Miks maksta tõutunnistuse eest..

areng ja aretus
Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

Miks maksta tõutunnistuse eest..

PostitusPostitas kärt29 » 28 Dets 2007 22:27

.. kui ilma saab kutsika odavamalt?

Alltoodult mõningad võrdlevad faktid, et saada teada kas ilma paberiteta on ikkagi odavam, mugavam, parem? Parandused, arvamused ja lisad teretulnud!

*piirhind on toodud orienteeruvalt, see võib kõikuda. Toodud põhjendused on põhilised, mida koeravõtu koha otsimisel arvestada, mitte hind.

Alates 6000 EEK*

Mõlemad, nii kutsika ema kui isa, pärinevad aastakümneid kestnud, selektiivsest, teadlikust aretusest.

Mõlemad vanemad vastavad kasvatajate (tõuarmastajate ja hoidjate) poolt tõu säilitamiseks/arenguks/isendite eest hoolitsemiseks kehtestatud aretusmäärustele, omavad vastavaid terviseuuringuid, vastavad tõu standardile (hõlmates endas nii sobivat välimikku kui temperamenti).

Mõlemad vanemad omavad tõutunnistust, mis on mitme põlvkonna ulatuses mitmeid kuid enne paaritust põhjalikult läbi uuritud. Uuritud üksteisega sobivuseks ja välimiku ja temperamendi vigade ning geneetiliste haiguste vältimiseks (olemasolevate vigade parandamiseks ja heade külgede säilitamiseks).

Mõlemad koerad on valitud üksteisega paarituseks, sest nad mõlemad täiendavad üksteist ning annavad oma positiivse panuse tõu edasisele arengule ning peegeldavad selgelt kasvataja poolt püstitatud eesmärki aretuses.

Enne kui koeri üldse paarituseks valmisolevaks loeti, läbisid mõlemad põhjalikud meditsiinilised uuringud. Meditsiinilised uuringud hõlmasid: puusa-ja küünarnuki düsplaasia uuringuid (röndgenpilte), mis on hinnatud oma ala tunnustatud spetsialisti poolt terveteks (näidud on kinnitatud ning olnud puhtad düsplaasiast või tulemus vastav paarituses lubatud kategooria vahemikule). Tehtud on silmatestid, südamemonitooring ja kontrollitud hambumus ning hambad. On uuritud geenipõhja, tehtud DNA testid vältimaks maksimaalselt teadaolevaid tõus esinevaid pärilikke haigusi.

Uuringud tõestavad, et koerad on vabad tõus esinevatest ja uuringutega tõestavatest, teada olevatest füüsilistest ja pärilikult edastatavatest haigustest.

Kasvataja on hästi teadlik tõus esinevatest geneetilistest probleemidest ning kasutab aretuses vaid kontrollitult terveid koeri. Tema kutsikate tervis on seeläbi kasvataja poolt maksimaalselt garanteeritud.

Kasvataja on profesionaal ja tal on hea maine, mille eest ta vastutab iga paarituse ning paaritusest sündinud kutsikaga.

Kasvataja eesmärgiks on aretada ilusaid ning terveid, tasakaalukaid tõu esindajaid, kelle omanikel on au ja rõõm neid omada.

Võimalik tulu, mis pesakonna müügist tuleb, kasutatakse ära koerte ja aretuse jaoks kenneli edasises töös. Rahad lähevad kasutusse: aretuses- tõu parandamise eesmärgil, näituste-ja aretusega seonduvate reisitasude maksmiseks, veterinaari kuludeks, abivahenditeks (rihmad, kutsikate kausid jne.), toiduks, kutsikate ülalpidamiskuludeks emakodus.

Nii kutsikaid kui nende ema toidetakse kõrgkvaliteetse toiduga, mis on ennast antud tõu puhul hästi õigustanud ja parimaid tulemusi andnud.

Mitmed, veterinaari ja teiste tõuspetsialistide külastused tagavad kasvatajale rahulolu ja kindlustunde, et ema ja kutsikad on terved ja hästi hooldatud.

Kutsikaid kasvatatakse maja aktiivses osas kus nad saavad õigeaegselt sotsialiseeritud käsitlemisega harjutatud (kammimine, küünte lõikamine, pesemine, kõrvade puhastamine, kehaosade igakülgne puutumine) ja palju kokkupuuteid erinevate mõjutajatega.

Kutsikad saavad palju hellust ja vajalikku tähelepanu aga samuti algkoolitust ja distsipliini (elementaarseid käsklusi ja muid inimühiskonnas käitumiseks seatud reegleid tundma).

Kutsikaid ei müüda kunagi enne kaheksa nädalaseks saamist.

Iga kutsikasoovijaga vesteldakse põhjalikult ning kutsikad müüakse ainult nendesse kodudesse, kus on head tingimised ning sobivad omanikud (kodud, kus kutsikaid koheldakse hästi, tagatakse kutsikale nii füüsiline kui psühholoogiline koormus, õige toit ning sobilik pesa).

Kasvataja veedab iga uue kutsikaomanikuga aega, nii telefoni otsas kui reaalelus õpetades, juhendades ja vastates küsimustele.

Kasvataja uurib ka hiljem võimalike kommunikatsiooni-vahenditega, kuidas kutsikal uues kodus läinud on.

Kutsikad on enne müüki kiibistatud, registrisse kantud, paaritus registreeritud ning tõutunnistuste saamiseks paberid vormistatud.

Iga uus kutsikaomanik saab endale kasvatajalt kaasa müügilepingu, tervisegarantiid, tõutunnistuse, vaktsineerimisraamatu (mis sisaldab enne müüki tehtud vaktsineerimisi ja antud ravimeid nagu ussirohi). Oma esimese kaela ja jalutusrihma ning mänguasja. Samuti põhjaliku informatsioonipaketi kutsika toitmisest, hooldusest ning soovitused õpetuseks.

Kui kutsikas on sündinud madalama kvaliteediga (nt. standardis mittelubatud värvus) müüakse kutsikas sellekohase märkega tõutunnistusel ning lepingulise kokkuleppega, mitte kasutada teda paaritustes (soovitavalt kastreerimine või steriliseerimine on lepingus kokkulepitud).

Uut kutsikaomanikku julgustatakse kasvatajaga ühendust hoidma terve kutsika eluea ning alati küsimuste ning probleemidega esimesena tema poole pöörduma. Kasvataja on alati kutsikaomanikule abiks nõu ja jõuga nii koolituses (näitusekoolitus, elementaarne sõnakuulekus, sotsialiseerimine jm. algkoolitus, soovitused treenerite ja koeraesitajate osas) kui ka alatiseks toeks probleemide tekkimisel.

Aastaid tegutsenud, tõuarmastajate seas levinud hea reputatsiooniga kasvatajal leiavad kõik kutsikad head kodud kus neid oodatakse. Kui kutsikas ei leia sobivat, nõuetele vastavat omanikku, on kasvataja valmis kutsikat endale jätma või kasvatama seni, kuni sobiv omanik leidub. Kasvataja on valmis vajadusel kutsika või täiskasvanud kasvandiku tagasi võtma ning enda juures hoidma uue sobiliku kodu leidmiseni.
Alla 6000 EEK*

Kutsikas on ostetud kas millerdaja käest, turuväravast või kuulutuse kaudu.

Ta on paberiteta "juhuslikust" õnnetus pesakonnast (neid õnnetusi "juhtub" kutsika emal iga aasta, mõni aasta kaks korda).

Kutsika isaks on suurt kasvu isane, kes elab teises tänava otsas, naabri- või tuttava- tuttava juures ning on ostetud suvalise ajalehekuulutuse kaudu võimalikult odavalt. Võimalikke variante on veel palju- alustades varjupaigast võetud kena koeraga, keda lubati mitte paaritada ja lõpetades paberiteta tõukoeraga kelle taga teadmata saatus.

Kumbki omanik ei ole midagi kuulnud terviseuuringutest, kiipidest, vakstineerimistest, näitustest, koolitusest ega kennelliidust või tõuklubidest rääkimata tõustandardist või muust, aretuseks vajaminevast.

Kumbki omanik ei ole näinud kirjalikku tõutunnistust ja/või ei mõista selle olulisust paarituseks.

Mõlemad omanikud leiavad, et paberite tegemiseks on vaja liiga palju ebamugavusi ületada ning teha asju, mis neid ei huvita ning milleks neil aega ega raha ei ole (loe:koeraga on vaja tegeleda ja raha kulutada).

Leitakse, et paberid ei anna koerale midagi juurde ja tagavad ainult võimaluse küsida suuremat tasu kutsika eest. Nemad küsivad ise oluliselt odavamat aga siiski soliidse suurusega hinda.

Kutsika ema on arglik ja ründav, omanik loodab, et kutsikad parandavad tema iseloomu. Samuti rääkis emase omanikule kunagi tema vanaema, et koera peab vähemalt korra elus paaritama kui soovid, et ta terve oleks.

Suure ja kasvatamatu isase omanikul on ükskõik kutsikate tervisest ja saatusest, teda huvitab ainult rahuldus isase geeni levitamisest kuna mida rohkem kutsikaid seda uhkem ja isasem isane. Ta leiab, et isane koer peab ennast aegajalt emasega paaritudes rahuldada saama (ta samastab koera endaga).

Omanikud on veendunud, et koeri peab kindlasti paaritama ning, et kõik kes nende koerte kohta midagi öelnud tahaksid endalekindlasti nende koeralt kutsikat. Ka siis kui öeldu on olnud negatiivne loetakse sealt välja positiivset (nt. kuri ja sõnakuulmatu koer, tänava hirm, hundimoodi metsik on omaniku jaoks tubli isemõtlev valvuri vere esindaja, kelle omadused on asendamatud ja vajavad edasikandmist).

Kutsikate ema omanik ei oma aimugi (tõus) esinevatest geneetilistest haigustest. Külastusi veterinaari juurde, on peetud liiga kalliks, hädajuhtudel pöördutakse sinna viimasel minutil kui midagi enam teha ei anna või tüsistused on möödapääsmatud ning ravikulud liiga suured, et ravida lasta. Hea kui tehtud on vaktsineerimised.

Kutsikate ema omaniku lootuseks on teenida kutsikate pealt tulu. Kui ta kutsikate arvelt kulud madalad hoiab, saab ta minna reisile või teha toas remonti, käia ilusalongis ja lubada endale muid hüvesid.

Kutsikad müüakse ilma tõutunnistuse, igasuguse garantii ja abita.

Kutsikad on sündinud pappkastis, garaazis või tallis ebahügieenilistes oludes ning saavad väga minimaalselt hooldust ja kokkupuudet inimestega.

Selleks, et kulusid all hoida, saab kutsikate ema kõige odavamat saadaolevat poetoitu ning on sunnitud kutsikaid toitma nii kaua kui võimalik, et kutsikate jaoks lisa toidupeale omanik raha ei peaks raiskama.

Ema tervis halveneb järsult ja mõned kutsikad on nõrgad ja näljas. Kutsikad müüakse võimalikult kiiresti haletsevatele, heategevatele tuttavatele või nende kaudu.

Nad müüakse ilma vaktsineerimiseta, parasiidikontrollita, veterinaari ülevaatuseta, garantiita, kiipimata ning ilma igasuguse abi informatsioonita.

Kutsikad müüakse kõigile, kel on ainult piisavalt raha. Kuigi kutsikad on väga madala kvaliteediga (tõu seisukohalt), füüsiliselt halvas seisus ning iseloomuprobleemidega, müüakse nad ilma igasuguse lepingu ning kohustusteta (mis tähendab, et uus omanik võib kutsikat edasi paaritada ja ringi jätkata).

Uus omanik kaob kutsikaga igaveseks ja kutsikate ema omanik väldib suhtlemist ka uue omaniku huvi korral.

Kutsikas on tänu emakodust pärit seisundile, alatoitumisele ning rohketele siseparasiitidele esimene aasta vahetpidamata haige.

Mõnel pesakonna kutsikal on paari kuupärast välja löönud emalt kaasa saadud haigused; mõnede siskond on nii kahjustunud või väärarenguga, et hoolimata pikaajalisest ravist ei suudeta neid päästa; raskemate tõugude puhul hakkavad uuele omanikule silma koera vaevaline liikumine ning kõverad jalad ning ta asub uurima ning saab teada, et soovitatud toit ja geneetiliselt kaasa antud eeldused on põhjustanud tugevad düsplaasia;
sotsialiseerimata kutsikad on arad ja hammustavad kõiki võõraid ja peale uue pereliikme hammustamist viiakse kutsikas varjupaika või lastakse magama panna.. kõik need kodust kaasa antud eeldused on taganud uutele omanikele palju muresid, suured kulud, kutsikale palju piinu ja hirme ning elu mis lõpeb varakult.

Järgmine jooksuaeg korratakse nende kutsikate emakodus paaritust.

Eelmise pesakonna kõigist kutsikatest saadi lahti ning rahaline kasum oli motiveeriv.

See kutsikatest saadud kasum on ainus, mis õigustab kutsikate ema omanikule tema edasipidamist. Kui kutsikate ema vanuse, tervise või mõne muu põhjuse tõttu ei suuda piidavat kasumit teenida visatakse ta tänavale, seotakse puu külge või viiakse varjupaika.

Õnnelikumad kutsikad leiavad endale hea kodu kus nende arvelt ei hoita kokku raha, aega ega hoolitsust; õige koolitusega suudetakse neist mitme vaevarikka aastaga kasvatada kontrolliall olevad, õnnelikud ja kaasa antud eeldustele vastavalt enamvähem terved koerad.

Nad on olnud omanikele tõeliseks üleskutseks ning eranditult kõik omanikud vannuvad, et enam samadel alustel kutsikat kunagi ei võta.

Kui kutsikad on õnnelikud ning saanud kaasa hea tervise, mis on kõigile neile katsumustele vastu pidanud on neil tulevikus vaja üle saada veel psühholoogilistest probleemidest, mis on tekkinud sotsialiseerimatusest, pidevast kodude vahetusest ja väärkohtlemisest.

Need probleemid on kahjuks kõige levinumad ja raskemad ületada kuna nad eeldavad psühholoogiliselt väga tervet uut karja keskkonda ja õigeid signaale. Kui haigusi saame me tihti ravida rohtude ja arsti abiga siis psühholoogilistest probleemidest ülesaamiseks on vaja uuel perel õigesti käituma õppida. Enese muutmine on aga kõige raskem..

MÕTLE ENNE kui koera võtad!
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

Postitusi: 673
Liitunud: 14 Jaan 2006 20:58
Asukoht: FIN

PostitusPostitas Mims » 29 Dets 2007 00:15

kas selline must-valge elu on Inglismaal?

rehabiliteeritud
Postitusi: 1071
Liitunud: 09 Aug 2007 14:54
Asukoht: Urgaste Urkamaal

PostitusPostitas Edelweiss » 29 Dets 2007 00:38

:irw: Vabandust, tean et selline kommentaar on ebasobilik...aga mis see vanasõna oligi...targutamine on tarkuse ema vms:)

Inglismaal on millereid nii palju, et täna kuulsin, et on olemas ameerika bassethoundid ja prantsuse bassethoundid (ameerika bassetil olevat kõrvad väiksed nagu beagle'l ja koon pikk nagu greyhoundil) :irw:

Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kärt29 » 29 Dets 2007 00:43

Mims kirjutas:kas selline must-valge elu on Inglismaal?


Ma usun, et kusagil maailmas ei ole elu must-valge samas võrdlusi luuakse ja seda selleks, et eelkõige inimest mõtlema panna.. Kas mu asukoht jäi hambu? Ma olen Eestis elanud 30 aastat, sellest 12 aastat "tõu" maailmaga tihedalt kokku puutunud.. võibolla on minu arvamused hoopis Eesti keskselt selle ajaga kinnistunud :D
Kas sa suudaksid selle vahemiku mitte nii must-valgelt kirja panna? Palun, nagu kirjutatud.. kõik arvamused, ettepanekud jne. on teretulnud ka omad paremad versioonid võib avaldada . :irw:
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

rehabiliteeritud
Postitusi: 1071
Liitunud: 09 Aug 2007 14:54
Asukoht: Urgaste Urkamaal

PostitusPostitas Edelweiss » 29 Dets 2007 00:49

PM on kärdi jutt tegelikult õige.Kõik see, mis puutub paberitesse ja tervisesse.

Tervise osas küll paljutki vaidleks, kuna ega iga tõupuhta pähe müüdud koer ei pruugi ega ole haige.
Samuti ei vannu sul mitte kõik krantsiomanikud, et rohkem ei võta paberiteta koera.
See oli natuke...üleliia.

Kuid suuremas osas olen siiski nõus, kuid eks see ole ikkagi igaühe oma otsustada, palju rahkott kannatab ja mida inimene eelistab.


Ja mõtelda, kas võtta koera v mitte, tuleks kasuks ALATI enne koera võttu.
Mitte et mõtled kas võtad paberitega või võtad ilma.

Enne koeravõttu tuleks alati mõtelda.


Täna mainis üks inimene ühte perekonda Saaremaalt.
Pereisa olevat tütrele kinkinud ühe krantsikutsika.
Seal vist arvatakse, et koer on ilus kingitus, kes võiks elada kuudis, süüa, juua ja haukuda.

Koer kardab kassi a inimesi..


Seega täiesti läbimõtlemata....koer sotsialiseerimata...

Seega MÕTLEMINE tuleks kasuks tõesti.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar
Postitusi: 2431
Liitunud: 11 Juul 2006 15:09
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas rents » 29 Dets 2007 00:57

Edelweiss kirjutas:PM on kärdi jutt tegelikult õige.Kõik see, mis puutub paberitesse ja tervisesse.


Alati, kui keegi sellist juttu ajab, tuleb mulle meelde Rona Sõber - tema kutsikas oli ju paberitega (bokseripesast sai lugeda, et ta sai oma paberid õnnelikult kätte) ja need pildid olid lausa nutmaajavad... Nõrgad alatoidetud bokseripoisid, kes jäid kasvu poolest oma uues kodus elavale õele alla... Ei ole maailm nii mustvalge ja ka paberitega koera võttes tuleb enne mõelda ja valida, mitte esimest nunnut ära võtta.

Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kärt29 » 29 Dets 2007 01:00

Nagu öeldud ei ole musta ja valget, on toodud näidised ühest ja teisest, ühel ideaalne juhus, teisel halva variandi halb tsenaarium. Mõelda tuleb kindlasti ka selle peale kas paberitega või ilma ja kui siis miks?
Toodud halva variandi kutsika saanud omanik ütleb ok, et vaidlejatele võimalus anda 99%, et samadel tingimustel enam koera ei võta. Need, kes on ilmaparandajad ei võta ka probleemset koera milleri käest vaid siis kui ta juba kodutuks jäänud. Need, kes millerdajate käest koeri võtavad on siiski tavainimesed, kel ei ole kogemusi nende halbade tsenaariumitega tegelemiseks ning seetõttu ka suures osas kutsikate hilisem kurb saatus.
Parandage või lükake ümber, minul on selline mulje jäänud!
:D
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar
Postitusi: 13061
Liitunud: 17 Aug 2004 22:42
Asukoht: unila

PostitusPostitas airepiret » 29 Dets 2007 01:02

Uus on hästiunustatud vana... või umbes midagi taolist :) Kärt29 - kui sa oleks mulle enne poole sõnaga piiksatanud vähet täpsemalt asja sisu, siis ma oleks suutnud sulle viidata seda, seda ja seda teemat.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kärt29 » 29 Dets 2007 01:06

rents kirjutas:
Edelweiss kirjutas:PM on kärdi jutt tegelikult õige.Kõik see, mis puutub paberitesse ja tervisesse.


Alati, kui keegi sellist juttu ajab, tuleb mulle meelde Rona Sõber - tema kutsikas oli ju paberitega (bokseripesast sai lugeda, et ta sai oma paberid õnnelikult kätte) ja need pildid olid lausa nutmaajavad... Nõrgad alatoidetud bokseripoisid, kes jäid kasvu poolest oma uues kodus elavale õele alla... Ei ole maailm nii mustvalge ja ka paberitega koera võttes tuleb enne mõelda ja valida, mitte esimest nunnut ära võtta.


Seetõttu ongi toodud ideaalses variandis ka kasvataja poolne eelnev töö, head tingimused ning hilisem tugi ja kontroll. :D

Selleks, et lahti kirjutada, mida vaadata paberitega tõukoera valides on vajalik teine teema (neid on minu teada ka siin foorumis juba olemas). Siin läheb asi selge pildi loomiseks sisse tuees liiga laialivalguvaks. Minu jaoks on näiteks paberiteta tõukoera ja segaverelise teema ka väga erinev aga ma tunnistan, et see on minu isiklik kalduvus asju piiridega lahterdada (minule endale nii selgem :P ).
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kärt29 » 29 Dets 2007 01:12

airepiret kirjutas:Uus on hästiunustatud vana... või umbes midagi taolist :) Kärt29 - kui sa oleks mulle enne poole sõnaga piiksatanud vähet täpsemalt asja sisu, siis ma oleks suutnud sulle viidata seda, seda ja seda teemat.ps! keegi ei keelanud ju küsimast, mida teema täpsemalt sisaldab.. kuigi minu meelest andis pealkiri kahtlusteks niigi alust :D Tahtsin lisa arvamusi ja ehk parandusi, ettepanekuid kuulda. Ja kui tundub liiga kordavana on alati võimalik maha võtta, ma ei pane pahaks (see on ühel mu kodulehel niikuinii).
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar
Postitusi: 13061
Liitunud: 17 Aug 2004 22:42
Asukoht: unila

PostitusPostitas airepiret » 29 Dets 2007 01:24

AP nüüd poeb muidugi häbi pärast maa alla, aga autor oleks võinud ju pisut eeltööd enne oma kirjutist kah teha :) Ja AP oma seniilsuses ja heausksuses ka seda eeldas. Palun väga vabandust - enam taolisi eeldavaid järeldusi ei tee :angel:

Tegelikult - kui nüüd tõsiselt asjale läheneda - siis nendest 4-st teemast saaks ilmselt kokku kirjutada küll ühe korraliku võrdluse. KOOS viidete ja muu teksti päritolu äramärkimisega :angel:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kärt29 » 29 Dets 2007 01:31

Lisaks veel, et selliseid võrdlusi on minu meelest väga hea kõrvuti tulpade vaadata nö. üks vs teine.

airepiret, ma neid teisi teemasid lugenud küll (tunnistan küll, et mitte hiljuti) ja mälujärgi analoogset võrdlust toodud ei olnud (ka uuesti silmaga üle lastes ei jäänud sama võrdluse muljet). Inimene saab ju aru alles siis kui puust ja punaseks asi tehakse (ma ka inimene :angel: )
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

Postitusi: 537
Liitunud: 13 Juun 2005 13:46
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas kelos » 29 Dets 2007 02:15

Need näited on minu arvates liiga äärmuslikud: kas valgemast valgem või mustemast mustem stsenaarium. Päriselus kohtab tihtipeale palju rohkem neid halle toone ja kahjuks ei ole ka tõupaberitega koerte maailm sugugi nii roosiline, kui teksti esimeses poole suure suuga "lubatakse".

Minu isiklik arvamus on, et tõuaretuses on kõik ääretult subjektiivne, seega on põhimõtteliselt alati mingil määral tegu loteriiga. Mis ei tähenda, et kui ma mingi kindla iseloomu/omaduste/välimusega koera tahan, et ma siis seda paberiteta "puhtatõuliste" hulgast otsiks.
Rotto (14.06.1999-22.07.2008)
_____________________

Eesti Päästekoerte Ühing
www.paastekoerad.ee

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar
Postitusi: 1059
Liitunud: 07 Dets 2005 23:04
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Senssi » 29 Dets 2007 02:25

Nõus Kelosega, paberid ei anna kahjuks mingit garantiid (näiteks chihuahuadel, kus paberid on saanud Eestis müüdud koertest näiteks tõsiste defektidega või standardile üldse mitte vastavad koerad) :roll: . Ma arvan, et kindlus valitseb kõige suuremal määral ainult seal, kus kutsika soetaja on ise piisavalt teadlik valitsevatest ohtudest ja suudab riski minimeerida tehes terve rea õigeid valikuid (alates kasvataja valikust). Ülejäänud on loterii, nagu siin juba välja toodi...Mis ei tähenda ka kaugeltki seda, et ma pooldaks paberiteta kutsikaid :!: . Lihtsalt asi on selles, et neid pabereid, saab ka muul viisil kui ausalt ( olen ise veendunud, nähes, millised kutsikad naaberiikides paberid saavad ja mille pähe neid müüakse chihudel).
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)
http://www.sweetchihua.com

Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kärt29 » 29 Dets 2007 02:35

Samuti nõus Kelosega, samas kas sellist võrdlust võiks kasutada kasvataja kes suudab tagada selle ülipositiivse tulemi või oleks musta tulemi kõrvale toomine ka siis liiga äärmuslik?
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar
Postitusi: 13061
Liitunud: 17 Aug 2004 22:42
Asukoht: unila

PostitusPostitas airepiret » 29 Dets 2007 02:39

Kullakesed. Tuletan teile meelde FCI põhireeglit - kui mõlemal vanemal on paberid, s.t tõutunnistus FCI poolt aktsepteeritavalt organisatsioonilt, siis ei ole võimalik nende vanemate järeltulijatele tõutunnistust mitte väljastada.

Mis puutub kelose poolt välja toodud subjektiivsusesse tõuaretuses - aga otse loomulikult on see subjektiivne, Igal aretajal on oma nägemus sellest, mis ta saavutada tahab. Loodetavasti hõlmab see nägemus terveid koeri :angel:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Postitusi: 673
Liitunud: 14 Jaan 2006 20:58
Asukoht: FIN

PostitusPostitas Mims » 29 Dets 2007 10:29

kärt29 kirjutas:
Mims kirjutas:kas selline must-valge elu on Inglismaal?


Kas mu asukoht jäi hambu?
Kas sa suudaksid selle vahemiku mitte nii must-valgelt kirja panna?


ei asukoht ei jänud hambu, eesti reaalsusega ei läinud see kirjeldus lihtsalt üldse kokku. niiet arvasin, et äkki inglismaal selline ideaalelu olemas :) .

ja seda vahemikku ei oskaks küll mingi piiriga paikka panna. aga kui need osad ühendada, veidi kohendada ja panna pealkiri "kutsika võtul pööra tähelepanu (vms) järgnevatele üksikasjadele" siis oleks point nagu olemas.

& Karusnahad
Kasutaja avatar
Postitusi: 3075
Liitunud: 01 Nov 2004 23:13
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Snowblind » 29 Dets 2007 15:01

Väga äärmuslikult mustaks ja valgeks on tehtud see asi. Kahjuks ei ole kõik tõukoeri kasvatavad ja neid üle 6000.- müüvad inimesed mitte esimeses kategoorias ja kõik ilma paberitega ja alla 6000.- müüvad teises. Mina ütleks, et hinnapiiri ei saa sellisele asjale üldse peale panna, sest olenevalt tõust on võimalik alla 6 tuhande krooni saada vastutustundliku kasvataja korralikust pesakonnast perspektiiviga kutsikas ja mõnedes tõugudes on inimesed nõus ka paberiteta kutsika eest mitu tuhat rohkem välja käima.
Inglismaa kohta tõesti ei tea aga Eestist leiab punkt-punktilt nn. valgemast valgemaid üsna vähe, kuigi korralikke kasvatajaid on märksa rohkem. Ja see, et kutsikaid nunnutatakse magamistoas ja hinnaks küsitakse 15 tuhat ja ehk antakse paberidki kaasa, ei anna garantiid, et uurimata tervisega vanemaid ei ole valitud üsna juhuslikult ja nende iseloom on täiesti ettearvamatu (näiteks viimase aja pisikoerte buumi ajal ei ole see ilmselt väga keeruline- aretusnõudeid ei ole ja kui on sõbrannal vastassoost sama tõugu kutsa, on äärmiselt lihtne korduspaaritusi tehes madalate toitmiskuludega kalleid kutsikaid müüa).
Mõte ei ole paha aga selline range kahte gruppi jagamine võib tekitada segadust ja juhtida tähelepanu eemale neist punktidest, mida kutsikaostja ise peab jälgima, sest kasvatajate kuulumisse vaid ühte katergooriasse ei saa tegelikult ju lootma jääda.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kärt29 » 29 Dets 2007 15:18

Mims kirjutas:eesti reaalsusega ei läinud see kirjeldus lihtsalt üldse kokku. niiet arvasin, et äkki inglismaal selline ideaalelu olemas :)


Miiline osa ei läinud Eesti reaaleluga üldse kokku? Mina isiklikult tunnen Eestist (võibolla tõesti siis imeliku erandliku juhuse tõttu :irw: ) neid kasvatajaid, kes just sellistele kriteeriumitele vastavad ning ma olen kokku puutunud Eestis nii mõnegi probleemse koera omanikuga, kes on koera valikus sattunud just selle mustema saatuse ohvriks.. isegi siit foorumist võib nii mõnestki neist lugeda k.a. ütlusi, et kui oleks teadnud poleks võtnud ja enam ei võta.. Iseasi kui peetakse silmas seda laialivalguvat piiri paberite ja selle vahel, mida nad annavad ja nagu eelpool mainitud, et paber ei taga midagi- sellepeale vastaks, et pealkiri on lugema õhutamiseks ja tähelepanu juhtimiseks, sisu on see, mis peaks meelde jääma ja tähelepanu äratama (seetõttu ka hinna juures selgitus*)
Mis puutub üldse võrdluste tegemisse, siis alati jäävad paljud hämarad osad neist välja kuna peab tegema oma valiku ja tihtipeale on see just äärmusest äärmusesse, et teravamat kontrasti saada.. kõiki nüansse sisse tuues läheks jutt väsitavalt pikaks (mida ta niigi juba on).
Minu jaoks mõjuvad teemad, mida koera muretsemisel vaadata väga pikkade faktiloetlustena, neid on palju erinevates variatsioonides ja neist jääb kokkuvõttes koera valikul ehk paar punkti meelde. Kui aga on võrdlus, mis toob inimese vaimusilma ette mingi pildi ja stsenaariumi, jääb elavam pilt silme ette mida vältida ja mida oodata. Sellepärast ka analoogne ülesehitus. Positiivse stenaariumi poole peaks kõik pürgima ja negatiivset taunima, minu arvamus :irw:
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kärt29 » 29 Dets 2007 15:31

Olgu, täpsemalt. Palun selliseid näiteid, mis sobiks Eesti põhjal Teie arvates võrdlusesse ja konkreetse näite vastu põhjendus miks see ei sobi. Ma nii rumal, et saa aru kui puust ja punaseks ei tehta :P
Tänud ette neile, kes viitsivad oma arvamust ka kasutatavate näidetega põhjendada:)
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

Postitusi: 673
Liitunud: 14 Jaan 2006 20:58
Asukoht: FIN

PostitusPostitas Mims » 29 Dets 2007 15:32

selle mustema poole peal on sul õige jutt aga reaalses elus ulatab see alumine pool ülesse välja väiksemates või suuremates variatsioonides. st ei ole mingit piirhinda kui sellist. määrajaks on vaid inimfaktor ise.
tahad näiteid...st provotseerid verd ja taplust siia :irw: .

Postitusi: 67
Liitunud: 26 Nov 2007 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Henrik88 » 29 Dets 2007 18:24

Tere kõigile, esiteks. Olen värske koeraomanik ja ka kojas värske ringiluusija.
Kuna just on läbi käidud see kutsiavõtmis tee siis pajatan miks mina võtsin paberitega koera.
Kõik sai paar kuud tagasi alguse sellest , et pakuti kutsikat(segaverelist) , mõtlesin elukaaslasega, et no mis siis ikka võtame , kuna elu tundus tühjavõitu , lapsi veel ei taha - seega paras hetk ühe koerakese eest hoolitseda. mis peamine aega on !
Sai tuttavatega konsulteeritud ja mõte liikus edasi et peab ikka võtma tõupaberitega kutsika ( kõik kutsikad on armsad aga täiskasvanust peast ei tea mis sealt välja tuleb ja kuidas on koera närvidega lood). Igasugused portaalid said kõrvale heidetud kohe. Sai välja otsitud internetist kasvatajad ja nendega suheldud. Õigeini sõelale jäi too aeg ainult üks kuna vanemate tervisenäitajad olid head ( pole loomulikult garantii , et kutsikaga on kõik ok , puusad jne.)
Seega nüüd ainuüksi üks asi miks peab võtma koraliku kasvataja käest kutsika : Mul on alati tugi olemas kelle poole pöörduda igasuguste muredega. Ja on teada mis kutsikast kasvab, vähemalt välimuse seisukohast.
Loo algusesse niipalju et ma ei ole kunagi pooldanud niiöelda kalleid tõukoeri , aga millegipärast ostsin ise kalli kutsika , kuig see kallis on ka nagu on - Kallis on siis kui hoiad kahe käega ümbert kinni. Iga kulutatud kroon on lausa nauding.

Postitusi: 1193
Liitunud: 06 Jaan 2006 16:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kärt29 » 29 Dets 2007 19:00

Mims kirjutas:selle mustema poole peal on sul õige jutt aga reaalses elus ulatab see alumine pool ülesse välja väiksemates või suuremates variatsioonides. st ei ole mingit piirhinda kui sellist. määrajaks on vaid inimfaktor ise.
tahad näiteid...st provotseerid verd ja taplust siia :irw: .


Mulle ei meeldi ei agressiivsus ega niismaa lahmimine seega ei, kaklust ei soovi :D Minu soov mingeid üleskutseid tehes on oma silmi avada või oma vaatenurka tutvustada ja selle paikapidavust kontrollida. Mulle meeldib õppida ja areneda eriti kui seda saab teha arutluse käigus. Kui Eestis on viimase 8 kuuga nii palju asjad muutunud või on mul juhtunud teistest erinevad kogemused olema siis sooviks lihtsalt täpsemalt teada (mis need olnud on, kus kohast tulnud ehk, mis põhjendanud jne.)
Uudishimu, ikka uudishimu on minu ajendiks ja seda ainult heatahtlikult (ma ju loodan, et sellest arutlusest ka midagi kasulikku välja kooruks)
:angel:
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

Kasutaja avatar
Postitusi: 289
Liitunud: 24 Okt 2006 12:37
Asukoht: Kodus maal

PostitusPostitas Peremees » 04 Nov 2009 10:11

Esiteemat lugedes jääb mulle mulje, et olen sattunud KOERA-ÄRIKATE foorumisse, kes kõik ütlevad ei nad mitte mingil juhul ei äritse koertega!

Ma ei või ... !

Mille poolest erineb millerdaja tavalisest kenneli koera aretajast! Mõlemad tahavad lõpuks kutsika eest raha, üks üllamate eesmärkide nimel, teine selleks et koju leiba lauale osta!

EESMÄRK PÜHITSEB ABINÕUD ikkagi ka selles teemas.
Ma olen avastanud, et koerad on Jumala poolt kingitud kaaslased, kellele neljajalgseks sõbraks, kellele valvuriks, kellele abiliseks või kõik koos. Iga päev 1 koera lugu.

& Karusnahad
Kasutaja avatar
Postitusi: 3075
Liitunud: 01 Nov 2004 23:13
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Snowblind » 04 Nov 2009 12:40

Minu arvates ei ole eriti tark äri kulutada koerte ja pesakonna peale kõvasti raha ja siis osa sellest tagasi saada. Äri on ikka see, kui sa kulutad võimalikult vähe raha koerte ja pesakonna peale ning siis saad selle tagasi+ kasum. Ma usun, et mõni korralik kasvataja võib ka õnnestunud pesakonnaga kasumisse jääda ja mul on selle üle hea meel aga see ei ole eesmärk omaette. Ilma selliste kasvatajateta ei oleks meil varsti enam ühtegi tõugu. Ja kui inimene on veetnud tunde uurides sugupuid, käinud oma koertega näitustel, koolitustel, trennides, katsetel-eksamitel-võistlustel, paaritanud teda parima võimaliku koeraga (kes võibolla elab väga kaugel ning tahab ka oma "teenuse" eest raha) ning andnud kutsikatele parimat võimalikku toitu, märgistanud, vaktsineerinud ja sotsialiseerinud neid koerahakatisi, siis ma küll ei leia, et ta peaks neid ilma eest laiali jagama. Kui siia vastu panna miller, kelle jaoks ka meie pisikene Eesti on liiga suur, et selle piires paaritama sõita ning võetakse ikka oma küla/linna kõige lähem paariline, ei teata ega huvitutagi mingitest esivanematest (kui need üldse teada on- olen enam, kui veendunud, et ei ole mitte vähe lähedasi suguluspaaritusi ilma paberiteta koerte seas), söödetakse neid millega juhtub (tavaliselt juhtub ikka kõige odavam variant) ning heal juhul vaevutakse ussikuuritama ning märgistamise-vaktsiinide eest hoolitsegu uus omanik ise, siis ma ütleks, et need kaks ei ole võrreldavad. Mis arvataks, kui ma üritaks enda tehtud pintsakut müüa jutuga a.la jah, siit ja sealt kisub natuke ja no ma natuke kandsin ise ka aga see ketšupiplekk tuleb kindlasti kohe välja ja ei ole vaja muretseda selle pärast, et õmblused riiet päris koos ei hoia ja voodrit ei ole- ongi parem õhutus ja pealegi on ebasümeetrilised ääred ja varrukad praegu täiega moes ning hind on ju ainult kolm sotti, poes küsivad tropid vähemalt tonna aga nad on ilgelt kasuahned mitte nagu mina, kes ma ainult hoolitsen selle eest, et inimestel oleks midagi selge panna ja ei peagi ju koguaeg hästi istuvate riietega käima- see on ainult peenutsejate eputamisvärk sest nad tahavad oma sellesamusele pikendust ja selle pärast käivad riietega, mis ei narmenda :twisted:
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Postitusi: 123
Liitunud: 22 Sept 2009 22:39
Asukoht: Harjumaa

PostitusPostitas Kratt » 05 Nov 2009 11:50

Ma leian, et selline "tabel" võiks olemas olla juba seetõttu, et alati leiad sealt midagi, mida saab paremaks teha. Koerte kasvatamine on mind täielikult lummanud hobi, seega teen seda kirega. Olen veendunud, et kasvataja eesmärgiks võiks/peaks alati olema "lapsed on paremad (üliharva samaväärsed) kui nende vanemad". Kui sellest lähtutakse, siis alati jääb võimalus ebaõnnestumiseks, kuid vähemalt oskad sa sellest õppida ja midagi muuta. Alles ca. 10 aastat tagasi arvasin, et koerale on parim pudru koos lihakondiga, pesta võiks koera vaid siis kui see on hädavajalik, kui kuudis on õled siis koer elab luksuses jne. Tänaseks on mõne mõtte pärast lausa häbi... Eelnimetatud tabel annaks meile (kasvatajatele) võibolla mõned uued ideaalid kuhu poole püüelda :) Tulin hiljuti Rootsist ühest kennelist, kus elas veidi alla 20-e koera. Umbes pooled väikse tõu esindajad ja teine pool suured, karvased ja palju tööd nõudvad koerad. See kennel oli vapustav!!! Koerad (KÕIK-peale kutsika ja noorte) koolitatud. Kõik võrratus vormis, puhtad ja võiks kasvõi otse näitusele minna. Kennel majas ja aedades valitses täiuslik puhtus ja kord.... ma tulin sealt tagasi täis indu ja soovi kõik oma kodus veel ilusamaks, puhtamaks ja paremaks muuta. ...ja ausõna, reeglina on mul ka kõik õues elavad koerad puhtad ja neid saab kaisutada ja kallistada ilma "määrdumata" :)
Seega, arvan, et selline tabel oleks hea ka neile kasvatajatele kes soovivad tõesti aretada oma armastatud tõugu ja areneda ka ise :)

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar
Postitusi: 7261
Liitunud: 17 Aug 2004 17:49
Asukoht: Tartu, Tammelinn

PostitusPostitas Kirke » 05 Nov 2009 12:22

Peremees kirjutas:..Mõlemad tahavad lõpuks kutsika eest raha, üks üllamate eesmärkide nimel, teine selleks et koju leiba lauale osta!
...

Kui ma ei teaks, et turuväravast või erakuulutustest on võimalik leida kutsikat ka peaaegu tasuta, siis ma ei annaks ühtegi elushinge mitte kellelegi ilma rahata või väikse rahaga.
Nii kurb, kui see meie materiaalses maailmas ka poleks - inimene kipub hoidma seda "asja", mille eest ta on märkimisväärse raha välja käinud naatukene paremini, kui tasuta või odavalt saadud "asja" (on loomulikult erandeid... aga need ei kinnita reeglit, vaid pigem seda, et näiteks 15000 on sellele inimesele olnud kommiraha).

Alles ükspäev sain veerand tundi sõimata õhku täis pensionärilt, et kuidas me julgeme küsida 295 krooni ussikuuritatud, kiibistatud, regsitrisse kantud, vaktsineeritud ja passitatud koera eest. Et pensionäridel ei ole seda raha ja meil, kui annetuste ja riigi rahakoti otsas jõukaks läinud varjupaigal peaks olema häbi... Ausalt öeldes - ei ole häbi. Ja sellised kõned panevad mõtlema, et ehk peaks veel seda raha tõstma, et tõepoolest inimene enne mõtleks, kui ta selle väljamineku teeb. See, et see elusolend, kelle ta nende sandikopikate eest saab, vajab edaspidi süüa, hoolitsust ja arstiabi, millest see õnnetu 300 krooni moodustab vaid murdosa, ei taha üldse säänsetele räuskajatele meelde tulla.

Toon siinkohal paralleeli tõukoerakasvatajatega (nende õigetega ikka) - kui sa oled hingest teinud oma parimat tööd (no kõik see eel- ja järeltöö), uurimustöö tulemusena saanud väga hea pesakonna, siis juba ainuüksi selleks, et tõrjuda niisama iluasjakeste või aiakaunistuste otsijaid, on igati õigustatud kõrgem hind. See, kes teab ja tahab heast pesakonnast head kutsikat, kes on tõu fän, see ei virise kõrgete hindade pärast, sest ta teab "mida" ta tahab, ta teab "mida" ta saab ja kui ka ei saa, siis on teadlik, et shit sometimes happens, kuna tegemist ei ole "asjadega", vaid elusolenditega.
Virisevad tavaliselt need, kes pole kvaliteedi nimel nõus pingutama ja investeerima. Ja las nad virisevad - see on sügavalt nende endi probleem.

Ja see, kui paks vorstiviil kallimalt müüdud kutsika eest leivale pannakse, ei ole selle lähenemisnurga juures üldse oluline.
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Kasutaja avatar
Postitusi: 3247
Liitunud: 27 Nov 2004 14:18
Asukoht: enamasti Tallinn

PostitusPostitas Heili » 05 Nov 2009 12:38

Kirke kirjutas:Nii kurb, kui see meie materiaalses maailmas ka poleks - inimene kipub hoidma seda "asja", mille eest ta on märkimisväärse raha välja käinud naatukene paremini, kui tasuta või odavalt saadud "asja".

Nõus Kirkega. Erandeid on, aga üldiselt on jah nii, et nendel, kes hinna pärast virisevad või hakkavad tingima, on alati millegi üle viriseda ja häid omanikke neist ei saa.
See pole nii ainult koeranduses. Igal elualal on vingujaid, kes ise tahaksid kõike (tasuta VÕI odavalt) saada, aga mitte kunagi vastu anda. Ja seda tüüpi inimesed on valmis on kulla hinna eest ostetud "asju" rohkem hoidma, sest see "maksis ju nii palju".
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Liisu & Kertu
Kasutaja avatar
Postitusi: 103
Liitunud: 23 Dets 2008 18:55
Asukoht: Pärnumaa

PostitusPostitas Sly » 05 Nov 2009 13:10

Samuti nõus Kirkega. Kuid usun siiski et koeraarmastust raha eest osta ei saa. Küll võib olla et koera peale kulutatakse rohkem kui ta eest juba hulk raha välja käidud.
Räuskajaid on alati, seal ei ole vahet kas kutsika hind on 200, 2000 või 20000. Ja tõukoeri tasuta jagama ei hakata, pole mõtet viriseda. Samas aga tean ma mitut minu silmis ideaalset kodu koertele, kus ei ole tõukoera vaid seetõttu et laste ja muude loomade kõrvalt ei ole olnud võimalik vajalikku raha eraldada.
Üks väga kena vanapaar jättis oma eaka lemmikuga hüvasti ning varjupaigast toodi neile uus koer. Koer steriliseeriti varjupaiga poolt, tekkisid aga tüsistused ning koer suri nädala pärast. Nüüd on vanuritel kaelas 6000.- võlg kliinikule koera eest keda nad on näinud vaid põgusalt. Nad ei räuska ega virise vaid maksavad seda võlga tasapisi.
Ega ma muud ei tahtnudki öelda kui et elu ei ole must-valge ning kõik üldistused on väärad.
All generalizations are false, including this one.

& Karusnahad
Kasutaja avatar
Postitusi: 3075
Liitunud: 01 Nov 2004 23:13
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Snowblind » 05 Nov 2009 21:41

Ma saan sellest põhimõttest aru, et on hulk inimesi, kes krabavad kõik tasuta saadava kokku ilma seda korralikult kaalumata kuid üldiselt ei nõustu sellega, et koerad peavadki kallid olema, sest odavalt saadu eest ei kanta nii head hoolt. Ma olen oma elus lausa mitu looma täiesti ilma eest saanud ja mitte ühtegi neist ei ole koheldud kuidagi teisiti, kui täisraha eest ostetuid. Ja küllalt on inimesi, kes ostavad endale suure raha eest koeri samal põhjusel kui üüratult kalleid autosid- et olla ägedam, kui teised ning tegelikult ei pruugi selle loomakese elu olla kaugeltki selle mitmekümne tuhande vääriline, mis tema eest välja käidi. Inimesi on igasuguseid...
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar
Postitusi: 3247
Liitunud: 27 Nov 2004 14:18
Asukoht: enamasti Tallinn

PostitusPostitas Heili » 05 Nov 2009 21:54

:OT:
Samas aga tean ma mitut minu silmis ideaalset kodu koertele, kus ei ole tõukoera vaid seetõttu et laste ja muude loomade kõrvalt ei ole olnud võimalik vajalikku raha eraldada.

Ma arvan, et sellistel puhkudel tuleb julgeda rääkida. Mina olen müünud ühe kutsika väga pika järelmaksu peale (väga väikese käsirahaga), aga ma nägin neid inimesi ja kontrollisin veidi tausta :). Ma tean kasvatajaid, kes on sel puhul teinud tõsiseid mööndusi raha osas. Palju sõltub sellest, kuidas rääkida ja mida vastu pakkuda. Nii et... võib igat moodi.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

bokserid Golden Amulette
Kasutaja avatar
Postitusi: 371
Liitunud: 18 Aug 2004 10:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Margit » 06 Nov 2009 14:54

Selge on see, et raha eest armastust ei osta, kuid mismoodi on võimalik hoolitseda koera eest, kui pere sissetulek ei ole piisav perele endale? Armastusega, nii kui kurb, kui ka see ei ole, ravikulusid ja koeratoitu ei osta.

Lota (IM) jälgedes kõndija Brendi
Kasutaja avatar
Postitusi: 507
Liitunud: 27 Sept 2005 12:26
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Rulumbus » 06 Nov 2009 19:03

Kirke kirjutas:Alles ükspäev sain veerand tundi sõimata õhku täis pensionärilt, et kuidas me julgeme küsida 295 krooni ussikuuritatud, kiibistatud, regsitrisse kantud, vaktsineeritud ja passitatud koera eest.

Aga suunake järgmine selline räuskaja mõnda teise varjupaika (näiteks Tallinna või Võru omasse), et ta uuriks, kas mujalt saab odavamalt ja veenduks, et ei saa, vaid suisa vastupidi - näitena toodud kahes on sellise looma "hind" suisa 500 krooni. Ja las siis arvutab kokku, palju talle läheks maksma, kui ta saaks ussikuuritamata, kiibistamata, registrisse kandmata, vaktsineerimata ja passitamata looma ning peaks kõik need toimingud ise teha laskma. Kuigi ma kardan, et osade puhul ei aitaks seegi, aga mõne (mõtemisvõimelisema) ehk paneks mõtlema ja asju ümber hindama.
...tal on kaks niisket silma, mis võtavad Sinult rahu... (J. Kaplinski)

Liisu & Kertu
Kasutaja avatar
Postitusi: 103
Liitunud: 23 Dets 2008 18:55
Asukoht: Pärnumaa

PostitusPostitas Sly » 07 Nov 2009 19:04

Selliste räuskajatega on mul kogemus mitmelt elualalt. Ma vist ei saaks varjupaigas töötada kuna ei oleks teda lõpuni kuulanud vaid suunanud kiirelt ukse poole mitte mõnda teise varjupaika. Ega neist klienti reeglina ei saa, küllap kehtib ka koerte puhul.

Kui kõik emotsioonid kõrvale jätta siis on koerte hind turuhind. Nõuka ajal kujunes hind välja piiratud turu tingimustes, võibolla SORVVO ka dikteeris hinda mõnede tõugude puhul, ei tea. Tänapäeval mõjutab tõukoerte hinda ka välisturg, paberiteta koerte hind sõltub jälle mõnevõrra tõukoerte hindadest. Turuhind on ka varjupaiga koertel, ja väga kahju et see jääb alla omahinna ega kata isegi kulusid. Suurim respect varjupaikadega tegelevatele inimestele, kes peavad suhtlema inimestega kellega kasvatajatel võibolla kunagi tegemist ei tule teha. Siin aitab ainult inimeste lugemise oskus ja loodan südamest et see ei kannata kibestuma paneva klientuuri pärast.
All generalizations are false, including this one.

Mine Koer

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline