Raskekujuline ebatiinus

kui ei oska kuhugi oma häda liigitada, esmaabi

Raskekujuline ebatiinus

PostitusPostitas Marubi » 10 Apr 2017 19:50

Minu 1 aasta ja 8 kuusel emasel koeral oli nüüd mõned kuud tagasi teine jooksuaeg, peale mida jällegi ebatiinus. Seekord raskemakujuliselt kui eelmisel korral - koer, kes alati teiste koertega väga hästi läbi saanud, on nüüd pea kõikide koertega agressiivne, sh agressiivne kodus ja ka teiste koduloomadega. Või siis vastupidiselt, täiesti apaatne. Üksikud selgemad päevad, kus endine koer on tagasi, aga neid siiski vähe. Samuti on piimanäärmetes piim ja kõhualune lotendab korralikult. Kolm kuud juba jooksuaja lõpust aga sellel ei paistagi lõppu tulevat. Täna käisime loomaarsti juures kes andis Galastopi kuuri kuueks päevaks.
Kas on kellelgi olnud sarnast kogemust koera ebatiinusega? Kas Galastop on lisaks piimanäärmete kuivatamisele leevendanud ka käitumuslikke probleeme? Plaanin oma koera kindlasti steriliseerida niipea kui on hormonaalne tasakaal endisel tasemel , aga sooviks ka sel teemal teada kas steriliseerimine on Teie koera muutnud rahulikumaks või pigem rohkem agressiivseks? Nagu loomaarst mind täna hirmutas, et alati ei pruugi emaste steriliseerimine olla hea mõte kuna võib emasel koeral agressiivsust hoopis süvendada ning soovitas kaaluda keemilist steriliseerimist. Palun jagage oma kogemusi!

Kasutaja avatar

Re: Raskekujuline ebatiinus

PostitusPostitas muumiliina » 11 Apr 2017 04:11

Mina olen küll veendunud isase koera pidaja, aga kunagi oli mul olude sunnil emane napoli mastiff. Enne steriliseerimist tal ebatiinused muidugi olid, aga need väga oluliselt tema käitumist ei mõjutanud, galastopi ei pidanud kasutama, seega selle preparaadi mõju käitumisele ma ei oska öelda. Üks kord siiski ebatiinuse pärast loomaarsti juures käisime - asi nägi välja nagu ebatiinus, nisad korralikult piima täis, aga miskipärast tekkis see kolm kuud pärast jooksuaega. No igatahes arst nentis ka, et täitsa ebatiinus, miks nii hilja, ei tea. Mingi aja jooksul läks üle igatahes. Hiljem sai ta steriliseeritud, ka see käitumist ei muutnud, ei rahulikumaks ega agressiivsemaks. Muutus ainult nii palju, et kui ta täiesti emasena terroriseeris minu isast dogi selgahüppamisega põhiliselt jooksuajal, vahetult enne ja vahetult pärast jooksukat, siis steriliseerituna tegeles ta sellega iga päev. Ainus asi, mis pärast steriliseerimist muutus, oli karva struktuur. Napoli mastiff õnneks lühikarvaline koer, nii et see väga hull ei olnud, kui sul on pikakarvaline koer, siis tuleb arvestada, et karv võib oluliselt muutuda.

Aga ehk satub siia foorumisse keegi, kellel on emastega rohkem kogemusi. Mulle tegelikult see koera käitumise kirjeldus kõige rohkem ei meeldi, kogu see agressiivsus ja apaatsus vaheldumisi ja siis veel mõnel päeval täiesti normaalne. Ma ei tea, kas see ikka on päris normaalne ebatiinuse puhul?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 11 Apr 2017 04:37

Eelmist postitust enam täiendada ei saanud - mida tähendab keemiline steriliseerimine? Innavastased tabletid? Nende puhul kindel EI!

PostitusPostitas Marubi » 11 Apr 2017 09:16

Keemilise steriliseerimisega mõtles arst, et paigaldatakse naha alla kiip/hormoonimplantaat, mida tavaliselt tehakse isastele koertele keemilise kastreerimisena. Ise ma sellesse väga ei usu ja läheksin ikka tavalise steriliseerimise teed. Emastel koertel tavaliselt see ebatiinus lööbki välja ca 2 kuud peale jooksuaja lõppu, kui tiinel koeral peaksid sündima kutsikad. Minu koeral oli peale jooksuaja lõppu 2 kuud sellist apaatsemat olemist, kus ta ei tahtnud jalutada ega mängida eriti, kujutas ette et tal pojad kõhus ja peab hästi rahulikult olema. Niiöelda "kutsikate" sündimise hetkest läks peast soojaks, hakkas kaitsma kodus oma pesa, käis mööda tube ringi ja mölises omaette, haukus, vingus, õues oli ka kuri enamuste koertega, eriti teiste emastega. Teoorias võib selline käitumine kesta sama kaua kui muidu koeraema oma kutsikaid imetaks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 11 Apr 2017 16:23

Selge, siis käitumine täiesti normaalne. Sellist keemilist steriliseerimist ma kommenteerida ei oska, seega ei tea, mis ohud sellega on ja kui palju see erineb innavastastest tablettidest. Isiklikult eelistaksin siiski kirurgilist steriliseerimist, kui mõni loomaarst mind lausa ümber veenda ei suuda :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 12 Apr 2017 15:34

Kui hormoonid korda saavad, muutub ka käitumine tagasi tavapäraseks. See on küll huvitav arvamus, et steriliseeritud koerad kurjaks lähevad, siiani on sterrimist reklaamitud kui imeravimit kurjuse vastu.
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

Mine Tervisemured

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline