole. Ka nendest, millest koer 'välja kasvas'.
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 02 Apr 2009 10:46

Mare23 kirjutas:TEADLIK kutsikaostja, kes tahab kutsikat kas tasemel tööks või aretuseks, on ENNE kutsika võttu:
- jälginud teda huvitavas tõus toimuvat, aretuse suundi ja trende;
- valinud ISE sellest ja oma huvidest lähtuvalt välja pesakonna;
- valinud ISE pesakonnast välja enda arust parima kutsika;
- teinud endale selgeks RISKID, mis kaasnevad koera võtmisel kutsikana...
Ja vastavalt sellele võtab ka ISE kaasvastutuse selles osas, mis kutsikast kasvab. Sest suur osa siin on lisaks pärilikkusele ka kutsikaeas toimuval...
Kes tahab riskivaba tulemust, võtab täiskasvanud koera.

:plaks: :plaks: :plaks:
... ja hoiab ISE oma kutsikat kasvamise ajal normaalkaalus ja hoiab Ise kutsikat nii, et ei toimuks mõnda juhuslikku traumat. Kui ma käisin jalgade pilte tegemas mõni aeg tagasi , siis läks jutuks ja loomaarst väitis, et 1 D-jalg ja teine terve - võib olla tingitud hoopis mingist kutsikaeas saadud traumast. Mina usun arste. Aga kes ütleb täpselt, kas trauma juhtus kasvataja juures kodus või uue omaniku käes , kui mõlemad ajavad süüd teise peale ja keelduvad vastutust võtmast, keda uskuda ? - tagajärjel alati kuupäeva küljes ei ole...:roll:

Kurjajuur kirjutas: Füüsiliselt garanteerida ei saa tõesti midagi. Küll aga saad pakkuda koeraomanikele sellise"garantii", et kui koeral on selgelt füüsilisi või "vaimseid" puudusi, siis kas hüvitad osaliselt või täielikult koera ostuhinna või pakud inimesele võimaluse võtta tasuta uus koer näiteks

Kas hakkaks õige lähemalt arutama osade töö-sakslaste ja malide vaimseid puudusi, näiteks selliseid, kus koer nii segi läheb, koerajuhti varukasooritusel pidevalt pureb - pere ,oma kodus, laua peal elab jne - mis ei ole laiemalt võttes mitte üksikjuhud.... kui palju maksab kasvataja tagasi ja kas mõni on juba eestist raha tagasi saanud, seda enam, et on ostetud kindlaid maailmavõitjaid aga on saadud osaliselt seda aga rohkem teist. Kes teostab uuringud , et omanik ise oma koera näiteks süstemaatilise jalatööga või elektriga segi pole ajanud, palju mahub koju uusi ja uusi koeri ja mis saab vanadest, kas on normaalne järjest magama panna, sest ära anda on ju ühiskonnaohtlik ...või jätaks täna vahele :twisted:
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

Keskaja mees

PostitusPostitas Aivo » 02 Apr 2009 12:48

Kingpool kirjutas:Kas hakkaks õige lähemalt arutama osade töö-sakslaste ja malide vaimseid puudusi, näiteks selliseid, kus koer nii segi läheb, koerajuhti varukasooritusel pidevalt pureb - pere ,oma kodus, laua peal elab jne - mis ei ole laiemalt võttes mitte üksikjuhud....

Kas sa valdada äkki mingit põnevat statistikat? Või oli see rohkem nagu enda oletuslik väljaütlemine (kategoorias naised saunas rääkisid).

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 02 Apr 2009 12:51

Huvitav kas inimesed ei ole kohe mitte kuulnud kutsika ostu-müügi lepingust, kuhu tuleb kõik tingimused, mis aga pähe tuleb, üles kirjutada, et edaspidi poleks vääritimõistmist. Ja kui mõlemad pooled on nõus... :o
Aivo: Mul on eriline huvi jälgida seda teemat, eriti vahva ja parim juhus oli vaadata kui soome politseimali oma koerajuhi- koolitaja suht "lambist" ära näris. :lõke:
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurjajuur » 02 Apr 2009 13:11

Aivo kirjutas:
Kingpool kirjutas:Kas hakkaks õige lähemalt arutama osade töö-sakslaste ja malide vaimseid puudusi, näiteks selliseid, kus koer nii segi läheb, koerajuhti varukasooritusel pidevalt pureb - pere ,oma kodus, laua peal elab jne - mis ei ole laiemalt võttes mitte üksikjuhud....

Kas sa valdada äkki mingit põnevat statistikat? Või oli see rohkem nagu enda oletuslik väljaütlemine (kategoorias naised saunas rääkisid).

Mind ka huvitaks! Ausalt! Ei ole mingi saladus, et mul on oma koeraga probleeme olnud ja et olen vigu teinud. Kuid, et valdava enamuse tööliini koertega oleks meil siin tohutuid probleeme, kus koer on kuningas ja inimesed käivad kikivarvukil??? Julgen sügavalt kahelda!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 02 Apr 2009 13:25

Kurjajuur kirjutas:[Mind ka huvitaks! Ausalt! Ei ole mingi saladus, et mul on oma koeraga probleeme olnud ja et olen vigu teinud. Kuid, et valdava enamuse tööliini koertega oleks meil siin tohutuid probleeme, kus koer on kuningas ja inimesed käivad kikivarvukil??? Julgen sügavalt kahelda!
!

Äkki sa siis räägid üldsusele mis vigu sa teinud oled , noored teavad siis hoiduda. Ja miks on tarvis osa tööliinikaid raskemat sorti jalatehnikat kasutades juhtida, nii et isegi paljunäinud Kingpool, keerab selja ei ei suuda vaadata?
Ja kui sa loed veelkord minu kirjutist siis pole ma öelnud, et valdav enamus tööliinikaid siin - vaid seda, et see pole üksikjuhus tööliinikate ja malide seas laiemalt võttes - ehk on mõeldud maailma- mastaabis. Ja kui sa ei usu, siis ära usu. Sinu probleem. :porgand:
Jäära tähemärgi jäär

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 02 Apr 2009 13:28

See ei ole ju uudis, et probleeme nii iseloomus, tervises kui ka välimikus on vähemal või rohkemal määral kõigil liinidel. Kahjuks.

Kutsikat tehes tuleb teha oma valik.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

Keskaja mees

PostitusPostitas Aivo » 02 Apr 2009 13:30

Kingpool kirjutas:Aivo: Mul on eriline huvi jälgida seda teemat, eriti vahva ja parim juhus oli vaadata kui soome politseimali oma koerajuhi- koolitaja suht "lambist" ära näris. :lõke:

No selles osas ma arvan, et me oleme ühel meelel , et üks asi on nö. politsei teenistuses olev töökoer ja hoopis teine asi on nö. kodus ülesse kasvataud sama tõugu koer. Kui me selles osas oleme ühel meelel, siis me saame ju ühte moodi aru ka, et politseikoera ei saa päris tuua ikka illustreeriva näitena ja üldistusena välja nö. kodus peetava sama tõugu koera kohta.

Muide viimasel seminaril seletas mulle Fabrizio Coppola päris pikalt lahti, mis vahe on Mondioringil, French ringil ja nö. päris politsei koertel. Sama ta rääkis ka üsna põhjalikult, kuidas ta käis Israelis sealsete töömalidega treenimas. Arvestades äärmuslikke olukordi seal piirkonnas on koerad koolitatud väga äärmuslikuks, kuna sellest võib sõltuda koera ja päris mitme inimese elu. Lõppkokkuvõttes saadakse koera, keda peale teenistuse lõppu pole enam võimalik normaalsetesse oludesse sisse elama harjutada ja kui seda koera enam politseis pidada pole võimalik tuleb lihtsalt koer magama panna. Ehk koera saab muuta täpselt selliseks nagu tahad ja ta käitub selliselt nagu sa oled soovinud. See on aga sinu valitud tee, mitte antud tõugu või liini iseloomustav näitaja. Tõsi osadest liinidest pole võimalik ka parima tahtmise juures sellist koolitada nagu tahad, sest lihtsalt materjali pole.

Keskaja mees

PostitusPostitas Aivo » 02 Apr 2009 13:35

Kingpool kirjutas:Ja miks on tarvis osa tööliinikaid raskemat sorti jalatehnikat kasutades juhtida, nii et isegi paljunäinud Kingpool, keerab selja ei ei suuda vaadata?

Ma olen päris palju näinud, kuidas Tõnis oma koera koolitab ning ütleks, et siis on küll sinu silmad Kingpool väga vähe näinud, sest ma olen erinevatel platsidel näinud ikka üht koma teist, mida ka vagurate näituseliini koertega on tehtud. Ja Tõnise "jalahoobid" ei küündi sellele isegi mitte lähedale.

Kingpool kirjutas:Ja kui sa loed veelkord minu kirjutist siis pole ma öelnud, et valdav enamus tööliinikaid siin - vaid seda, et see pole üksikjuhus tööliinikate ja malide seas laiemalt võttes - ehk on mõeldud maailma- mastaabis. Ja kui sa ei usu, siis ära usu. Sinu probleem. :porgand:

Maailma mastaabis tuleb osata näha ka kahte asja lahus teineteisest ehk üks asi on koera materjal ja tema loomulik iseloom ja hoopis teine asi on see, milleks inimene selle koera on muutnud. Paljunäinud Kingpool võiks ja peaks juba neid kahte asja oskama eristada küll.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurjajuur » 02 Apr 2009 14:18

Kingpool kirjutas:Äkki sa siis räägid üldsusele mis vigu sa teinud oled , noored teavad siis hoiduda.

Ei räägi üldsusele, sest siis hakkavad sinusugused kontekstist sõnu ja lauseid välja rebima! Vigu millest õppida on palju, paraku! Ja kes tahab tõesti neist õppida ning neid vältida ning asja sisust aru saada ja seda kõike ilma eelarvamusteta, siis jah neile ma räägin hea meelega.
Aga äkki soovib hoopis Kingpool meiega oma koeranduses tehtud vigu jagada (juhul kui ta neid teinud on) ja mis ta neist on õppinud (juhul kui ta neist õppinud on)? :roll:

Kingpool kirjutas:Ja kui sa loed veelkord minu kirjutist siis pole ma öelnud, et valdav enamus tööliinikaid siin - vaid seda, et see pole üksikjuhus tööliinikate ja malide seas laiemalt võttes - ehk on mõeldud maailma- mastaabis.

Sorry, minu viga (näed siis jälle tegin vea :myyr: )!
Kas see on probleem, et pole üksikjuhus? Kust maalt on probleem? Kes on selles süüdi? Kui palju on süüd koeras või aretuses?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 02 Apr 2009 14:56

Aivo kirjutas:
Kingpool kirjutas:Ja miks on tarvis osa tööliinikaid raskemat sorti jalatehnikat kasutades juhtida, nii et isegi paljunäinud Kingpool, keerab selja ei ei suuda vaadata?

Ma olen päris palju näinud, kuidas Tõnis oma koera koolitab ning ütleks, et siis on küll sinu silmad Kingpool väga vähe näinud, sest ma olen erinevatel platsidel näinud ikka üht koma teist, mida ka vagurate näituseliini koertega on tehtud. Ja Tõnise "jalahoobid" ei küündi sellele isegi mitte lähedale.
.

Azoo, kas Tõnis teeb ka nii vä? See on küll uudis. Ei mina ei tea sellest midagi, mina räägin piiritaguse koolitaja seminarist. Piiritagused koolitajad on Kingpoole jaoks iidolid. Sealt mina teada sain, oma ala meistrilt, et nii tehakse, nii peab ja nii on õige ja nii ta sundis ka harjutuskoertega tegema. Aga ei saanud aru, miks peab? Seepärast ma küsingi oma ala spetsialistidelt, et äkki oskavad eesti keeles üle rääkida. :P
Tänaseks nägemist ja homme on Kingpool Tartus, kes soovivad, tartlastest, talle kere peale anda ,võivad ennast seal linnas kell 12.00 ritta võtta!
Jäära tähemärgi jäär

& Luna

PostitusPostitas Lasse » 02 Apr 2009 15:10

Säältpoolt vaadates võib ju Tartu tilluke tunduda neh, aga ega ta tegelt nii kriimu kah pole, meil täitsa mitmeid linnaosasid siin :D . Nii et täpsusta ikka, kus kandis kl 12 rivi tuleb moodustada, raekoja platsil? :D

Kasutaja avatar

pol koer

PostitusPostitas spanjel » 02 Apr 2009 22:27

Mulle tundub, et selle politseikoera jutuga on nagu kalamehe jutuga ja ega neid jutumehi ei saa ikka päris tõepähe võtta ka :wink: . Mina ka kuulan ja imestan, et mis imeloomad need politseikoerad ikka siis on ja näinud olen ma neid koeri ikka palju ja väga erinevais riikides ja erinevaiks vajadusteks koolitatud :hups: See, et ma ise enam koeraga mööda metsi ei jookse ei tähenda seda, et mul puuduks võime teada, näha, kuulda ja analüüsida...seepärast:
arvan, et politseikoer on ikka samasugune koer ja politseikoeral peab olema ikka väga terve närvikava...natuke võib olla tervem kui lihtsalt sõber- koeral. Muide, politseinik on ju ka ikka inimene kes ei erine oma olme probleemidega mitte tavainimesest ja ka politseinikul on peale koera veel pere, lapsed ja täiesti tavaline kodu kus on täiesti tavaline pereelu ja ka see teenistuskoer on selle pere keskel ja on lastele sõbraks ja kaaslaseks. Ärge nüüd kõike ka uskuge ja filmide järgi elage.
Koolitus on kohati väga erinev aga eesmärk on ühene, koeramaterjal on ka paiguti väga erinev aga ajapikku loksub kõik oma kohale. Koolitajaid on vähe, häid koolitajaid - tahe saada kiiresti head tulemit tekitab kunstliku valiku koeramaterjali hulgas. Pahatihti just jõustruktuurides on koolitajate valik kesine ja võimalik kiirustamine, ühekülgne lähenemine ja soov teistele mitte alla jääda rikub palju. Seda viga aga hiljem olematuks teha on võimatu... :hups:

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 02 Apr 2009 22:34

Spanjel, kui sa peaks Austriasse ja Viini sattuma, siis ma annan sulle hea meelega kontaktid :). Koer käib kliinikus, mis on Viinist 16 km Tsehhi poole (ehk et siis enne Viini).
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas Mims » 13 Mär 2010 21:55

võiks vast siia teemasse sobida üks selline fakt laiast maailmast seoses kas kasvatajal on võimalik anda kutsikaostjale mingitki garantiid tervise osas - antakse.
üks väljavõte tööliini slk lepingust:
A guarantee period is given for 15 months towards genetic affections and a new puppie will be given with the same guarantee, and this out of the first following litter. By genetic affections is intended : o.a. bilaterale hipdysplasia (not obtaining HD C by a recognised FCI commission), elbowdysplasia, malformation of the theeth, like prognatisme, monorchisme or cryptorchisme.

...huvitav kas eestis oleks valmis keegi slk kasvataja taolist punkti sisse panema...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ilvi » 15 Mär 2010 10:25

Mims kirjutas:võiks vast siia teemasse sobida üks selline fakt laiast maailmast seoses kas kasvatajal on võimalik anda kutsikaostjale mingitki garantiid tervise osas - antakse.
üks väljavõte tööliini slk lepingust:
A guarantee period is given for 15 months towards genetic affections and a new puppie will be given with the same guarantee, and this out of the first following litter. By genetic affections is intended : o.a. bilaterale hipdysplasia (not obtaining HD C by a recognised FCI commission), elbowdysplasia, malformation of the theeth, like prognatisme, monorchisme or cryptorchisme.

...huvitav kas eestis oleks valmis keegi slk kasvataja taolist punkti sisse panema...

sulle pakuti uut kutsikat, aga sina tahtsid raha. meeles pole enam või?
Always look on the bright side of life...

PostitusPostitas Mims » 15 Mär 2010 11:35

esiteks - see info on üldises plaanis. Sa armastad ikka isiklikuks minna :D isiklikkuse jaoks pidavat privakeskkond olemas olema.
teiseks - mmm äää kuidas nüüd viisakalt öelda ... ma parem ei ütle :D. ps. sorry mul pole aega Sinuga infodetailide ja isiklike erinevate vaadete üle vaielda.

aga kui veel üldises plaanis siis see oli üks näide. on ka osalise rahalise kompensatsiooni analoogne lepingupunkt. ma ei viitsi siis kõike ümber trükkida.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ilvi » 15 Mär 2010 12:59

küsimus oli:
Mims kirjutas:...huvitav kas eestis oleks valmis keegi slk kasvataja taolist punkti sisse panema...

ja minu vastus oli meenutamaks, et sul pole tarvis sellist SLK kasvatajat kaugelt otsida.
Always look on the bright side of life...

PostitusPostitas Mims » 15 Mär 2010 21:33

mmm isiklikult mul ei olnud sellise punktiga lepingut. too järelpakkumine oli nüansse arvestades nonsens. ma ei viitsi Sinuga rohkem argumenteerida minu isiku baasil, seega Sinu järgnevate postituste peale ette - "justjust, täpselttäpselt, otseloomulikult :D " . peace.

aga igatahes on ju tore kuulda kui sellist punkti kasutatakse siin eestimaal - kes loevad teavad nüüd lepingust otsida ja selle puudumisel sisse küsida :)

PostitusPostitas maag » 22 Nov 2010 11:40

See teema sai lõpuosas kahjuks isiklike vaidlustega risustatud, aga uut ei tahtnud ka teha.
Ehk siis sakslaste töö-ja näituseliinide erinevusest on üksjagu räägitud, aga arvan, et paljud tõugu mittetundvad inimesed ei kujuta hästi ettegi, millised need tööliini koerad välja näevad. Komissar Rex on ju näituseliinist. :)
Siin siis näide. Tegu tööliini pesakonna aastase sünnipäevaga, pesakonnas oli nii halle kui musti.

http://picasaweb.google.com/helvester20 ... Sunnipaev#

Kohal olid ka külalisesinejaid, nii näituseliinist kui ka muudest tõugudest.
Annab päris hea võrdlusmomendi.

Eelmine

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist