Komplikatsioon peale koera steriliseerimist?

kui ei oska kuhugi oma häda liigitada, esmaabi
Kasutaja avatar

Komplikatsioon peale koera steriliseerimist?

PostitusPostitas Laura5 » 21 Aug 2012 15:11

Käisin siis oma Iiri Setteriga (7a) operatsioonil 2.08.2012 , kuna üleöö tekkis tal mädaeritus tupest ja arstile pöördudes avastati, et tegu on mädaemakaga ja lõigata tuli kohe seesama päev.

Kutsa taastus ilusti :sõi,jõi,käisime jalutamas. Ka õmbluste väljavõtmine ja haava ülevaatus sujus ilusti, arst oli olukorraga rahul. Lõpetasime ka antibiootikumi kuuri nii nagu oli ette nähtud.

Mure selles, et nüüd , kui möödas on kolmas nädal peale operatsiooni , märkasin eile , et kutsal tuleb pisut pruunikat eritist tupest . Kuna juba kolm nädalat on möödas, ei tohiks see enam operatsiooni järgne komplikatsioon olla, kuid mis võib selle pruunika eritise põhjuseks olla? Kas kellegil on olnud sellist kogemust peale koera steriliseerimist? Pean ära mainima, et seda pruunikat eritust tuleb vähe, kuid olen siiski pisut mures.. :( Kutsa ise tunneb end hästi(sööb,joob,jalutab).

Olen äärmiselt tänulik, kui keegi saaks nõuga aidata :)
Laura

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 21 Aug 2012 15:17

Kas raviarsti poole ei saa pöörduda? Näiteks telefonitsi?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura5 » 21 Aug 2012 15:22

Helistasin eile raviarstile, sealt öeldi, et kui nii pikk aeg on juba operatsioonist möödas, siis ei tohiks olla see operatsioonijärgne komplikatsioon ja, et peaksin kutsat jälgima, et kui läheb hullemaks, siis arstile. Kuna öö jooksul pole hullemaks läinud , siis mõtlesin , et uurin ehk on keegi foorumist sellise murega kokku puutunud.
Laura

Kasutaja avatar

Re: Komplikatsioon peale koera steriliseerimist?

PostitusPostitas Miikene » 01 Sept 2018 22:52

Mind huvitab, mis Sinu koerast sai. Minu Lilliga sama lugu nüüd. Aasta tagasi steriliseeriti mädaemaka tõttu, sel suvel hakkas tulema pruunikat eritist (vesine, aga värvunud beežikas-hallikast helepruunini) oleme arstil käinud, emakaköndi põletik välistati ultras, ka vereanalüüsis põletikunäitajad absoluutselt korras. Kuu aja pärast ultrat korrati, kuna arvatava tupepõletiku AB ravi tulemust ei andnud, aga põletikku ei tuvastatud. Pärast AB ravi on koer hakanud ka oksendama. Olen mures ja nõutu.

Kasutaja avatar

Re: Komplikatsioon peale koera steriliseerimist?

PostitusPostitas *Kaja » 02 Sept 2018 09:59

Miikene kirjutas:Mind huvitab, mis Sinu koerast sai. Minu Lilliga sama lugu nüüd. Aasta tagasi steriliseeriti mädaemaka tõttu, sel suvel hakkas tulema pruunikat eritist (vesine, aga värvunud beežikas-hallikast helepruunini) oleme arstil käinud, emakaköndi põletik välistati ultras, ka vereanalüüsis põletikunäitajad absoluutselt korras. Kuu aja pärast ultrat korrati, kuna arvatava tupepõletiku AB ravi tulemust ei andnud, aga põletikku ei tuvastatud. Pärast AB ravi on koer hakanud ka oksendama. Olen mures ja nõutu.

Veterinaari nõuannet ei anna - ei ole ju loomaarst. Kuid jagan kogemust. Neli nädalat tagasi sai aeg otsa mu senisel vanimal emasel colliel, kes ei olnud steriliseeritud, kel olid jooksukad pikkade vahedega ja kel tekkis teinekord peale valetiinuse märke vaginiidimoodi voolus. Koera enda enesetunne ja käitumine olid normaalsed ja see vooluski möödus enamasti nii nädalakesega. Küll aga hakkas vanusega tulema märke, et neerude tegevus on nõrgenenud. Sisuliselt katse-eksituse meetodil leidsin talle sobivad kapslid, mis elu viimasel aastal muutusid igapäevaselt hädavajalikeks - kui tegin paarinädalase vahe sisse, siis hakkas üldseis imelikumaks muutuma, kadus aga koheselt, kui taas hommikul kapsli sisse sai. Tema jaoks uskumatu imerohi! Elas ta päevapealt 14 aastat ja 10 kuud vanaks. Naturaalse sisuga kapslid ja loomulikult imesid ei tee, kuid ju hoidis mingid asjad toimimas ja keskkonnad bakterite suurlevikuks sobimatumatena. Proovi Urinali kapsleid, apteekides vabamüügis, üsna sageli ka soodusega ja mõni apteek müüb ka 10 kapsli kaupa, et ei pea korraga tervet suurt pakki niisama koju ostma. Saba-aluse eritised võivad emasel olla ju päris mitmel erineval põhjusel ja vanusega neid kipub ikka kergemini tulema. Kui antibiootikumid tekitasid kõrvalmõjusid, kuid probleem ise ei kadunud, analüüsid-uuringud mingit tõsisemat haigust ei näita, siis võibki olla vaja hoopis üle vaadata toitmisega ja seedeprotsessidega toimuva.
Maailm on värviline!

Mine Tervisemured

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline