Atibox 2014

kui keegi on eriti tubli olnud
& Black Sabbath
Kasutaja avatar
Postitusi: 1257
Liitunud: 09 Mär 2005 18:36
Asukoht: Tartu/Tallinn/Viljandi

Atibox 2014

PostitusPostitas piano120 » 28 Mai 2014 10:50

Et bokserite maailmanäitus Atibox toimus sel korral üle aastate Eestile kõige lähemal, oli Eestlaste delegatsioon ka rekordiliselt suur- kokku registreeritud 11 koera, kellest osalesid 10. Inimesi oli veelgi rohkem, ehkki lähedal ei olnud siiski sugugi mitte nii lähedal- näitus toimus 1300 km kaugusel Eestist- Poola linnas Wroclawis. Koeri oli kokku registreeritud 649.
Kui esimesel päeval tuli maha päris korralik äikesevihm, siis 10st koerast 9 (kõik peale beebikutsika) olid ringis teisel päeval, mil valitses rohkem kui 30 kraadine kuumalaine. Süsteem on neil selline, et individuaalne hindamine toimub kogu päeva jooksul klassides (kollased ja tiigrikarva eraldi, klassid on suured, keskmiselt on igas ringis üle 20 koera) ja iga klassi neli parimat saadetakse õhtul finaalringi, kus pealtvaatajate silme all nad siis kohtadele paigutatakse.
Seekordne näitus oli meie jaoks ajalooline- ehkki Eestist on osalejaid olnud pea igal aastal, ei ole keegi neist seni veel finaalini jõudnud. Seekord jõudsid sinna aga lausa 3!! meie koera.
Mimmi (12a) ja Ipanema (10a) kollaste emaste veteraniklassis ning nooruke Hermi kollaste emaste noorteklassis.
Mimmi tulemus on selles suhtes veel eriliselt eriline, et olles kõige vanem koer sellel Atiboxil üldse, on ta tõenäoliselt ka läbi ajaloo ainus, kes on osalenud sel näitusel ka 11 aastat varem- 2003. aastal Mariboris.

Seetõttu olid emotsioonid enne finaalringide algust tõepoolest laes. Õnneks oli pähe tulnud kaasa võtta ka eesti lipud, mis pealtvaatajatemassist selgelt välja paistsid.

Esmalt läksid ringi paarid-kasvatajad ja järglsed, millest eelviimases sõbrad lätlased 2. koha saavutasid (kennel no Akaciša, om. Inese Pablaka) ja peale seda läksid ringi veteranid. Ikka väga uhke oli seal suures ringis joosta ning Mimmi pälvis publikult lausa eriliselt tormilise aplausi.
Tulemuseks Ipanemal 4. ja Mimmil 3. koht- Üliuhke! Võitjad olid ka oluliselt nooremad ja väga väga ilusad. Veteranklassi võit läks seekord Serbiasse. Isegi Mari, kellel näitustel käidud aastaid on kokku rohkem kui minul vanust, tuli ringist välja käte värisedes- emotsioonid olid lihtsalt niivõrd võimsad.

Siis jäi oodata Hermi esinemist. Hinge kinni pidades ja lippe lehvitades jälgisime tema imeilusat sissejooksu. Ja seejärel unustasime kõik hingamise järgmiseks mõneks minutiks sootuks, kui neljas ja kolmas koht välja kuulutati. Hermit ei olnud nende seas! Uuesti liikuma- ja veel ja veel... ja kohtunik tõstab Elenile ühe sõrme. Hermi VÕITIS noorteklassi!!!! Sellist Eestlaste sõjakisa, mis seepeale tribüünidelt kostus, annab ette kujutada!
Üks video sellest ka siin- https://www.youtube.com/watch?v=CNpsFvfIpWA

Seejärel tuli aru saada, kuhu ringi tal veel minna tuleb- Atiboxi võitja tiitlile võistlevad nimelt ainult IPO tulemusega koerad, ning konkreetne ringikorraldaja saatis kolmekordsed küsijad konkreetse vastusega minema- noorteklassi koer enam edasi võistlema ei lähe. Kui aga tiitlivõistlused läbi olid, jooksid ringi korraga kuus isast- kolm kollast ja kolm tiigrit. Ülikiire konsulteerimine kataloogiga ja tõepoolest- isaste seas olid ka noorteklassi võitjad! Kiirelt jooksis Elen juba kokkupandud telgi juurde, õnneks ei olnud ülejäänud seltskond veel koeri autosse viinud, ja otse ringi- ehkki hoidsime kõiki pöidlaid korraga, siis kuuest koerast valitakse seal välja vaid üks ja parimaks emaseks tuli ka tiitli saanud imeilus tiigrikarva emane tsempionklassi koer. Kuid siiski tõepoolest väga väga uhke- me paistsime silma!

Tõu parimaks tuli parima isase, parima emase, parima juuniori ja veterani võrdluses Ibanimeline (oligi ühesõnaline nimi- Iba) noor tiigrikarva emane juunior, kelle rõõmusthõiskavaks omanikus tundus olevat Indoneeslane.

Oli väga tore reis, ehkki läbitud 2600km oli parajaks katsumuseks kõigile- kuid kogetud emotsioonid korvavad selle mitmekümnekordselt. Järgmisel aastal uuesti, siis juba Saksamaal! :)
Tore on ka see, et lisaks eestlastele olid suures ringis võidukad ka meie naabrid lätlased- lisaks kasvatjaklassile oli tiigrikarva emaste tsempionklassis II Just for Me no Akacisa (om. Inese Pablaka) ning nooremate ja vanemate juuniorklasside punaste isaste koondvõitja, Atibox Junior Winner 2014 Gesper Brisart Nordom (om. Veronika Veljaninova). See on loodetavasti tõestuseks sellest, et meie kasvatajad on liikumas õiges suunas ning meie erinäitustel osalevad koerad võivad tõepoolest julgelt rinda pista ka maailma suurvõistlustel!

Rohkem pilte peagi, kui õnnestub need ära sorteerida :)

Eesti koerte tulemused

Ability Harmony Hermione om. Elen Kivi-Paju
Noorteklassi VÕITJA!!, Poola Sert

Mersu Gingery Mimmi om. Mari Nõmmemaa
VET SP/3

Golden Amulette Big Mum's Hope om. Mari Nõmmemaa
VET SP/4

Lakifan Gerald O'Guido om. Svetlana Titova
CH SP

Just Dream Become True no Akaciša om. Aivi Org
CH SP

Borok'ko Falkonet Bien Faset om. Margit Siigur
NOO SP

Ability Groove von Glehn om. Raivo Lugima
AVA SP
Groove püsis oma ringis, kus osalejaid oli 26, nii kaua, et hoidsime juba hinge kinni- kas ehk? Kuid lõpuks tuli tal siiski lahkuda käepigistusega.

Braveheart di Casa Vernice om. Natalja Tomingas
NOO SP

Lakifan Honey Bouquet O'Guido om. Natalja Tomingas
AVA VH

Lakifan Maggy Mai om. Vladislav Latõsev
Beebi L
Manused
elen.jpg
elen.jpg (106.84 KB) Vaadatud 3965 korda
"Põhjus, miks koeral on nii palju sõpru on sellest, et oma keele liigutamise asemel liigutab ta intensiivselt saba."
http://web.zone.ee/maarjakalma

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar
Postitusi: 7261
Liitunud: 17 Aug 2004 17:49
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: Atibox 2014

PostitusPostitas Kirke » 28 Mai 2014 14:30

Vanaema Ipa uhkele 4.dale saame kiidelda ka mede tittede taadiga - Della Monte Klio Bal'Tsano oli veteranide 1. :heart:

Igatahes väga uhke!
Palju õnne kõikidele! :lill:
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar
Postitusi: 13061
Liitunud: 17 Aug 2004 22:42
Asukoht: unila

Re: Atibox 2014

PostitusPostitas airepiret » 30 Mai 2014 17:48

Vägevad tulemused :lill:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar
Postitusi: 2026
Liitunud: 18 Aug 2004 09:52
Asukoht: Valga

Re: Atibox 2014

PostitusPostitas Gaidah » 30 Mai 2014 23:35

VÄGEV!
Palju õnne!
:plaks:
Parimate soovidega......

Mine Näituste autahvel

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline