Koeraga Venemaale

nõuded ja nõuanded
& liivimaa parim matsutaja

PostitusPostitas riinz » 01 Juul 2008 18:37

Mõned tähelepanekud hiljutisest Peterburi-sõidust:
Näituse veterinaarid nõudsid muuhulgas leptospiroosi vastast vaktsineerimist ja sellekohast märget passis. (Tavalises komplektsvaktsiinis seda sees ei ole, nii et tuleks teha eraldi.) Sellest nõudest päästis Eesti koeri eelmainitud väljaveo sertifikaat, mida küll piiril üldiselt ei küsita, kuid näitusel oleks marjaks ära kulunud. Piiril vet. arsti käest saadav kontrollkviitung tuleb kindlasti alles hoida. Näitusel sai seda kasutada argumendina, et see kviitung tõestab, et piiri veterinaari kinnitusel oli kõik korras ja riiki sisenemise nõuded täidetud. Hiljem koera uuesti Vene piirilt välja viies kontrollitakse seda kviitungit. Piirivalvuri väitel peab kviitungile olema märgitud kehtivusaja lõpp, mitte algus (kehtib 1 aasta väljaandmise kuupäevast). Vaadake see asi kohe üle, kui kviitungi kätte saate.
Kes läheb läbi Narva sõiduautoga, siis teadmiseks, et seal tuleb enne piiripunkti sõitmist läbi käia transportkontrolllist, mis asub Rahu 5a, s.t. teises linna otsas. Sama ka tagasi tulles Vene poolel, transpordikontroll on jupp maad enne piiri, enne GAI punkti paremale keerata. Kui Eesti poolel oli transpordikontrolli kviitung tasuta, siis Vene poolel tuli välja käia 60 rubla, nii et pole tark tegu oma rublasid enne piiri lõpuni ära kulutada. :)
Autokindlustuse tariifid on putkade seintel väljas. Arvestatakse mitte kw vaid hj järgi, nii et korrutage oma auto kilovatid 1,36-ga, kui tabeleid uurite.
Esimene pool teed Piiterisse on üsna hirmus, maksimumkiirus 50 kandis :D Viimased 60-70 km aga täiesti sõidetavad ja üsna normaalsed. Seevastu Soomest Piiterisse tulev tee olevat väga hea.

Olgu suur/väike - aga ikka must-valge
Kasutaja avatar

PostitusPostitas terz » 01 Juul 2008 22:24

Luhamaa piiripunktis ei väljastanud veterinaar mitte mingisugust kviitungit :P
Iga meie otsus ja tegu muudab saatuse kulgu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin » 02 Okt 2008 23:19

Hea, et inimesed siia reisiteemadesse oma muljeid kirjutavad, nii on vähemalt ligikaudugi teada, mis ees ootab. Lugesin igaks juhuks selle teema enne koeraga Piiterisse sõitu läbi ja eile koju naasnuna võib öelda, et ühtegi üllatust Vene pool ei pakkunud - vet. serti ei küsitud (vet. passi küll), veterinaar piilus vaid autoukse vahelt sisse ja märkis lontkõrva nähes lõbusalt "vrode zhivaja" ning oligi kogu lugu.

Tagasitulles aga sattusime Koidula piiripunktis ühe tüübi otsa, kes tahtis fila kiibinumbrit kontrollida. No me reisime koertega tõesti palju, aga see protseduur oli esmakordne ja ootamatu. Saime vähemalt kinnituse, et umbes 6 a tagasi paigaldatud kiip toimib.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karamell » 03 Okt 2008 07:30

Lisaksin soovituseks Venemaale ja Valgevenesse reisijale, et väga nõutud "altkäemaks" on kohvipakk. Piiripunkti vet.kontrolli tädi heldis silmnähtavalt ja võttis "koeramaksu" mitte 3 vaid 1,5 USD koeralt (kuuldavasti on neil õigus selles hinnavahemikus tasu otsustada).
Koerandus - hobist kasvab välja elustiil

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 17 Aug 2009 13:55

Kuidas nüüd selle sertifikaadiga on? Peaks minema ja muretsema? Sel juhul, kust ma leian need riigilõivu maksmise andmed jms?
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 17 Aug 2009 14:03

Mul on õnnestunud mitu korda nii minna, et pole küsitud.

Aga riigilõivu saad kohapeal maksta Vet.ametis (1. korrusel on neil selleks arvuti olemas) - võta ainult paroolikaart/pinkalkulaator kaasa. Seda ma ei tea, kas seal ID-kaardilugeja on.

Edit: Unustasin, et kõik ei ela Tallinnas :oops: . Seega pole kindel, kas Trt vastavas kohas arvuti makseteks olemas on.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 17 Aug 2009 14:09

Talvel sai helistatud Vetametisse ja järgi uuritud, tookordne vastus oli, et Venemaa otseselt ei nõua seda enam, kuid mine sa neid piiriametnikke tea ja igaks juhuks võiks võtta.
Take your time

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Volli » 18 Aug 2009 19:32

Sertifikaati pole tõesti enam vaja-kevadel veetsi pika aja(eesti autokindlustus polnud mulle uut rohelist kaarti saatnud, kus ka kehtiv vene sees,vormistasin seda) ja siis piiril öeldi ka et pole vaja, teil ju euro pass.Meie vanaenenud vet amet soovib oma tähtsust mitte minetada ja raha-muud ei midagi!

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 18 Aug 2009 22:00

Volli, Venemaa on kõikide imede maa - ja parem olgu see sertifikaat kaasas, kui ühe unise või muidu pahas tujus piirivalvuri või veti pärast tagasi pöörata :)
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Edjuka » 19 Aug 2009 11:36

Nuu, e tea mina.... just esmaspäev tulin Pihkvast koju, sõitsime läbi Koidula piiripunkti. Autos oli 4 whippetid ja 1 niisu terrjer. Keegi pole küsinud mingid sertifikatid või arsti tõendid. Passid kontroliti seda jah! Vene poot kui liikusime Venamaale ja eestlased kui tulime tagasi.
Aasta tagasi olin Luhamaa piiripunktis ja kui olen täidanud deklaratsion siis panin krips "fauna ja flora", siis nad kutsuti vetarsti ja kirjutati koera passi numbrid suure raamatusse, ja siis ma esimene kord kuulsin, et lubavad 1 inemese peal ainult 2 koera :hups: too kord mul oli kaasas 3 koera. Siis nädala päras läksin spetsialselt oma iiri huntikoeraga(suur, varjuta ei saa) ja ei teinud märku et mul on kaasas "fauna ja flora". Mitte keegi mulle midagi pole öelnud.
Vot Narvas mõni kord juhtuvad igasugused anekdotid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 19 Aug 2009 11:47

Ristike floora ja fauna kastis sõltub puhtalt piirivalvuri tujust ja suvast. Edaspidi meie sinna kasti ennem märget ei tee, kui piirivalvuri soov teada on - oleme ümber kirjutanud nii jah kui ei märgistusega pabereid, seda erinevates piiripunktides.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Volli » 20 Aug 2009 10:26

..ja ikkagi-on kah viimastel aastatel mitmeid kordi näitustel käidud ja kunagi ei küsi keegi sertifikaati, nüüd, kui ise pakkusime, öeldigi, et ammu pole vaja-leian, et see "nõue" on puhtalt Eesti vet. teenistuse raha"pommimise" võimalus ja enda tähtsustamine-sest no need nõuka aegsed papid seal on ikka klass omaette , teenindamises ja teadmistes!Neil peavad olema ju konkreetsed nõded ja eeskirjad,täpselt teada ja olemas..

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 22 Veebr 2010 14:58

Kuna viimastest vastustest juba aega möödas ja kõik ju muutub kogu aeg, siis tõstatan teemat.

Kuuldavasti siis meile meeldiva isase omanik spermat saata ei taha ja ei suuda ja kutsub aga sõbralikult kohale. Mul on aga olnud viimastest Venemaa reisidest palju möödas ja hirm naha vahel.

Kas keegi viimasel ajal lennukiga käinud? Kuidas koera ja tema boksi koheldi?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilex » 15 Aug 2011 12:53

Meil värsked nädalavahetuse kogemused Venemaaga. Sai nimelt käidud Pihkvas RV näitusel. Minnes ei olnud probleeme. Tulles läbi Koidula piiripunkti saadeti meid aga piirilt tagasi ! Neil ei olevat seal vet.arsti ! Kusjuures otsuse tegi mingi natsalnik, kellel oli silmnähtavalt lihtsalt halb tuju. Ka "tädid" putkades imestasid ülemuse otsuse üle. Aga teha polnud midagi, ka raha pakkumine seekord ei aidanud. Keerasime otsa ringi ja sõitsime Luhamaale, mis meil muud üle jäi. Kõige hämmastavam oli see, et kolm autot enne meid lasti koertega reisijad ilusti läbi. Jah, Venemaa on ettearvamatu :).
gordon-setteri-sõltlane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurimoor » 15 Aug 2011 23:11

Meil oli sama teema Koidulaga. Üritan lähitulevikus kirjutada reisikirja ka, usun et on paljudele koerajatele abiks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Arthur » 16 Aug 2011 00:14

Kusjuures, Kurike, venelased just täna kirjutasid mulle, et see oli selle konkreetse onu jama, et me peaks kirjutama kaebuse, ehk siis saavad eestlased vastavalt seadusele piiri ületada. Et nüüd on piirivalvuritel õigus täita vetkontrolli ülesandeid, et polegi vaja vetti, piiril kontrollitakse passi ja sertifikaati.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 16 Aug 2011 00:50

Arthur kirjutas:Kusjuures, Kurike, venelased just täna kirjutasid mulle, et see oli selle konkreetse onu jama, et me peaks kirjutama kaebuse, ehk siis saavad eestlased vastavalt seadusele piiri ületada. Et nüüd on piirivalvuritel õigus täita vetkontrolli ülesandeid, et polegi vaja vetti, piiril kontrollitakse passi ja sertifikaati.

Jajaah.. ja peale seda kaebust peedistatakse kõik eestalsed nii läbi, et ... :cry:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Arthur » 16 Aug 2011 01:18

airepiret kirjutas:
Arthur kirjutas:Kusjuures, Kurike, venelased just täna kirjutasid mulle, et see oli selle konkreetse onu jama, et me peaks kirjutama kaebuse, ehk siis saavad eestlased vastavalt seadusele piiri ületada. Et nüüd on piirivalvuritel õigus täita vetkontrolli ülesandeid, et polegi vaja vetti, piiril kontrollitakse passi ja sertifikaati.

Jajaah.. ja peale seda kaebust peedistatakse kõik eestalsed nii läbi, et ... :cry:

mis peedistatakse? Neid ei lastudki sealt läbi. Piirivalveametnik ütles, et nad peavad jälle selle küsimuse püstitama, sest Koidulas tehakse mis tahetakse ja nende pärast on palju kaebusi nii Eesti, Läti, Leedu kui ka Soome kodanikelt.
Ja mis tähendab peedistatakse? Meid peedistati, ja mitte vähe. Kas ongi nii, et oleme parem vait, kui palume seaduste täitmist? Kui on määruses punkt, et kõikjalt saab läbi, et vetarsti olemasolu pole vaja, vetpasse ja sertifikaate kontrollivad piirivalveametnikud, siis kergendame aga Kunitsina Gora ametnike tööd ja ei käi sealt?
Punkt on, et saab kõikjalt, siis miks nad meid ei lase?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilex » 16 Aug 2011 09:00

Kaebuse võiks kirjutada tõesti. Kahjuks mul endal vene keel ei ole just kuigi tugev ja ei oskaks lauseid hästi ritta seada. Aga allkirja paneksin kindlasti. Sest hetkeline pettumus oli ikka väga suur, rohkem peedistada ei olekski võimalik. Liiati, kui viisa lõppemiseni oli aega 2 tundi ja Luhamaal mitme-tunnine järjekord. Täitsa ahastus tuli peale. Et koju tagasi saada, tuli eurosid luhvtitada ja endale järjekorras parem koht osta. See äri lokkab seal väga laialt...
gordon-setteri-sõltlane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 16 Aug 2011 09:06

Veidi OT - aga alati tuleks viisa võtta vähemalt +1 päev nii reisi ette kui taha. Mis iganes võib juhtuda ning elu on oluliselt rahulikum, kui selle asja pärast muretsema ei pea.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilex » 16 Aug 2011 09:50

Marisega täitsa nõus, eks järgmine kord olen targem.
gordon-setteri-sõltlane

PostitusPostitas canecorso » 16 Aug 2011 11:46

marilex kirjutas:Kaebuse võiks kirjutada tõesti. Kahjuks mul endal vene keel ei ole just kuigi tugev ja ei oskaks lauseid hästi ritta seada. Aga allkirja paneksin kindlasti. Sest hetkeline pettumus oli ikka väga suur, rohkem peedistada ei olekski võimalik. Liiati, kui viisa lõppemiseni oli aega 2 tundi ja Luhamaal mitme-tunnine järjekord. Täitsa ahastus tuli peale. Et koju tagasi saada, tuli eurosid luhvtitada ja endale järjekorras parem koht osta. See äri lokkab seal väga laialt...

Kirjuta, vene keel mu emakeel, ma saan tõlgida :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Arthur » 16 Aug 2011 13:53

Mul on ka vene keel emakeel, aga ikkagi saadeti meid Venemaalt tagasi, kirjutasime oma nõusolekule alla, et oleme nõus, et meid saadetakse venemaalt välja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tmai » 16 Aug 2011 23:45

Piiripunktide ametlikus infos on kirjas, et Koidulas puudub vet.arst ja Luhamaal on ta olemas, seega ikkagi mõttekas minna ja tulla Luhamaalt. Mais käisime Narva kaudu Venemaal ja eelnevalt helistasin igaks juhuks piiripunkti Venemaapoolsele vet-tohtrile, esitasin kõikvõimalikud küsimused, niipalju sain targemaks, et venemaale koeraga sõites pole peale EU vet-passi ja selles märgitud kehtivate vaktsiinide midagi vaja. Kuigi nõuded räägivad, et ühe inimese kohta võib olla 5 koera, muutus vet-daam sellise arvu peale pahuraks ja arvas, et kaks koera inimese kohta lasevad nemad läbi. Seega koerte arvu koha pealt võiks enne teha uurimistööd ja võtta väljatrükid (VENEKEELSED), normatiivaktidest ja seadustest kaasa, enne kui lähenete Vene piirile ohtliku koertearmeega. Muus osas sujus koerte näitusele- ja tagasi toimetamine viperusteta. JA MIS TÄHTIS: IGAL JUHUL VÕTKE VENEMAALE NÄITUSELE MINNES KAASA TÕEND, ET TEIE KOER ON ÄSJA USSIROHTU SAANUD!!!
Šotikas on koer, keda ei pea õpetama elama nii nagu sa tahad - ta lihtsalt elabki nii. Või on see vastupidi? Ta on jumalik. Või vastupidi?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurimoor » 16 Aug 2011 23:49

Alates 1 juulist 2011 ei ole Venemaa piiripunktides enam vet arste!!!

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 17 Aug 2011 08:08

Kurimoor kirjutas:Alates 1 juulist 2011 ei ole Venemaa piiripunktides enam vet arste!!!

On.Ja jä jäävad.Luhamaal on ka vet.arst Eesti poolel.Koidulas-vajadusel kutsutakse kohale,reisia kulul.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 17 Aug 2011 08:28

tmai kirjutas:JA MIS TÄHTIS: IGAL JUHUL VÕTKE VENEMAALE NÄITUSELE MINNES KAASA TÕEND, ET TEIE KOER ON ÄSJA USSIROHTU SAANUD!!!

Kes ja mis alusel seda nõuab? Ise olen kuulnud ainult seda, et osadel Peterburi näitustel nõutakse leptospiroosivaktsiini (millega üldjuhul on probleem ainult soomlastel).

Kusjuures juunis Novgorodis käies (Venemaale Soome kaudu, tagasi Ivangorodist) ei õnnestunud mul kellelegi koerte vet.passide sisu tutvustada - ei piiril, ei näitusel.

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 17 Aug 2011 08:50

maris kirjutas:
Kes ja mis alusel seda nõuab? Ise olen kuulnud ainult seda, et osadel Peterburi näitustel nõutakse leptospiroosivaktsiini (millega üldjuhul on probleem ainult soomlastel).

Kusjuures juunis Novgorodis käies (Venemaale Soome kaudu, tagasi Ivangorodist) ei õnnestunud mul kellelegi koerte vet.passide sisu tutvustada - ei piiril, ei näitusel.

Nõuab seadus.Venemaa.Nõme on küll-käia ja kirjutada siin seda tõendid välja.Aga on piiri peal ka küsitud ja vaadatud.Ikkagi 10 aastad olen koertega käidud-sinna siia.Kui seadus nõuab-peab olema ja punkt.See on nägu Koidula-kui veab-lipsad sealt läbi-Kui ei-saadatakse välja loomaga.Oli ju juhtumeid-kus ei lastud sisse-saadeti tagasi.Inimesed jäid ilma viisata ja näituseta.Meil pole siin midagi teha.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Arthur » 17 Aug 2011 10:06

http://www.fsvps.ru/fsvps/news/3146.html
Luhamaa Vene poolel tolliametnikud vihjasid just sellele, et nüüd teostavad vetkontrolli tolliametnikud, eraldi vetarsti olemasolu ei ole vajalik. Ja see pidigi jõustuma alates 01.07. Ma ei tea, vb ma eksin, vb tolliametnikud eksivad, aga Koidula omad teavad paremini. Kuid Luhamaa tolliametnik ütles, et seoses sellega, et on nii palju kaebusi Koidula omade peale, et nad peavad selle küsimuse püstitama, miks nad nõuavad vetarsti ja saadavad kõik inimesed Luhamaale. Koidulas aga järjekorrad peaaegu olematud, Luhamaal aga seisime 12 tundi sabas.

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 17 Aug 2011 10:27

Arthur kirjutas:http://www.fsvps.ru/fsvps/news/3146.html
Luhamaa Vene poolel tolliametnikud vihjasid just sellele, et nüüd teostavad vetkontrolli tolliametnikud,....

See ei puuduta lemmikloomi piiri ületamisel.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Arthur » 17 Aug 2011 10:52

No aga miks siis tolliametnikud väidavad ise vastupidist? Pluss koer on товар для личного пользования, mille oleks pidanud tegelikult ka deklareerima? Aga tavaariga piiriületamine pole siis selle määruse all?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilex » 17 Aug 2011 12:06

Tegelikult ei olnud ka Luhamaal mingit vet.arsti. Ja keegi ei vaadanud koera passi. Läbi lasti probleemideta nii minnes kui tulles.
Ja järjekordadega oligi nii, et Koidulas seda praktiliselt ei olnud, Luhamaal oli samal ajal väga pikk järjekord (võib-olla on see tingitud tasulisest teelõigust Koidulas).
gordon-setteri-sõltlane

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 17 Aug 2011 12:55

marilex kirjutas:Tegelikult ei olnud ka Luhamaal mingit vet.arsti. Ja keegi ei vaadanud koera passi. Läbi lasti probleemideta nii minnes kui tulles.
Ja järjekordadega oligi nii, et Koidulas seda praktiliselt ei olnud, Luhamaal oli samal ajal väga pikk järjekord (võib-olla on see tingitud tasulisest teelõigust Koidulas).

Pool Lätid käivad läbi Luhamaa.Ja Luhamaal oli vet.arst.Ise olen läbi käinud-kui Pihkvas käisin.Muidugi-ainult 1 kord.

PostitusPostitas chill » 17 Aug 2011 13:52

Arthur kirjutas:No aga miks siis tolliametnikud väidavad ise vastupidist? Pluss koer on товар для личного пользования, mille oleks pidanud tegelikult ka deklareerima? Aga tavaariga piiriületamine pole siis selle määruse all?

Hagijatega sünnimaa väisamise kogemused on seinast seina :irw:
kui vetarstil enne auto ülevaatust käimata , saad sõimata. Kui järgmisel piiriületusel oled korralik ja käid eelnevalt ära, teatatakse auto ülevaatuse juures, et rikkusid piiriületuse korda ja piirivalvur oleks võinud avada tule. :roll:
Kui oled koerad deklareerinud, siis tegid valesti. Kui järgmine kord oled tark ja ei deklareeri, on jällegi valesti.
Kõige mõttekam on jätta deklareerimise tabel tühjaks, siis saab vajadusel lisada. Ühel korral nõuti kõiki koerte andmeid alates sünnikuupäevast koerapassi nr ja kiibinr-ni.
Mitte ühel juhul ei ole me pidanud koeri deklareerima tagasiteel.

Venemaa on Venemaa

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ro-xe-ro » 17 Aug 2011 14:46

:OT: Järjekordadest Luhamaa piiripunktis:
Kui ma eelmise aasta detsembris käisin Pihkvas näitusel ,siis Venemaale minnes polnud seal rohkem kui 2 autot.Aeg oli pühap. hommikul kell pool kuus.See-eest tagasi tulle seisime ``ainult`` 4,5 tundi(pühap. õhtul kella seitsme paiku jõudsime piirile).
Enamuse ,98%, järjekorrast moodustasid meie kallid kaasmaalased-bensiinivedajad! Ma pole oma elus iialgi varem näinud sellist vanade universaalkeredega Passatite kontsentratsiooni.Sekka vanad Ameerika romud.Ikka need autod ,millel suurem bensupaak.
Nii et tavaturist takerdub Luhamaal just nimelt nende pärast piirile. Aga siin ei anna kahjuks vist küll midagi teha.
Silmipimestav ilu ja jalustrabav suurus-afganistani hurt ja iiri hundikoer . Meie pere õnneinglid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurimoor » 17 Aug 2011 15:20

Luhamaal ei olnud seekord mitte mingit vet.arsti. Ei minnes ega tulles. Koerad ei huvitanud kedagi. Koeri deklareerida ei olnud vaja.

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 17 Aug 2011 15:54

Kurimoor kirjutas:Luhamaal ei olnud seekord mitte mingit vet.arsti. Ei minnes ega tulles. Koerad ei huvitanud kedagi. Koeri deklareerida ei olnud vaja.

Nii tavaliselt ta ongi.Kui ainult tööle ei tule"suurte pagunitega!"ülemus!Siis tuleb ka vet,kontroll kohe meelde!! :irw:

PostitusPostitas JZ » 06 Veebr 2012 15:03

Kes viimati käis Venemaale läbi Narva piiri? Kas on mingid erinõuded peale europassi ja tätöveeringu/kiibi? Ja kes teab, kas saab läbi piiri Venemaa rahvusvahelise vetpassiga?

& Maya ja Villu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lyan » 06 Apr 2012 23:27

Kas vetsertifikaadi nõue on veel tänasel päeval jõus`?

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 06 Apr 2012 23:53

Igaks kümneks elujuhtumiks on soovitav see sertifikaat omada ja esitada, kui küsitakse. Nutune saab olema siis, kui küsitakse ja seda ei ole.

& Jessica
Kasutaja avatar

Re: Koeraga Venemaale

PostitusPostitas Santa Fe » 26 Dets 2017 19:05

Häid pühi!
Kes lähiajal Venemaal käinud?(kuidas on olnud/mida küsitud/kas on mingeid probleeme olnud vms)?
Kuidas selle spravka ja deklareerimisvormidega on? Ja näitusele minekul sama küsimus - vaja vet spravkat või enam mitte või sõltub see korraldajast?

Eelmine

Mine Koeraga reisima

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist