koer terve päeva kuumas autos, kuidas sekkuda?

Et säilitada igavesti vaidlusalaseid teemasid, kust on kõigil midagi õppida.
spannud südames
Kasutaja avatar
Postitusi: 535
Liitunud: 23 Aug 2004 14:03
Asukoht: omadega rabas

koer terve päeva kuumas autos, kuidas sekkuda?

PostitusPostitas marin » 12 Juul 2006 09:58

Sattusingi eile pealkirjas mainitud asja tunnistajaks olema. Pisike karvane koer (spitsilaadne) istus kuumaksköetud autos pea viis tundi (võibolla ka kauem kuna hakkasin aega arvestama hetkest mil ma ta pidevat haukumist tähele panema hakkasin). Juhipoolne aken oli mingi 10 cm pilukil ja kogu lugu, auto tumesinine, hästi päikest ligi tõmbav. Omanikku tuvastada ei suutnud (auto seisis suure haigla polikliiniku ees parklas). Mida sellisel juhul teha? Ok, see koer lahkus ilmselt elusana (käisin iga poole tunni tagant vaatamas kas eluvaim sees), aga samas tean juhtumit mis nii positiivselt ei lõppenud. Torkasin kojamehe vahele ELSi infolehe koera pidamisest kuuma ilmaga, rohkem mõistus ei võtnud.
Aga kui oleks situatsioon olnud hullem, et näed kuidas koer on ilmselgelt hinge vaakumas? Kuhu teatada? Katsuda akent lahti kangutada (ja pärast saada mingi paragrahvi alusel süüdistus)? Või mida? Kolkida autot kuni signalisatsioon (kui seda on) üürgama hakkab, et ehk omanik tuleb vaatama? Kutsuda politsei? Kui keegi oskaks täpsustada just seda seaduse poolt, oleksin tänulik. Kas sellise teo eest on seadusesilmal võimalik koeraomanikule märkus teha? Soomes vist oldi üpris ranged selliste asjadega...
"No one who lives with a Cocker Spaniel is ever alone" DogMama
"If you’re going through hell, keep going!" Winston Churchill

Kasutaja avatar
Postitusi: 1897
Liitunud: 19 Aug 2004 16:49
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitas dutch » 12 Juul 2006 10:09

Ma arvan, et see on sama, mis koera elu ohustamine. Ja kohale tuleks ilmselt kutsuda politsei. Nad peavad siis mingi seisukoha võtma ning kui loom on eluohtlikus seisus ka tegutsema. Näiteks auto klaasi katki lööma. :roll:

Postitusi: 305
Liitunud: 31 Aug 2005 15:46
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Sixtus » 12 Juul 2006 10:51

Eks siis tuleks inimesel endal proovida. Karvane kasukas selga, autosse istuma pikaks ajaks ja pisike pilu õhuks. Mida ise ei ole kogenud, selle suhtes ollakse pime.

Kasutaja avatar
Postitusi: 1049
Liitunud: 19 Juul 2005 12:37
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas spanjel » 12 Juul 2006 10:59

Sellisel juhul oleks kasulik helistada politseile ja mitte selleks, et kohe klaas katki löödaks aga politseil on võimalus võtta ühendus omanikuga (seda ka kohale tulemata)...aga kui midagi üle ei jää eks siis leitakse radikaalne lahend :idea:

Kasutaja avatar
Postitusi: 206
Liitunud: 11 Jaan 2005 13:23
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Smilla » 12 Juul 2006 12:33

No, mõistan, et koer pool päeva päikselõõsases autos on väga ohtlik trikk. Aga kuna auto oli haigla/polikliiniku ees, siis ehk oli peremehega midagi juhtunud, mis takistas tal koera koju varju viimast. Meil ju ei saa ka väikest koera polikliiniku ootesaali kaasa võtta, sest uih-vuihh "loomad elutoas".

Loomulikult võis olla tegu ka pererahva hooletusega. Aga võib-olla oli miskit tõsist ja ootamatut peremehe tervisega ....
Lihtsalt mõtisklen.
Life is a High when you are owned by a Skye, or in other words: Life without a Skye is no life at all

Kasutaja avatar
Postitusi: 1049
Liitunud: 19 Juul 2005 12:37
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas spanjel » 12 Juul 2006 12:42

Ka selle (kas omanik on haiglas ja kui tõsine probleem on) saab politsei välja selgitada ja vajadusel leida sugulase või kontaktisiku :idea:

Kasutaja avatar
Postitusi: 838
Liitunud: 05 Okt 2004 14:00
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Bella » 12 Juul 2006 15:06

Meil on ka olemas esimene kohtulahend, kus üks noor daam jättis samuti teadlikult oma koera autosse lööskava päikese kätte ja see ka seal kahjuks suri. Trahv oli päris kopsakas summa. Polisei käis majaelanike kutse peale ka kohal, kuid omanikuga ei olnud võimalik ühendust saada, kuna ta ei elanud oma elukohas ja kahjuks puuduvad ka kõigi telefonid andmebaasides. ( pidevalt muutuvad numbrid )
Mida rohkem ma inimesi kohtan, seda rohkem meeldib mulle mu koer!

Kasutaja avatar
Postitusi: 1049
Liitunud: 19 Juul 2005 12:37
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas spanjel » 12 Juul 2006 15:18

Kas kuts oli sellel ajal (kui pollarid käisid) veel elus?

spannud südames
Kasutaja avatar
Postitusi: 535
Liitunud: 23 Aug 2004 14:03
Asukoht: omadega rabas

PostitusPostitas marin » 12 Juul 2006 15:24

Aitäh, olen hulka targemaks saanud. :)
Ei oska öelda, kas tegu oli polikliinikukülastajaga või mitte (5 tundi külastust on muidugi pisut pikavõitu, aga mine tea). Siin majas on võimalik jätta koer rihma otsas ootama topeltvälisuste vahele koridori(seda varianti ka kasutatakse päris tihti ja kaebusi seoses koertega ei ole olnud). Tegelikult oli see konkreetne juhtum pigem ajend küsimusele, et teaksin kuidas käituda kui peaks analoogne asi jälle ette juhtuma.
Inimesed ei tule lihtsalt selle peale, et paokil aknast ei ole suurt tolku kui väljas 30 kraadi sooja. Vahel on hea inimestele lihtsaid tõdesid meenutada. :)
"No one who lives with a Cocker Spaniel is ever alone" DogMama
"If you’re going through hell, keep going!" Winston Churchill

Kennel Crownmaple põrandalapid
Kasutaja avatar
Postitusi: 496
Liitunud: 05 Mär 2005 21:18
Asukoht: Tartu/Helsinki

PostitusPostitas Siret » 12 Juul 2006 19:40

Saksamaal peale kurba juhtumit näitusel(4 koera surid autos ära).Käivad töölised ringi autodevahel ja otsivad kas kellegi koer on autosse jäänud.Ja kui leitakse siis karjutaks infopuldis sellest mitmes keeles.Kui kedagi ei tule lüüakse aken katki vöi kutsutakse poltisei.

Mina ise ka vist lööks akna katki,sest politseil vöib nii kaua aega minna ja nad vöivad ka öelda,et nemad sellega ei tegele :roll:

Ei jäta ka laevapeal eriti peale Pärnu näituse juhtumit koera autosse...
kennel .:Crownmaple:.
Inglise Kokkeraspanjelid & Inglise Springerspanjelid+ Saksa Väike Spits

& Karusnahad
Kasutaja avatar
Postitusi: 3075
Liitunud: 01 Nov 2004 23:13
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Snowblind » 13 Juul 2006 11:58

Lahtiste akendega varjualusesse autosse olen tüdrukuid julgenud ca. 5-10 minutiks jätta ja sedagi siis, kui tuult ka ikka väheke. Prantslast ei taha selliste ilmadega sõitmagi võtta... Üldiselt väldin sellise kuumaga päeva ajal koertega sõitmist üldse.

Ise ilmselt üritaks võimalikult palju lärmi teha selle ümber, et koer autos praadimas. Ehk ujuvad omanikud ka kohale. Järgmiseks helistaks politseisse ja kui tõesti juba asi ekstreemne siis prooviks kuidagi akent katki saada.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar
Postitusi: 2912
Liitunud: 17 Aug 2004 23:26
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas rebane » 13 Juul 2006 12:15

Esimese asjana helistaks politseisse. Kui koer juba hinge vaakumas, siis hangiks paar tunnistajat ja lööks akna sisse.
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

Kasutaja avatar
Postitusi: 485
Liitunud: 19 Aug 2004 10:08
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas corgi » 13 Juul 2006 13:01

Paar aastat tagasi olin Poolas ühe sellise juhtumi tunnistajaks näitusel. Hispaania numbrimärkidega autos oli kaks koera:labrador ja sakslane ja neil oli juba väga paha , eriti sakslane oli muutunud täitsa apaatseks. Politsei, peale ootamist ja mitmeid valjuhääldist antud kutseid näituse saalis, lõi akna puruks ja koerad aidati välja. Kui labrador võttis jalad alla siis sakslase toibutamisega läks ikka kõvasti aega. Loodetavasti sai kõik korda. Aga see mida ma öelda tahan on järgmine: Peale seda kui koerad kätte saadi ,üks 10 minutit hiljem saabus omanik, kes raevus ,et ta auto aken oli purustatud (muuseas seal polnud mingit õhuvahet jäetud). Asi läks täitsa füüsilise kontaktini, nii et mees pisteti politsei autosse ja viidi ära. Mõistmatu on see et inimene peab oma auto akent tähtsamaks kui koera elu, sest ta ei vaadanud kordagi koera poole, kellele teised ümber olijad abi andsid.

Kasutaja avatar
Postitusi: 1228
Liitunud: 10 Jaan 2005 18:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas AnneN » 13 Juul 2006 15:33

Mõned aastad tagasi "avastasime " taolise auto Lohusalu sadama parkimisplatsilt. Olime autost mööda jalutanud, kui üht-äkki mingi seitmes meel sundis tagasi vaatama, et mis paganat selle ühe auto akendega lahti on - täiesti udused ja veenired jooksevad alla. Niipalju õnnestus siis sisse näha, et nägime koera - ühte punkti vaatavat ja istudes kõvasti tuikuvat. Üks meist asus helistama kliinikusse, et midamoodi olla, kui koera kätte saame, mina tegin panuse baar/ restoranile. Õnneks polnud külastajaid palju. Kõvahäälsele küsimusele, et kas selle ja selle numbriga auto omanik on einestamas, eriti ei reageeritud. Alles siis, kui sai öeldud ( loe: bluffitud ) et kui omanikku kohe ei tule, lööb loomakaitse akna katki, vedis mingi volask end püsti ja tuli auto juurde. Autos oli setter kes hädavaevu autost välja tuikus. Turgutasime koera kohapeal ja saatsime siis kliinikusse minema. Mäletamist mööda ei jäänud koer hinge.........
Aga viha sellese inimese vastu oli ikka jube suur ja kui ta kohale tulnud poleks - ega me vist poleks ka pikalt mõelnud - eks see aken oleks ikka läinud küll.
hurt ei ole "blondiin"

Postitusi: 39
Liitunud: 27 Jaan 2006 11:55

PostitusPostitas stefi » 26 Juul 2006 16:01

muideks politseile helistamine on parim meetod, kuna nemad vaatavad andmebaasist järgi ning teatavad omanikule. Olen ise seda teinud ning mõjus üllatavalt hästi. Omanik jooksis mobla käes kaubanduskeskusest välja ja päästis oma armsa sõbra ning teatas, et algul ikka ehmatas ära kui teatati, et helistame politeist... aga seekord oli lõpp hea.

Mine Igihaljad vaidlused

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline