Koer sööb kõike, mis ette jääb

ehk kuidas koeraga hästi hakkama saada
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Sept 2017 10:03

Koer sööb kõike, mis ette jääb

PostitusPostitas rebex » 01 Sept 2017 10:08

Tere, mul selline probleem, et on kodus umbes aastane hurda-basenji tüüpi kutsikas. Kui kodust ära lähme, hakkab ta sööma kõike, mis ette jääb.. vaip, diivan, riidest toolid, riided.. ühesõnaga kõik. Kuidas oleks võimalik oma kodu kaitsta sellise jama eest? Kuidas teha koerale selgeks, et see ei ole õige käitumine? Koer on tavaliselt üksinda kodus vaid 2-3 tundi max. Peidame küll kõik võimalikud asjad tema ulatusest ära, kuid kui nüüd viimati koju tulime, on ta hakanud ka diivanit lammutama ning toole sööma.. Millest selline käitumine võib tingitud olla? Äkki keegi oskab aidata, ei oska enam midagi teha.. oleme mõelnud ka puuri ostimisele, et koer seniks ajaks puuri panna, kui kodust ära olema..

Postitusi: 11
Liitunud: 27 Nov 2016 11:03

Re: Koer sööb kõike, mis ette jääb

PostitusPostitas Klarika » 01 Sept 2017 18:45

Ega puur ongi ainuke variant sellisel juhul ning 2-3 tundi puuris olla ei ole pikk aeg.
Kui tegemist on kutsikaga, siis kasvab välja selelst närimisest.

Kasutaja avatar
Postitusi: 450
Liitunud: 08 Juul 2009 16:55
Asukoht: Tallinn/Kehra

Re: Koer sööb kõike, mis ette jääb

PostitusPostitas Adele » 03 Nov 2017 16:40

Ei pruugi välja kasvada. Võite üksindusahistuse kohta ka igaks juhuks lugeda.
Puuriga tuleb koera ka harjutada. Ei saa teda koheselt sinna paariks tunniks kinni panna. Endal on koer puuri õpetatud ja jumal tänatud. Muidu oleks ta raudselt kutsikaeas elamise ümber disaininud. Nüüdseks on puur talle nii oma tuba, et käib seal vabatahtlikult ning kui reisidel käime, on hotellis puur asendamatu, kui teda üksi tuppa tahame jätta. Ilma puurita lõugab nagu segane ja ilmselt ka suurest stressist näriks asju. Oma puuris on vait kui sukk.. Või noh, tegelikult norskab.
Kui ta teil tõesti kõike närib, siis on tema enda tervise ja teie närvide huvides tõesti kõige mõistlikum ta puuri õpetada. Lisaks, kui see käitumine on ärevusest, üksindusahistusest, siis loomakliinikutes müüakse ka mingisugust ainet (kas kaelarihmana või elektri adapteriga), mis aitab koertel rahuneda.
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

Mine Sõnakuulamine, käitumine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline