Taksititega Lätit avastama

nõuded ja nõuanded

Taksititega Lätit avastama

PostitusPostitas S, B and R » 01 Aug 2015 11:53

Tere!
Plaanime koos perega Lätti minna, aga pole varsti neljakuust kutsi kuhugi jätta (6.08 saab neljakuuseks). Tuhlasin vanu teemasid ja lugesin seadusi- nägin, et marutaudivaktsiinist peab olema väh. 21 päeva möödas. Reis toimuks siis ca 4.-5. august, aga vaktsineerimine meil alles 10-ndal. :!: Kas siis ei saagi teda kaasa võtta/ peab piiril kuhugi riidekuhja alla sättima? Kas siis seaduse järgi ei saakski selles vanuses kutsikat riiki viia?

Tänan Teid juba ette ära! :tants: :lill:
:-) Koerad on mu hobi.Mu hobi on mu elu ♥

...ja pätakad
Kasutaja avatar

Re: Taksititega Lätit avastama

PostitusPostitas annee » 03 Aug 2015 16:02

Kutsikas peaks olema vaktsineeritud juba kutsika enda huvides, sest te ju ei oska öelda, mis pisikuid ja haigusi seal ringi liigub. Paraku jah, kui marutaudivastane vaktsiin siiani tegemata, siis on ainuke seaduslik variant titele puhkusereisi ajaks hoidja leida.

PostitusPostitas S, B and R » 03 Aug 2015 16:05

Aitäh vastuse eest! Peame siis talle kahjuks hoidja leidma!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kaspar nuuskurtaks » 08 Aug 2015 20:36

Saab ju ka vaktsineerida 4 kuune ja pole marutaudi vastu süsti tehtud?

PostitusPostitas S, B and R » 08 Aug 2015 23:24

Asi oligi selles, et meie loomaarst ütles, et õige aeg oleks teha marutaudi vaktsiin 10. august. :!:

PostitusPostitas S, B and R » 08 Aug 2015 23:28

Väljavõte leheküljelt loomakliinik.emu.ee:

MILLAL VAKTSINEERIDA?

Eesti tingimustes soovitatakse kutsikaid/kassipoegi vaktsineerida 3 korda – 2-, 3- ja 4-kuuselt. Korduv vaktsineerimine on vajalik, et saavutada piisav immuunsus aastaks.

Kutsikad ja kassipojad saavad esimestel elupäevadel ternespiimast antikehad, mis annavad süsteemse kaitse esimesteks elunädalateks, kuni looma enda immuunsüsteem välja kujuneb. Kui loomad ternespiima ei saa, on neil suurem tõenäosus haigestuda ja surra. Samal ajal need samad antikehad takistavad looma enda immuunvastuse moodustamist – eriti vaktsineerimisele reageerimist. Neil, emalt saadud antikehadel, on lühike eluiga, ning kui need kaovad organismist, saab looma hakata enda antikehasid tootma. Sellest hetkest on ta võimeline reageerima adekvaatselt vaktsineerimisele. Seetõttu ei saagi kutsikaid/kassipoegi vaktsineerida esimestel elunädalatel ning kuna ei ole täpselt teada, kui pikalt igal loomal esmane immuunsus kestab, on soovitatav viimane kutsikavaktiin teha umbes 4 kuuselt.

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 09 Aug 2015 08:58

Osad arstid teevad marutaudivaktsiini koos teise kompleksvaktsiiniga, ehk kolmekuuselt. Mingis mõttes nii kutsikale kui omanikule lihtsam.

PostitusPostitas S, B and R » 09 Aug 2015 09:37

Kahjuks meie arst nii ei tee, aga noh, mis sest enam. :)

Mine Koeraga reisima

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist