Kuidas valida nime koerale?

areng ja aretus

Kuidas valida nime koerale?

PostitusPostitas RexuMusi » 22 Juun 2008 17:57

Tere! :)

Mina otsisin ja ei leidnud sellist teemat või siis halvasti otsisin, aga noh. Asi on selles, et eile sain kutsika ja me emaga oleme juba tükk aega enne kutsu saamist igasuguseid nimesid välja mõelnud. Kuid tahaks veel midagi otsida ja uurida ning ema tahaks koerale nime, mis on hea tähendusega. Võibolla keegi teab või oskab soovitada nime või siis lehekülge, kust saaks vaadata ning sobitada nime kutsule. :P

P.S! Ta on poiss, beeži värvi ning suurena ta peaks väikest kasvu olema.

Aitähh!
I'm sorry i can't be perfect ^^.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 22 Juun 2008 18:14

Koerte nimedest on siin juttu olnud jah, aga ka kohe esimese hooga ei meenu, kus alafoorumis just.

Linke:
http://www.nextdaypets.com/directory/dogs/names/
http://www.funpuppynames.com/
http://puppydogweb.com/names/names.htm

Tihtipeale ei olegi see nime panemine nii lihtne. Las elab teie juures rahulikult mõnda aega, küllap siis nimi ka välja ilmub :)

Nimede jaoks inspiratsiooni saamiseks võid lugeda ka alafoorumit MEIE KOERAD, ehk tekib teiste nimesid nähes mõni hää idee.
Või võtke mõni sõnastik ette ja lugege, kas jääb hea tähendusega sõni silma.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

PostitusPostitas Eveon » 22 Juun 2008 18:31

Maiemaie kirjutas:Nimede jaoks inspiratsiooni saamiseks võid lugeda ka alafoorumit MEIE KOERAD, ehk tekib teiste nimesid nähes mõni hää idee.
Või võtke mõni sõnastik ette ja lugege, kas jääb hea tähendusega sõni silma.

Eks ole, ehk leiab midagi põnevat kasutajanimedegi hulgast :wink:

Aga päriselt, mul oli paar aastat tagasi märkmik, teleri lähedal, käeulatuses. Kui aga mingi nimi teleris asjalik tundus, nii see ka märkmikku kirja sai. Et kui kunagi koeravõtuks läheb, hea näpuga märkmikust järge ajada ja pereliikmetega diskuteerida.

Tean, tean ma, kus see märkmik nüüd on. On, on mu koeral märkmikusse tähendatud nimi. :oops:
Ikka kilkan üle õue "Feeeedjaaaaa, Feeeedjaaaaa!", mis on osa mu koerale kasvataja poolt antud nimest. :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Corgihuviline » 23 Juun 2008 11:58

Mitmed tuttavate koerad saanud nime vanemate raamatute taga asuvatest nimede häälduse või selgituste lehekülgedelt.
Akairo oli üks jaapanipärane nimi, mis tähendas head aga kahjuks enam ei mäleta tõlget. Pent igati meeskoera nimi, tähendas karu saksa vanades murretes. Edu teile, just selle õige leidmine on raske töö. :D
corgi - hinge korgitser ja südamete lahtimurdja

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 23 Juun 2008 12:22

Tavaliselt muunduvad esialgu uhked ja keerulised nimed ikka suupärasteks kutsumisnimedeks. Ja koeral endal pole selle vastu midagi, tema jaoks peamine, et üldse oleks keegi kes teda armsa häälega kutsuks, olgu nimeks siis Pätt või Prints, Sussa või Sinder.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KeidiKoerad » 23 Juun 2008 13:49

Kuna meie oleme nii öelda raskema muusika kuulajad, siis panime esimesele koerale ühe tuntud rokkbändi järgi nime. Def Lepard ehk lühendatult Def. Kuid meil on ka nüüd väike kutsikas juures meie Defile seltsiks, siis mõtlesime, et paneme talle ka nime mingi suguse rokk või metal bändi järgi. Ütleme nii, et kui otsida netist leiab palju metali bände loe nende nimesid äkki leiad mõne mõnusa nime oma koerale. Meie kutsikale alles vaatame, sest nimi on ju eluks ajaks koeral ja ei tahaks mingit valet nime ka panna.
Kuid jõudu nime otsimisel. :)
Koer & Küülik & Rotid

PostitusPostitas RexuMusi » 23 Juun 2008 15:37

Kõik teie soovitused olen meelde jätnud ! :)

Mu ema vaatab animal planetist mingit koerte saadet ja sealt mõnikord kah nopib mõned ilusamad nimed välja ning paneb kirja. Linkide abil on palju ideid tulnud ja Aitäh kõigile! :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KeidiKoerad » 01 Juul 2008 22:25

Kas saite juba nime pandud ka?
Koer & Küülik & Rotid

PostitusPostitas RexuMusi » 02 Juul 2008 21:54

Jh täpselt, olen unustanud uuesti siia postitada, saime kutsule nime valitud ja nimeks sai Tommi e Tom. Talle sobib see nimi ja seda on kerge hääldada. :) Praegu on ta elurõõmus kutsa ja väga aktiivne, siis kui keegi pereliikmetest kuhugile nt kööki läheb, siis ta jookseb järgi ja väga kiirelt. :P Söögist anname talle kord päevas kodujuustu ja tavaline koertesöök on veega lahjendatult terve päev eest. Me mõtlesime, et hakkame režiimi tegema siis, kui ta on u 2. kuune.

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline