luksumine

külaline

luksumine

PostitusPostitas külaline » 16 Apr 2005 09:41

millest tuleb, et 2-kuune kutsikas tihtipeale luksub?vahet pole kas on söönud või mitte.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 16 Apr 2005 09:46

see on kutsikate puhul tavaline. läheb mööda!

mina olen kindel, et nad teevad seda porgandihääle kuulmiseks ja musi saamiseks - no nad on luksudes nii nunnud!
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 16 Apr 2005 11:09

Kutsikad luksuvad jah tavaliselt. Tegelikult luksub mu täiskasvanud koer ka aegajalt, kuigi mitte enam nii sagedasti kui varem.

Ja kui nüüd hästi järele mõelda siis luksun ma ise ka vahest :roll: Ma arvan, et luksumise põhujs on kõigil elusolenditel sama, aga mis see on, seda ei oska küll arvata :?

ja leo Lucky
Kasutaja avatar

PostitusPostitas kair » 18 Apr 2005 08:54

Nuu - meie Lucky on kutsikast peale olnud kange luksuja - ja tõesti - vanemaks saades on seda "kõksumist" vähemaks jäänud....
Alguses luksus peale sööki, siis kui tupa tuli, siis kui midagi eriti põnevat juhtus, siis kui ta minu kojutuleku üle meeletult rõõmustas.... ühe sõnaga - väga sageli. Nüüd (6kuusena) tuleb seda luksumist ette suhteliselt harva.

Keegi tark kunagi ütles, et luksmist põhjustab hingetoru karmp(???) kas see ka tõsi on - ei tea.
Kui sa ei tea, kuhu lähed, viib sind sinna iga tee!!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 18 Apr 2005 11:17

Kutsikad, nagu inimtitedki, luksuvad asja eest teist taga - peale söömist, peale ärkamist ja sageli meile teadmata põhjustel. Mida vanemaks saab, seda vähem luksub :wink: . ma pole Meerit ega Misheli enam kordagi luksumiselt tabanud :wink:
Luksumine iseenesest on ju vahelihase kramplik kokkutõmbumine ja tekib erutuse/ärrituse tõttu. Lapsed luksuvad tihti ka peale pikka naermist ja vallatust. Ka mao liigtäitumine võib seda põhjustada, jahedus ja 100 tühist põhjust. (Liiga kaua kestev sage luksumine võib olla mitmesuguste haiguste kaasnäht. No siis on ikka lakkamatu luksumine kah.) Enamasti on see lihtsalt ebamugav nähtus. Nii luksujale kui kuulajale/vestlejale.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 10 Nov 2006 22:19

maksikoer kirjutas:Kutsikad luksuvad jah tavaliselt. Tegelikult luksub mu täiskasvanud koer ka aegajalt, kuigi mitte enam nii sagedasti kui varem.

Ja kui nüüd hästi järele mõelda siis luksun ma ise ka vahest :roll: Ma arvan, et luksumise põhujs on kõigil elusolenditel sama, aga mis see on, seda ei oska küll arvata :?
:twisted:

Mine Terviseteemad 2004 - 2005

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Yahoo [Bot] ja 2 külalist