6 sõbralikku nõuannet uustulnukale

koht, kus saab Koertekoja kasutamise kohta nõu küsida ja käppa harjutada
lömmnägudega admin
Kasutaja avatar
Postitusi: 7261
Liitunud: 17 Aug 2004 17:49
Asukoht: Tartu, Tammelinn

6 sõbralikku nõuannet uustulnukale

PostitusPostitas Kirke » 14 Dets 2008 03:00

  • kui lähed seltskonda, siis tavaliselt kõigepealt ütled "tere" ja tutvustad ennast: see käitumismall sobib ka Koertekojas päris hästi. Kuna koda pole paraku anonüümsete kasutajate kokkusaamispunkt, siis mõni sõna Sinu koeranduslikust taustast aitab luua soodsat pinnast edasistele vestlustele.
  • kindlasti tutvu koja kirjutatud reeglitega nii foorumi kasutamise kui ideoloogilise osa kohta. On vähem võimalusi tühjast tüli tekkimiseks.
    Kirjutamata reeglid saavad aja jooksul selgeks ehk iseenesest.
  • Uustulnuka suhtes ollakse alati uudishimulikud - Sinust endast sõltub, kas see on heatahtlik või ebameeldiv uudishimu.
  • koda on päris mitu aastat vana - ja päris palju on aktiivseid kasutajaid päris algusest. Ajaga on kujunenud teatavat laadi siseringkonna släng, käitumismallid ja naljad. Isegi emotikonide või smailide kasutamine on veidi oma kiiksuga. Nendest arusaamiseks tuleks kõigepealt ringi vaadata, postitusi lugeda ning siis alles ise sõna sekka ütelda - muidu võib tekkida põhjendamatuid möödarääkimisi.
  • omad koerad kaklevad - ja omad koerad lepivad... ja kui ei lepi, siis suudavad üksteist ignoreerida. Mudel töötab ka kojas. See võib uustulnukale alguses ehmatav olla, kuid verd, higi ja pisaraid võib kojast päris palju leida.
    Rahu, ainult rahu! Isegi kui tundub, et nüüd murravad vastased üksteist maha, siis mõne aja möödudes suudetakse otsest pilku vältides, veidi kangetel jalgadel ja kange turjaga ühes ja samas postituses sõna võtta küll.
  • otsingumootor töötab Koertekojas päris hästi (see väike kiri Otsi koja päises slogani all):ole aga nutikas õiget otsisõna leidma - võid saada lehekülgede viisi huvitavat lugemismaterjali või lühida ja konkreetse vastuse. Kui sellest ei piisa - vali teemakohane alamfoorum ja tee oma postitus.

Mine Infopunkt ja proovikoda

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline