Kutsika tutvustamine kassile voi kassi tutvustamine kutsikal

koht, kus saab Koertekoja kasutamise kohta nõu küsida ja käppa harjutada

Kutsika tutvustamine kassile voi kassi tutvustamine kutsikal

PostitusPostitas Valt » 19 Veebr 2012 18:12

Tere!
Olen nädala pärast valge bokserikutsika õnnelik omanik.Palun nõuandeid ,kuidas kaks tegelast kokku viia.Olen igaks juhuks kassi asumisele saatnud aga ühel heal päeval on ta kodus tagasi.aitäh heade nouannete ja lahketele nõu andjatele!

PostitusPostitas xav » 19 Veebr 2012 19:20

Eralda üks ruum nii, et kass saab sinna minna aga kutsikas järgi ei pääse. Kui kass väga võimukas ja kuri, siis esimesed päevad lase elada eraldi ja näita kassile vaid magavat kutsikat

Tõprakari
Kasutaja avatar

PostitusPostitas calime » 19 Veebr 2012 20:32

Võimalda kassile alati pääsemine ja liikumisvõimalus nö 'teisel korrusel' ehk siis kõrgemal tasapinnal, kuhu kutsikas ei pääse ega ulatu - koli sinna ka kassi toit ja jook. Samuti kanna hoolt, et kassil oleks alati võimalus kutsikast häirimatult pääseda oma tualetti ja seal tegutseda - olgu siis kassi vetsu paigutamisega sinna, kuhu kutsikas ei pääse, või mingil muul moel. Ideaalne oleks muidugi, kui kassi asjade vajalikud ümberpaigutused oleksid tehtud juba enne kutsika majja tulekut, et rutiiniaustaja loomake kass jõuaks nendega kohaneda.
Kassi 'asumisele' saatmine ei ole siin minu arvates just parim lahendus - lisaks ärakäimisstressile peab ta taluma ka tagasitulles stressi, nähes, et tema turvaline kodu on muutunud :(
Kutsikat tuleb alati 100% kassiga ühes ruumis viibimisel jälgida ja mitte lubada tal kassi ahistada (see tähendab ka mitte kassi ninaga torkimist, ainiti jõllitamist, järele jooksmist jne), kiita kassi ignoreerimise eest. Võimalike kutsika silmatraumade vältimiseks kärbiksin esimestel nädalatel kassi esikäppade küüsi, eeldusel, et kass ei käi õues.
Väga kasulikud on kogu sellise asja juures a)kutsika jaoks puur ja b) koeravõred, mis on paigaldatud nii, et kass neist üle, ja eelistatavalt ka alt läbi pääseb, kutsikas aga mitte.
Kasutada võib ka nii kutsika kui kassi stressi alandamiseks vastavaid feromoonidiffuusereid - kassile Feliway ja koerale DAP.
Võtmeks on kindlasti loomade teineteisega harjutamine alul nii, et nad teineteist näevad, aga füüsiliselt kokku ei puutu, ja pidev järelevalve.

(mul elavad rõõmsas harmoonias koos kaks bullikat ja kolm kassi, kõik erinevates vanustes.)
Never laugh at live dragons - Bilbo Baggins

I am not altogether on anybody's side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Tõprakari

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 19 Veebr 2012 20:41

xav kirjutas:Kui kass väga võimukas ja kuri, siis esimesed päevad lase elada eraldi ja näita kassile vaid magavat kutsikat

Sellesse ma hästi ei usu, mulle tundub, et ka kõige rahulikumalt magav kutsikas ärkab KOHE üles, kui tunneb, et keegi teda jälgib. Bokser ärkab üles juba siis, kui omanik teise tuppa tahab minna.

Aga üldiselt on näiteks uksele võre paigutamine hea võimalus, siis saavad alguses üksteist läbi võre vahtida ja ei pea keegi kartma ega end ohustatuna tundma.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 19 Veebr 2012 22:06

Ole väga ettevaatlik - meil on kass tekitanud mitmele erinevale kutsikale traumasid ja see on juhtunud inimeste juuresolekul. Kass on ikka ülikiire, kui ta tahab. Meie oma on muidu väga rahumeelse kass, kuid ka tema kannatusel on kuskil piir. Kutsikale tuleb õpetada, et kass tuleb rahule jätta.
Mina neid ühte ruumi omapäi ei jätaks. Enesekindel kass ei jookse mingi kutsika eest ära ega roni kuskil mööda kapiääri, vaid tekitab kutsikale hetkega päris suuri vigastusi, kui see teda piisavalt tüütab. Eelpool mainitud silmavigastused on ilmselt kõige ohtlikumad.
Anna neile aega üksteisega harjuda ja ära ürita neist poolvägisi südamesõpru teha, piisab, kui loomad üksteist aktsepteerivad. Meil elavad koos 2 kassi ja 2 koera, kõik erinevas vanuses :wink:

Mine Infopunkt ja proovikoda

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline