Herpese viirus

jooksuaeg, paaritus ja sünd; titepere hooldamine
Kasutaja avatar

Herpese viirus

PostitusPostitas maris » 14 Mär 2005 11:41

Kui kutsikad esimestel elupäevadel emapiima ei saa, võivad nad selle viiruse tõttu lihtsalt hääbuda (nn fading puppies)...

Koja loomaarstid (ja mõned kasvatajadki) ehk oskavad siia fakte ja kogemusi lisada?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 14 Mär 2005 23:31

Labradoride erinäituse 29.05.04 kohtunik Mary Wiest (kennel Beechcroft) kirjeldas viimases labrakate ajakirjas oma tööd ja siis ka ebaõnne- herpest... :(
,,Siis ei teadnud ma sellest piisavalt ja kuulasin vet.i soovitusi hoida kutsikaid soojas, mis tapab herpese viiruse. kutsikatel olid villid igal pool ja nad nutsid nii südantlõhestavalt ning nende ema oli närvis, kuna kutsikad nutisd. Kokku suri 14 kutsikat (2 pesakonda).
Nüüd tean, et kui herpes peaks tulema, siis panen kutsikad kohe magama. Selle haiguse vastu ei aita miski ja on ainult koerte piinamine. Praegugi on asjast raske rääkida.''
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 15 Mär 2005 09:01

Mulle öeldi nii, et temperatuuri peaks hoidma 38-41 kraadi vahel, sellel temperatuuril ei suuda viirus enam paljuneda. Samas ei kuulnud ma vähemalt selle konkreetse juhtumi puhul, mis mind küsima ajendas, villidest midagi.

:ahoi: loomaarstid - kas Eestis seda tõesti (õnneks) ei ole esinenud, et sellest midagi ei teata?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 15 Mär 2005 09:08

Netis on natuke infot, kui otsida "canine herpes" -t.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

White'n Black
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Trips » 15 Mär 2005 09:52

appiiii, mulle ja praegu selliseid jutte!
aga kui keegi räägiks täpsemalt.....
Koer - Inimlikud voorused ilma inimlike pahedeta. (Lord Byron)
www.landseer.ee

Kaja

PostitusPostitas Kaja » 15 Mär 2005 10:52

Soovitan rääkida Maret Kärdiga, tal oli herpese-kogemus border collie pesakonnas. Ei surnud kõik kutsikad, Maret suutis aidata, kui asjale jälile sai! Üks tunnus olevat tõesti vistrikud varvaste vahel ja ka näos, olen kuulnud.

Pommidega kollid tulevad taksodega
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Linda » 15 Mär 2005 14:51

Kaja mäletab õigesti, Maret Kärdil oli tõesti bordercollie pesakonnal hepresviirus. Tal on ka kutsikad fotografeeritud jne. Rohkem herpese juhtumeid pole Eestis küll kuulnud.
"Pommiähvardus" [img::]http://home.tiscalinet.ch/chriskuert/smiley/bomb.gif[/img]

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 15 Mär 2005 17:25

mis põhjustab herpesi.
Kas siis ainult ``Kui kutsikad esimestel elupäevadel emapiima ei saa``
või on veel muid tegureid?

Kaja

PostitusPostitas Kaja » 15 Mär 2005 17:41

Herpes on viirus. Panin otsingusse ja leidsin kohe esimeste seast: http://www.showdogsupersite.com/kenlclu ... /vhr2.html Ei ole põhjustatud sellest, et kutsikad ei saa emapiima, ikka on see elukas ema organimis varem olemas ja kutsikad sünnivad koos viirusega. Kui kunagi Mareti õnnetust kutsikaloost temaga põgusalt rääkisin, siis jäi meelde, et viirust ennast organismist välja ei saadagi tänapäevaste ravimitega. Võibolla ma mäletan valesti. Eks peab hakkama lugema, mida targemad kirjutavad!

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 15 Mär 2005 18:06

Kaja kirjutas:...siis jäi meelde, et viirust ennast organismist välja ei saadagi tänapäevaste ravimitega. ...

Inimherpesega on küll paraku niimoodi, kuid loomadel on mõnikord mõned asjad teisiti... ? :hups:
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

PostitusPostitas sander » 16 Mär 2005 02:18

Kirke kirjutas:
Kaja kirjutas:...siis jäi meelde, et viirust ennast organismist välja ei saadagi tänapäevaste ravimitega. ...

Inimherpesega on küll paraku niimoodi, kuid loomadel on mõnikord mõned asjad teisiti... ? :hups:

Herpesviirused (neist kõige tuntum on see mis inimestel huultel ohatist tekitab) elavad vist siiski kõik oma latentsel kujul närvirakudes kust nad siis stress ja imuunsusüsteemi nõrkus saavad esile kutsuda. Kuni see jääb latentseks niikaua ei ole see tegelikult oluline kas ta on või ei - nii inimeste kui koerte seas on seda parasvöötmes üle 35% populatisoonist. Grippi järel üks paremini kohastunud viiruseid.

Kaja

PostitusPostitas Kaja » 02 Apr 2005 17:12

Lemmikkipalstat/Klinikkaklubi ühes teemas suunati muuseas vaatama sellist lehte: http://www.ivis.org/advances/Infect_Dis ... m.asp?LA=1

PostitusPostitas one » 14 Juun 2008 09:33

Kas keegi oskab öelda mis on selle vaksiini nimi mida praegu kasutatakse herpese vastu vaksineerimisel?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tkats » 14 Juun 2008 15:56

Eurican Herpes 205 MERIAL
Vähemasti sellise nimega on kleepsukesed, mis peale herpese vastu vaktsineerimist passi kleebiti. Vaktsineeritakse herpesviiruse vastu Õismäe Loomakliinikus, esimene vaktsiin vahetult peale paaritust, hind 585EEK, teine süst 10 päeva enne oletatavat poegimispäeva, hind 485EEK.

(koja toetaja) & JRT Milvi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas JanneO » 14 Juun 2008 22:57

Eks vaktsineerida saab mujal ka, õnneks on seda vaktsiini nüüs Eestis saada. Kuna huvilisi on vähe, siis kindlasti ei hoia enamik kliinikuid seda vaktsiini kogu aeg kapis, aga kui pisut ette teatada, saab ju tellida.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 13 Okt 2010 21:26

Kas hetkel on kellegil või teab keegi kedagi:) kellel oleks 1 doos Herpese vaktsiini ära ärida....

tean et 10 kaupa saab tellida aga se maksaks 4000... 1 ampull 400..maaletojalt...aga ükski kliinik ei taha seda sisse võtta kuna puudub nõudlus...aga ehk on nüüd tekkinud...

Kevadel kui helistasin - pea kõik Eesti kliinikud läbi, siis pooltes neist ei teatudki midagi sellest jne...või oli mõni aegund doos tallel...tellimisest polnud keegi huvitatud. sain siis abi Soome kaudu tellides 2 annust, millest üks kulus ära...
aga nüüd teine emane tiine ja ühe doosi saanud ja teine täpselt puudu:)

Mõtlesin et küsin kodalastelt äkki mõnel koduski kapis varu...olen tänulik ostja, vastake privasse.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dutch » 14 Okt 2010 08:57

Helista Õismäe Zoovetkeskusesse, kuuldavasti on neil see olemas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 14 Okt 2010 11:25

Tänud!!!

PostitusPostitas ninasaba » 20 Veebr 2011 15:09

Hetkel on selline väljavaade, et suure tõenäosusega meile seda vaktsiini enam üldse ei tooda - kui just keegi ei telli mingi kambaga ja ei osta kogu portsu välja, mis maale tuua tuleb vms. Vaktsiin on kallis ja juba teist korda on suur kogus jäänud realiseerimata, juba eelmisel korral oli veterinaaridel tegu maaletooja veenmisega.
Niiet kes on huvitatud, peaks pikemalt ette planeerima ja otsima erinevaid võimalusi.

Muidugi kui kellelgi on infot, kust või millist kanalit mööda võiks kiiresti ühe doosi hankida, siis olen tänulik info eest.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 19 Dets 2011 23:19

Igal juhul Vilde tee Loomakliinik kinnitab, et neil on vaktsiini, vt http://www.facebook.com/pages/VILDE-TEE ... 2788932193
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bella » 11 Jaan 2012 21:44

Kas keegi oskab midagi enamat rääkida sellest herpes viirusest, soomlastelt sain sellise lingi, kus väidetakse et 70-80% meie koertest on ilmselt nakatanud sellest, on see tõesti võimalik. :(

http://www.malinuts.net/koiran_herpes-2.pdf
Mida rohkem ma inimesi kohtan, seda rohkem meeldib mulle mu koer!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 11 Jaan 2012 21:46

Herpesest oli artikkel ajakirjas KOER, paar-kolm aastat vist juba sellest, kohe ei meenu....

Parandan - otsisin ja on 1/2008, kasutatud materjale, mis eelnevalt ilmunud saksa lambakoerte tõuühingu ajakirjas.
Maailm on värviline!

(koja toetaja) & JRT Milvi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas JanneO » 11 Jaan 2012 22:42

See malide lehel olev artikkel on Merja Dahlbomi kirjutatud, st usaldusväärne materjal.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 11 Jaan 2012 22:57

Juhul, kui sul ei ole massiliselt tiinuse hääbumisi, surnult sündinud või kohe peale sündimist surnud kutsikaid - siis ole rahulik, kõik peaks korras olema :) Aga jah - on probleem.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bella » 12 Jaan 2012 02:37

airepiret kirjutas:Juhul, kui sul ei ole massiliselt tiinuse hääbumisi, surnult sündinud või kohe peale sündimist surnud kutsikaid - siis ole rahulik, kõik peaks korras olema :) Aga jah - on probleem.

Seda on minu jaoks nagu veidikene vähe, miks ma peaks ootama, kui see hakkab näiteks juhtuma massiliselt, ma tahaks ikkagi sellest teada praegu ja natukene ennem, kui selline asi peaks muutuma juba massiliseks. Ma ei saa ka aru AP Sinu postitusest, mis on massiline, seda võib võtta suure kenneli mõistes tõesti 100 kutsikat surnult sündinuid - on juba probleem, kuid minu mõistes on igal sündival või sündimata kutsikal hindamatu väärtus.
Kas keegi on sellega meil Eestis otseselt kokku puutunud ja oskaks oma isiklikke kogemusi jagada ja on seda vaktsiini kasutanud, millised on olnud selle tulemused ? ( Mari ma tean, et Sina kasutasid kunagi ja tundub , et õnnestunult ) :angel:
Mida rohkem ma inimesi kohtan, seda rohkem meeldib mulle mu koer!

PostitusPostitas inna » 12 Jaan 2012 18:55

Mitmed aastad tagasi käisin ma Soomes paaritamas berni karjakoera.Koer hakkas poegima ja tal sündis 5 surnut herpese tunnustega kutsikat,seejärel tehti keisrilõige ja oli veel 2 surnut ja 1 elus kutsikas,kes suri.Kutsikatel tuli ninast verist eritust.Kutsikat sai lahatud Tammsaare loomakliinikus ja siseelundites esines herpesele omaseid verevalumeid.Herpest oleks saanud paremini testida Soomes kuid siis oleks pidanud sinna saatma külmutamata kutsika või siis üle -100 kraadi.Eestis tehakse Lasnamäel herpese uuringuid hobustele ja Tammsaarest on saadetud kasside proove lobaklini.Kahjuks ei telli Eesti labor vastavaid herpese määramise preparaate laborisse kuna väidetavalt ei ole nõudlust koerte uurimiseks.
Täiskasvanud loomal on herpest väga raske määrata,on võimalik uurida Soomes.
Lääne-Euroopas kasutavad mõned isaste koerte vaktsineerimist,enne esimest paaritust ja siis 6 kuu pärast ja 2 korda aastas.Paljud kasutavad ainult kunstlikku seemendust,sest kardetakse,et kui isane herpese saab,võib ta steriilseks jääda.
Mõni koer,kelle kutsikad on herpesega surnud,võib saada ka immuunsuse ja teine pesakond tuleb normaalne.
Emaseid koeri võib vaktsineerida herpese vastu 1 nädal peale paaritust ja nädal enne poegimist.
Herpes on küllaltki ohtlik asi ja nakatuda võib mitmel viisil.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 12 Jaan 2012 19:56

Kindlasti tasub herpese kohta huvi tundvatel inimestel minna kuulama seda loengut
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Re: Herpese viirus

PostitusPostitas tiia333 » 23 Jaan 2018 13:06

Kui kellelgi soov herpese vaktsiinile siis on moned doosid kylmkapis, 1 doos 40 eur, 2 doosi kokku 80 eur. Saab kasutada veel 2018 augustis. Huvi korral kirjuta privasse.

Mine Emane koer... ja kutsikad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline