Koeral u kord kuus kõht lahti ja oksendab

sööb - ei söö ja muud kõhuprobleemid

Koeral u kord kuus kõht lahti ja oksendab

PostitusPostitas kissable » 26 Sept 2015 23:21

Olen hädas oma nüüdseks 8 kuuse Beagle kutsikaga. Saime ta nelja kuuselt ning oli meie juures olnud u 3 nädalat, kui ükspäev muutus loiuks ning siis läks kõht lahti. Järgmisel päeva hommikul oksendas ning ülejäänud päeva oli selline loid ja kõht oli lahti. Päeva lõpus hakkas uuesti oksendama ning siis enam oksendamine järgi ei jäänudki vaid öökis ja öökis kuni lõpuks nii ära vajus, et viisime loomade kiirabisse. Sinna ta ööseks jäigi ning järgmise päeva õhtul sai koju. Öeldi, et koerakesel oli äge sooltepõletik ning sai antibiootikumid ning Diarsyli pastat. Enne seda sõi mul Natures protectioni krõbinaid ning mõne toidukorra asendasin toore lihaga (ka kasvataja oli seda teinud). Võttis antibiootikume 5 päeva ning sõi 2 nädalat lihtsalt riisi ja kana. Juba riisi ja kana süües hakkas ennast meeletult kratsima ning see lõppes sellega, et läksime uuesti arsti juurde, kes arvas et koeral on mingisugune allergia aga kas tegu on kontaktallergiaga (õietolm vms)või toiduallergiaga ta ei osanud öelda. Koeral sügeleb enamjaolt kõhu alt ja just nendest piirkondadest, mis puutuvad kokku rohu jms. Saime siis kõhu korda ning ostsin talle Go Nature! krõbinaid, mis on kalabaasil ning sõi neid. u 3 nädalat oli kõik ok, kui üks õhtu oli jälle kõht lahti ja hakkas oksendama (vaatamata söögivahetusele kratsis ennast edasi). Läksime seekord kohe arsti juurde, sai jälle pastat ning sõi nädalakese riisi ja kana ja kõik oli jälle hästi. Kuna Go Natureit süües ta sügas ennast ikka edasi läksime uuesti arsti juurde ning soovitas veelkord sööki vahetada, kuid võtta ikkagi midagi kala baasil. Seekord on siis u 3 nädalat söönud dog lovers gold passion fishi sööki, kuid sai sügelemise vastu Apoqueli tabeltte, mis võtavad sügelemise ära, kuid kui mõni päev vahele jätta hakkab jälle meeletult kratsima. Nüüd siis eile oli koerake jälle loid ning õhtul kell 9 oksendas ja peeretas niimoodi, et koli või välja. Süüa pole saanud rohkem kui täna õhtul sai veidi keedetud riisi, kuid nüüd on juba kõht ka lahti. Diarsyli pasta on mul nüüd kodus juba olemas ja annan uuesti seda aga vaatasin, et kui seni oli kõht korras siis nüüd õhtul oli uuesti lahti.
Arstid aga usinalt tahavad, et ma annaks talle süüa midagi, mida ta pole enne söönud aga probleem on selles, et ta on kõike söönud. Sea, veise, lamba liha kuulusid menüüsse juba algusest peale. Kana, parti ja kalkunit on ka saanud. Mul on juba mõistus otsas ja koerakesest nii kahju, sest kõht on ikkagi praktiliselt kord kuus korrast ära ja kui rohtu ei saa siis sügeleb. Vahepeal lähevad ka kõrvad veidi põletikku aga ka selle vastu on meil rohi. Mul on lihtsalt selline tunne, et ma pidevalt kustutan nö tulekahju ega oska selle põhipõhjuseni jõuda. Äkki on kellelgi mingeid häid ideid?

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

Re: Koeral u kord kuus kõht lahti ja oksendab

PostitusPostitas Jaana » 27 Sept 2015 00:53

Soovitan nahaarsti juurde konsultatsiooni minna. Tallinnas nt dr Belova Billy kliinikus.
Take your time

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 28 Sept 2015 10:54

Mina olen märganud, et kui vaheldumisi anda koerale krõbinate asemel liha, siis see lööb seedimise sassi. Ehk et, selle asemel et mõni toidukord lihaga asendada, söötke oma koera alustuseks stabiilselt kas krõbinatega või minge üle järk-järgult toortoitumisele. Toortoitumise alaselt soovitan küsida Katrin Raie käest (kennel Dragonhunter), temal on selle alaselt väga pikaajaline kogemus ja kõik koerad ka toortoidu peal. Niimoodi mõne toidukorra lihaga asendamine lööb aga seedimise sassi.
Praegu lugedes, et koer on liha ja riisi peal okei ja kuivtoit (enamus kalaga?) keerab seedimise sassi, siis alustuseks tehkegi kana ja riisi toitumist ja siis järkjärgult lisage muid lihatooteid. Vabalt võib olla koeral allergia mõne sellise aine vastu, mida on igas kuivtoidus (mais, mingi teravili vms). Koera tasuks pesta ka antibakteriaalse šampooniga (Hexocil).
Mis põhjusel arst ainult kalaga toite koerale soovitab? Ja kontaktallergia puhul soovitan lasta võtta proovid nahaarsti juures (Belova nt). Mul tuttava koer on igasugustele kuivtoitudele allergiline ja sügeleb, seevastu tasakaalustatud kodutoidu peal koer läigib ja on täiesti terve.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 28 Sept 2015 22:47

Koer igalt toidult maha. And aianult keedetud riisi vähekese kanapuljongiga. Ja siis edasi vaadata. Ma ausalt ei tea, milliste arstide juures te käüite, aga selline asi ei ole normaalne. Eriti see sügelemine - mis tegelikult viitab mingile tõsisemale probleemile kogu toitumise juures. Ja kõige austuse juures - dr.Belova ei ole jumal ja on ennegi puusse pannud.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 29 Sept 2015 13:41

OT, kuid absoluutselt iga arsti kohta võib öelda, et ta on mingil hetkel "puusse pannud". Jätame kõik loomad igaks juhuks ravimata?
Take your time

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Auli » 29 Sept 2015 20:40

Minu koera kutsikapõli möödus samuti kõhulahtisuse tähe all, oksendamisest ja nahareaktsioonist siiski pääsesime. Mingi hetk hakkasin pidama täpset arvestust, mida miski toit sisaldab ja proovisin välistamismeetodiga jälile saada, kas on mingi talumatus/allergia. Jõudsime umbes 18 eri marki ära proovida, s.h. kala-, kana-, gluteeni- jne jne -vabad variandid, aga kõik lõppesid varem või hiljem lahtise kõhuga. Siis oli 4-5 päeva toore peal (see mõikas kohe, isegi kui oli järsk üleminek) ja korras kõhuga proovisime jälle midagi uut. Lõpuks jõudsime hüdrolüüsitud kuivtoitudeni ja nendega sai lõpuks asja korda. Nii et kui on talumatuse/allergia kahtlustus ja oled juba mitmeid nö tavasorte proovinud, siis mina soovitaks hüdrolüüsitud dieettoite (müügil loomakliinikutes, HY märgisega). Kurja nad kindlasti ei tee (kui siis ainult rahakotile veits :roll:).
Kas ma sain õigesti aru, et ainult riis+kana dieet on kah põhjustanud sügelust? Äkki üks neist võib allergeen olla?
Minu koera puhul igasugused pastad jm probiootikumid ei toiminud absoluutselt. Kui asi väga hulluks läks (ehk verd tuli rohkem kui väljaheidet...), siis antibiootikumikuurist sai küll abi. Aga tõsi ta on, need vahendid on ainult sümptomaatilised, põhjus on ju ikka alles. Igatahes kui põhjuseks on allergia/talumatus, siis kindlasti tasub alustada välistamismeetodist. Meie puhul olid muidu järgmised sammud vereproov (näitab nt pankreasepuudulikkust) ja röntgen (näitab võõrkeha). Diagnoos tuli lõpuks soole koeproovide pealt, aga see nõuab kirurgilist sekkumist, nii et viimane hädavariant.
Ma ei saanud hästi aru, kas toortoit sobib või mitte? Kui tundub, et see teeb head, siis anna julgelt! Mine järk-järgult üle, hoia mõned päevad ainult toore peal ja küll siis näed. Isegi kui ei ole võimalik koera terve elu toore peal hoida (nagu kahjuks minul), siis vähemalt on sul üks nö turvavariant, mille poole tagasi pöörduda, kui jälle haigus välja lööb. Toortoit on pikas perspektiivis ikka vähe täisväärtuslikum kui ainult kana+riis.

Kiiret paranemist kutsikale ja edu detektiivitöös!

PostitusPostitas alfarose » 05 Okt 2015 15:05

Tuttavate koeral oli probleem sarnane.Nemad elasid siis Soomes ja kogu möll käis seal.Jätan muu osa välja,aga lõpuks selgus,et allergiate põhjustaja on laolest,mis elutseb kõigis kuivtoitudes. Edasi oli koer paar aastakest toortoidu ehk toore liha peal. Lõppes asi sellega (ma imestasingi,et kuidas ainult lihaga saab kõik vajalikud ained kätte),et koeral on väga raske avitaminoos,sügavad haavandid igemetes ja hambad kohutavas seisus. Nüüd saab ainult spets (millist täpselt,ei mäleta) kuivtoitu,mida ostetakse 2 kg kottide kaupa ja enne koerale andmist hoitakse vist 1-2 ööpäeva sügavkülmas,kus allergiat põhjustavad laolestad hukkuvad. Samas ma ei tea,kas see variant aitab ka lõplikult,sest allergiad tekivad üldjuhul mitte lestade vaid nende elutegevuse jääkide suhtes.Hetkel koer alles saab ravi ja on vähe aega seda toitu saanud.eks hiljem näeb,kas aitas.
Koerad-minu õnne maaletoojad 365 päeva aastas.

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 06 Okt 2015 09:42

Toores liha ei tähenda toortoitumist, ehk barfingut. Barfing on tegelikult väga täpselt välja töötatud süsteem, kus koer peab saama kõiki looma organeid, peale liha (kaasa arvatud siseelundid, süda, maks, kops, magu, kõhred jms), just selleks, et toitumine oleks tasakaalus. Osad annavad lisaks ka vitamiine, et hoida vitamiinitaset õigena. Selles teemas viewtopic.php?f=11&t=1061&hilit=toortoit on väga pikalt toortoitumisest kirjutatud.

PostitusPostitas alfarose » 06 Okt 2015 14:49

Just nimelt-BARF on keeruline ja mitmekülgne toitmise variant. Kuna mu koerad pole allergikud,siis saavad kuivtoitu ja ma ei ole väga põhjalikult kursis BARF toitumisega,aga seda sain ma aru,et natuke nagu vähevõitu on seda kõike tollele koerale. ta sai küll ka muid lihaosi,kui kaubandusest õnnestus saada ja juurde lisati kalaõli. Vitamiine ega muid asju eriti ei saanud.Koer on alles noor,aga selle paari aastaga on see tema tervist oluliselt mõjutanud. Loodetavasti saab ta terveks ja uus toit sobib talle. Väga raske on ikka allergilise koeraga tõesti,eriti kui inimestel on esimene koer elus ja kogemusi napib.
Koerad-minu õnne maaletoojad 365 päeva aastas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 06 Nov 2015 02:03

Meie Lilliga ju ka terve nooruse ja kutsikapõlve mässasime veriste kõhulahtisustega - põhjus jäigi selgusetuks. Kuivtoidud ei ole sobinud - kui mingi aeg saab süüa, siis ikkagi mõne aja pärast tekkivad taas seedehäired. Nüüd on olnud Natures Protection konservide peal ja seni pole kõhuprobleeme esinenud.

Mine Söömismured

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline