koer ei allu kutsumisele

ehk kuidas koeraga hästi hakkama saada

koer ei allu kutsumisele

PostitusPostitas hmv » 15 Dets 2017 01:17

Tere!
Mul on väike probleem tekkimas. Nimelt mul on isane 6kuune Berni-Alpi Karjakoer, kes enne väga ilusti kutsumise peale tuppa tuli, kuid nüüd täielikult ignoreerib inimese käsklusi. Varem lasime koera uksest välja ja ta sai oma toimetusi teha ning kutsumise peale tuli ilusti tuppa ning sai maiust ja kiitust. Nüüd kui koer kuuleb, et teda hüütakse ja on isegi nähtaval kaugusel istub ta maha ja lihtsalt passib otsa. Mitte miski teda sealt ära ei kutsu. Olen proovinud maiusega, kilekotiga krõbistada jne, kuid tulutult. Kui lõpuks koerale järgi lähen siis u 2m enne koera tõuseb ta püsti ja hakkab nagu mängima? samal ajal uriseb ja proovib haukuda (mitte kurjalt, pigem nagu mänguliselt) ja hüppab ringi, kätte ei anna. Kui ükshetk siis tal turjast kinni saan siis hakkab hammustama. Kas keegi oskab midagi soovitada, mida tuleks proovida või ettevõtta?

Re: koer ei allu kutsumisele

PostitusPostitas Klarika » 17 Dets 2017 09:57

Puberteet on koeral. Siis muututaksegi jonnakaks, nagu lapsedki ju :D kui muidu kuulasid sõna, siis pubeka eas tahetakse ise otsustada. Mina soovitan mõnda aega käia rihma otsas, nii 5m rihma näiteks. Kui kutsud enda juurde ja koer peaks jälle ignoma, siis lihtsalt tõmbad rihmast ta enda juurde ja annad maiust. Mitte mingil juhul ei tohi teha nii, et kui kutsud, koer ignob ja siis nii jääbki, et ta ei peagi sinu juurde tulema kutsumise peale.

Mine Sõnakuulamine, käitumine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist