Emata jäänud lambatalle eest hoolitsemine

kõik need, kes on koertest suuremad
Mr. Nii-Lahe, Porgand-Siia & Kauss-Täita

Emata jäänud lambatalle eest hoolitsemine

PostitusPostitas lõvi » 30 Dets 2011 21:48

Sündmuste kokkulangevuse tõttu on mul nüüd kodus kohe kahe päevaseks saav lambabeebi ( ja jah, me elame korteris ühes kahe koera, kassi ja küülikuga :D). Nii palju juba teame, et tuleb anda piima kollase munarebuga ja kui tihti.

Mure siis see, et eile sõi ta palju tihemini kui täna ja täna ta järjest pikendab söögivaheaegasid. Täna on juba vapralt proovinud oma veel tekkivate hammastega ühte ja teist. Nii tekkis küsimus, et kui kiiresti peaks talle midagi juurde hakkama andma? Kas keegi oskab öelda, millal hakatakse piima kõrvale tallele lisatoitu andma?

Lambafoorumitest olen leidnud, et mõnedel kuu vanune beebi juba sööb kõike ise, kuid seda, millal peaks hakkama heinaga harjutama, pole ma leidnud :(.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 30 Dets 2011 22:19

Vabandan OT pärast, aga kas sa ikka oma "Pontust" kooli ka kaasa võtta plaanid juba? :lol:

Ent edu ja kui ta hirmsaks jääraks Ulrikuks kasvab, siis äkki sa laenad teda Tartu kandi borderitele, sest koertega peaks ta siis õige harjunud juba olema. Võid enne teda kloonida ka, sest ühte Ulrikut kokku ja lahku ajada pole vist väga põnev. :irw:

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 30 Dets 2011 22:22

Kas oled proovinud inglisekeelsetest foorumiteid leida, artikleid? Ehk saab tiba rohkem infot, samuti nt mõnelt vet.arstilt uurida? Esmasel googeldamisel tuli päris palju infot.
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

PostitusPostitas lõvi » 30 Dets 2011 22:45

Ma ei tea, kas ma olen halb googeldaja või mis. Sain ka palju infot, aga mitte seda täpselt mida otsin. Segadusse ajasid ka toidunormid. Need mis mina leidsin, rääkis kitsetalledest, kelle normid on oluliselt suuremad, kui minu väikseke praegu ära süüa suudab. Loomaarsti peale mõtlesin, aga kuna teema polnud selline tuliselt kiire, mõtlesin enne siit küsida :).

Kilbik, pean Sind kahjuks kurvastama - tegemist on auväärt preiliga, kellest ühel päeval kasvab väärikas daam, ma loodan :P.

& tiibetlased - väikesed ja suur
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Deria » 30 Dets 2011 22:46

http://www.lambawark.ee/index.php?optio ... &Itemid=97

http://anuait.ee/?lang=est&m1=1&m2=21

http://www.lammas.ee/est/

Anu Aidast peaks saama nii piimasegu, kui ka starteri mida võib juba paari päevasele andma hakata.

Ja siin soome keeles
http://www.farmit.net/kotielaein/lampaa ... n-ruokinta
"Dogs are not our whole life
But dogs help make our lives whole."
Roger Karas

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 30 Dets 2011 23:21

Vabandust... aga miks peaks üks 2-päevane lambatall olema korteris? Kas seal, kus tema sündis, oli tema ema ainuke lammas? Ausalt - lihtsalt uudishimust... :oops:
Lapsepõlevast mäletan, et vanaema tõi ka ükskord kaksikud talled tuppa, kuna utt sai vist poegimisel hukka. Toas olid nad mitte üle 1-1,5 ööpäeva - niikaua, kui nad juba kindlalt jalgel seisid. Ja siis viidi nad tagasi teiste lammaste juurde, mitte küll sinna aedikusse, kus kõik olid, vaid neile tehti omaette nurgake, kus nad koos ühe rahulikuma utega olid. Meie saime neid hiljem ka pudelist vist 2-3 korda päevas toita, segu muiudgi ei tea, aga oletan, et lehmapiim oli (vanaemal olid siis lehmad ka). Kasvasid mõlemad toredateks suurteks lammasteks.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas lõvi » 31 Dets 2011 01:28

AP, küllap igal asjal on ikka põhjus, ei ole ta mul siin lõbu pärast. Kui Sa arvad, et öösel iga kahe tunni tagant tõusta ning mässata lutipudeli, kaka ja pissiga on mingi niisama tore meelelahutus, siis mõtle palun uuesti. Mul oleks oma öödega muudki teha, kui lambatitte lutitada - ma tegelt armastan öösiti väga magada. Ausalt.

Kui sa tegelikult teada tahaksid, mitte ei otsiks põhjust trollimiseks, siis sa küsiksid mis juhtus ja kas teised lambad tegid liiga vms, mitte ei alustaks oma teksti "vabandust, aga miks peaks...."

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 31 Dets 2011 01:38

Lõvi - ma ei trolli. Lammas ei ole mitte korteriloom, sellepärast ka minu küsimused. Ja põhjust ma nagu teada tahakski - kui sa sellest ei suuda aru saada, siis on midagi korrast ära. Lammas ei ole koer ega kass ega koduküülik. Kõige parem on see, kui lambatallele suudetaks leida kas asendusema lambakarjast või siis mingi muu rahulik utt, kelle juures ja järelevalve all saab ta kasvada oma loomulikku lambaelu. Lisatoitmine imetamiseperioodi ajal jah, on vajalik, aga on hoopis iseküsimus.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas lõvi » 31 Dets 2011 01:39

Aitäh abistajatele :). Minuga võeti privaatsõnumites ühendust ja nüüd vaatame, äkki saame ta võimaliku amme juurde toimetada.

Mine Suured loomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline